Справа № 581/938/17
Провадження № 2/581/357/17
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
26 грудня 2017 року селище ОСОБА_1
суддя Липоводолинського районного суду Сумської області Сізов Д.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_2 до Калінінської сільської ради Липоводолинського району Сумської області,
про визнання права власності в порядку спадкування,
в с т а н о в и в :
19 грудня 2017 року ОСОБА_2 звернулася до суду із вказаною позовною заявою.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених у ст. 175, 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, із зазначенням недоліків позовної заяви, способу і строку їх усунення.
Частиною 1 статті 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорених прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява, крім іншого, повинна містити:
повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти (п. 1);
виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини (п. 5);
відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору (п. 6);
перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (п. 8);
підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (п. 10).
Дослідивши матеріали, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху з наступних підстав.
І. Вбачається, що позовна заява в порушення п. 1 ч. 3 ст. 175 ЦПК України не містить реєстраційного номеру облікової картки платника податків позивача та ідентифікаційного номеру ЄДРПОУ відповідача.
ІІ. Також, позивачем не виконано п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, оскільки позовна заява не містить належного обґрунтування з посиланням на докази, зокрема: ким збудовано будинок з господарськими спорудами, хто ще приймав участь у його будівництві, у якому році чи періоді збудовано житло, до якої суспільної групи господарств належав будинок, та з яких доказів це повинно вбачатися.
ІІІ. У супереч п. 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позивачем не зазначено відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору.
Позивач вказує, що належним чином прийняла спадщину після смерті батька, тому просить визнати за нею в судовому порядку право власності на спадкове майно.
Згідно з п. 23 постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування від 30 травня 2008 року № 7 свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають.
У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину (яка згідно п. 24 повинна бути у вигляді обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину) особа може звернутись до суду в порядку позовного провадження.
Таким чином, передумовою звернення до суду за захистом порушених, невизнаних або оспорюваних прав є наявність постанови нотаріуса про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину.
Однак позивачем не подано суду обґрунтованої постанови нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії, зокрема, відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину.
Отже, звернення до суду з заявою про визнання права власності на спадкове майно, здійснюється після звернення до нотаріальної контори, за місцем відкриття спадщини із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину спадкоємцем.
Відсутність вчинення таких дій з боку позивача вказує на невжиття заходів досудового врегулювання спору або ненадання позивачем доказів, що підтверджують вжиття таких заходів.
ІV. Позивачем не зазначено доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності). Вбачається, що після смерті ОСОБА_3 заведена спадкова справа, тобто існують докази, що вказують на прийняття заявником спадщини, проте позовона заява жодних відомостей про такі докази не містить.
V. Крім того, позивачу необхідно надати підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав, що може бути оформлено шляхом складання письмової заяви із зазначенням таких відомостей або іншим зручним способом.
Відповідно до ч. 2 ст. 83, ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Спосіб усунення недоліків позовної заяви полягає в поданні позовної заяви у вигляді окремого документу з виправленими недоліками, зазначеними в ухвалі суду.
За таких обставин, вважаю необхідним надати ОСОБА_2 строк для усунення вказаних недоліків, який відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України не може перевищувати десяти днів із дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, роз'яснивши, що необхідні для реалізації захисту своїх прав у суді обставини необхідно зазначити та довести відповідними доказами, які слід надати у встановлений строк Липоводолинському районному суду Сумської області. У разі не усунення недоліків позовної заяви у вказаний строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя,
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву ОСОБА_2 залишити без руху.
Встановити строк для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали.
Роз'яснити, що при невиконанні вимог даної ухвали у встановлений строк, позовна заява бути вважатися неподаною і повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Д. В. Сізов
Суд | Липоводолинський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2017 |
Оприлюднено | 26.12.2017 |
Номер документу | 71224268 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Липоводолинський районний суд Сумської області
Сізов Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні