ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
27.12.2017Справа № 910/23214/17
Суддя Господарського суду міста Києва Турчин С.О., розглянувши
позовну заяву Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській області
до відповідача: Громадської організації молодіжний інформаційно-просвітницький центр "НАДІЯ"
про розірвання договору купівлі-продажу та повернення майна
ВСТАНОВИВ:
Регіональне відділення Фонду державного майна України по Київській області звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Громадської організації молодіжний інформаційно-просвітницький центр "НАДІЯ" про розірвання договору купівлі-продажу №21-НБ-ЗД від 25.06.2004 та витребування у Громадської організації молодіжний інформаційно-просвітницький центр "НАДІЯ" об'єкту незавершеного будівництва - "28-квартирний житловий будинок", який знаходиться за адресою: 09300, Київська обл., смт. Володарка, вул. Коцюбинського, на земельній ділянці - 0,4 га та передання Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Київській області шляхом підписання акту приймання-передачі згідно із вимогами Порядку повернення у державну власність об'єктів приватизації у разі розірвання або визнання недійсними договорів купівлі-продажу таких об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року № 32.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону України № 2147-VIII від 03.10.2017) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд зазначає, що позовну заяву подано без додержання вимог ст. ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону України № 2147-VIII від 03.10.2017).
У відповідності до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (для юридичних осіб).
У поданій до суду позовній заяві, в порушення приписів ст. 162 ГПК України не вірно зазначено поштовий індекс, оскільки у позовній заяві зазначено "04053", в той час як згідно із відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань вбачається, що вірним є поштовий індекс "03191".
За таких обставин, позивач має усунути зазначений недолік позовної заяви шляхом зазначення вірного поштового індексу.
У поданій до суду позовній заяві позивачем зазначено, що ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - 2424983.
Натомість, з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань вбачається, що місцезнаходженням відповідача є: 24249 4 83.
З урахуванням наведеного вище, позивачу слід усунути зазначений недолік позовної заяви шляхом зазначення вірного ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Також у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;
Згідно із ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
З наданого позивачем опису вкладення у цінний лист від 21.12.2017 вбачається, що позовна заява та додані до неї документи були направлені на адресу: 04053, м. Київ, ВУЛИЦЯ ЛЯТОШИНСЬКОГО, будинок 4А, квартира 164.
Однак, як зазначено вище з відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань адресою місцезнаходження Громадської організації молодіжний інформаційно-просвітницький центр "НАДІЯ" є 03191, м. Київ, ВУЛИЦЯ ЛЯТОШИНСЬКОГО, будинок 4А, квартира 164 .
Отже, позивач не виконав вимоги п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України.
Враховуючи наведене, способом усунення недоліку позовної заяви є направлення копії позовної заяви і доданих до неї документів на адресу місцезнаходження відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з вірним поштовим індексом, а саме: 03191, м. Київ, ВУЛИЦЯ ЛЯТОШИНСЬКОГО, будинок 4А, квартира 164 .
Положеннями п. 10 ч. 1 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позивачем в порушення приписів п. 10 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви не додано підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Отже, позивачу слід надати підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Окрім того, Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Київській області в порушення приписів 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України не вказано інформації щодо відомих засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Таким чином, позивачу слід усунути зазначений недолік позовної заяви шляхом зазначення інформації про відомі засоби зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, а у разі відсутності таких відомостей - зазначити про їх відсутність.
За таких обставин, дана позовна заява підлягає залишенню без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи викладене та керуючись п. 2, п. 10 ч. 3 ст. 162, п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172, ст. 174, ч. 2 ст. 232, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській області до Громадської організації молодіжний інформаційно-просвітницький центр "НАДІЯ" про розірвання договору купівлі-продажу та повернення майна залишити без руху.
2. Встановити Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Київській області строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя С.О. Турчин
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2017 |
Оприлюднено | 29.12.2017 |
Номер документу | 71332079 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Турчин С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні