Провадження № 2/537/1443/2017
Справа № 537/5814/17
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28.12.2017 року суддя Крюківського районного суду міста Кременчука Полтавської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Укрфорест Груп про стягнення заборгованості із заробітної плати і середнього заробітку за час затримки розрахунку, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовною заявою, згідно якої просить суд ухвалити рішення, яким стягнути з відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю Укрфорест Груп на його користь нараховану, але не виплачену йому заробітну плату за період з 01.01.2017 року по 01.12.2017 року в сумі 6274 грн. 94 коп.; стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Укрфорест Груп на його користь середній заробіток за період затримки розрахунку за період з 02.12.2017 року по 26.12.2017 року у розмірі 2147 грн. 27 коп.; стягнути з відповідача моральну шкоду в розмірі 5000 грн.; допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення заробітної плати.
Суддя, перевіривши матеріали позову, приходить до наступних висновків.
Пунктом 2 частини 3 статті 175 Цивільно-процесуального кодексу України (в редакції від 15 грудня 2017 року) встановлено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) їх місцезнаходження (для юридичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України).
В порушення вказаних вимог чинного законодавства, позовна заява не містить ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
Пунктом 5 частини 3 статті 175 Цивільно-процесуального кодексу України (в редакції від 15 грудня 2017 року) встановлено, що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначенням доказів, що підтверджують вказані обставини.
В порушення вказаних вимог чинного законодавства, позовна заява не містить доказів, що підтверджують обставини вказані в позовній заяві.
Пунктом 10 частини 3 статті 175 Цивільно-процесуального кодексу України (в редакції від 15 грудня 2017 року) встановлено, що позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В порушення вказаних вимог чинного законодавства, позовна заява не містить підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Частиною 5 статті 175 Цивільно-процесуального кодексу України (в редакції від 15 грудня 2017 року) встановлено, що якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
В порушення вказаних вимог чинного законодавства, позовна заява не містить підстав звільнення від сплати судового збору позивач.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір , за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається з прохальної частини позову, позивач об'єднав вимоги майнового та немайнового характеру, а саме: стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Укрфорест Груп на його користь нараховану, але не виплачену йому заробітну плату за період з 01.01.2017 року по 01.12.2017 року в сумі 6274 грн. 94 коп.; стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Укрфорест Груп на його користь середній заробіток за період затримки розрахунку за період з 02.12.2017 року по 26.12.2017 року у розмірі 2147 грн. 27 коп.; стягнути з відповідача моральну шкоду в розмірі 5000 грн.
При цьому, відповідно до ст. 5 Закону України Про судовий збір , позивач звільнений від сплати судового збору у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, однак за інші вимоги позивачем повинне бути сплачених судовий збір, а саме: стягнути з відповідача моральну шкоду в розмірі 5000 грн.
Згідно ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру поданої фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру поданої фізичною особою становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно зі статті 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2017 рік з 1 січня 2017 року встановлено прожитковий мінімуму для працездатних осіб у місячному розмірі 1600 гривень.
Таким чином, вбачається, що позивачем не додано до позовної заяви документу, що підтверджує сплату судового збору у розмірах та порядку встановленому ЗУ Про судовий збір за позовну вимогу немайнового характеру в сумі 640 грн.
Відповідно до частини 1 статті 185 Цивільно-процесуального кодексу України (в редакції від 15 грудня 2017 року), суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Приймаючи до уваги вищевикладене, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для виправлення вищезазначених недоліків, а саме підтвердити те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Одночасно роз'яснює, якщо позивач у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтею 175 Цивільно-процесуального кодексу України (в редакції від 15 грудня 2017 року), позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. У разі, якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у встановлений строк, заява вважається неподаною та повертається позивачеві.
Керуючись статтями 175, 185, Розділом ХІІІ Перехідні положення Цивільно-процесуального кодексу України (в редакції від 15 грудня 2017 року), суд -
УХВАЛИВ :
Позовну заяву ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Укрфорест Груп про стягнення заборгованості із заробітної плати і середнього заробітку за час затримки розрахунку - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення, зазначених в ухвалі суду недоліків протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали.
Роз'яснити позивачу, що якщо у встановлений строк він виконає вимоги, визначені статтею 175 Цивільно-процесуального кодексу України (в редакції від 15 грудня 2017 року), позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. У разі, якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у встановлений строк, заява вважається неподаною та повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя : В. І. Хіневич
Суд | Крюківський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2017 |
Оприлюднено | 29.12.2017 |
Номер документу | 71308506 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Крюківський районний суд м.Кременчука
Хіневич В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні