Ухвала
від 27.12.2017 по справі 823/1689/17
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про оголошення перерви

27 грудня 2017 року справа № 823/1689/17

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Гаращенка В.В.,

секретаря: Савости С.В.,

представника позивача: не з'явився,

представників відповідача: ОСОБА_1, ОСОБА_2- за довіреностями;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом приватного підприємства Комунальник 2008 до управління Державної служби України з питань праці у Черкаській області про скасування постанов,

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство Комунальник 2008 звернулось до суду з адміністративним позовом до управління Державної служби України з питань праці у Черкаській області, в якому просить:

- скасувати постанову управління Держпраці у Черкаській області №23-11-82/0953-475 від 28.09.2017 про накладення на ПП Комунальник 2008 штрафу в сумі 32000 грн.;

- скасувати постанову управління Держпраці у Черкаській області №23-11-82/0953-474 від 28.09.2017 про накладення на ПП Комунальник 2008 штрафу в сумі 3200 грн.

До початку судового засідання на електронну адресу суду від представника позивача повторно надійшло клопотання від 26.12.2017 про призначення судово-почеркознавчої експертизи. Крім того, представник позивача просить провести наступне судове засідання в режимі відеоконференції з метою забезпечення проведення призначеної судом експертизи для відбору зразків підпису директора ПП Комунальник 2008 .

Первинне та повторне клопотання про призначення судово-почеркознавчої експертизи представник позивача аргументує тим, що на думку керівника ПП Комунальник 2008 ОСОБА_3 останній, акт перевірки від 08.09.2017 №23-11-82/0953, припис від 08.09.2017 та інші документи не підписував, а документи містять ознаки підроблення підпису. Також, керівник позивача зазначає, що не уповноважував жодну особу на здійснення представництва інтересів ПП Комунальник 2008 в територіальних органах Держпраці в Черкаській області.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином. Неявку в судове засідання пояснив незалежною від нього обставиною, яку суд вважає обґрунтованою. Розгляд вищевказаного клопотання просив провести за його відсутності.

Представники відповідача в судове засідання прибули, проти задоволення клопотання про призначення судово-почеркознавчої експертизи заперечували.

Крім того, представник відповідача ОСОБА_2, яка безпосередньо проводила інспекційне відвідування ПП Комунальник 2008 надала пояснення щодо проведення перевірки, в яких зазначила, що під час інспекційного відвідування інтереси ПП Комунальник 2008 представляв на підставі довіреності ОСОБА_4, якому були передані документи складені за результатами інспекційного відвідування, по завершенню якого ОСОБА_4 передав ревізору підписані документи.

Розглядаючи клопотання про призначення судово-почеркознавчої експертизи суд зазначає, що п. 1 ст. 102 КАС України передбачено право суду за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи призначити експертизу у справі за сукупності таких умов:

1) для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;

2) жодною стороною не наданий висновок експерта з цих самих питань або висновки експертів, надані сторонами, викликають обґрунтовані сумніви щодо їх правильності.

Згідно зі ст. 1 Закону України Про судову експертизу , судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об'єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні органів досудового розслідування чи суду.

Суд зазначає, що підставою для призначення судової експертизи є необхідність з'ясування обставин, які потребують спеціальних знань, тобто тих, що виходять за межі знань інших ніж право.

Проте, судова експертиза повинна призначатися лише у разі дійсної потреби та для встановлення даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування відповідно до предмету спору, в даному випадку правомірність прийнятих відповідачем спірних постанов.

Суд звертає увагу, що відповідно до змісту позовної заяви та обставин обґрунтування позиву, не зазначено посилання на ознаки підроблення підпису в документах складених за результатами проведеного інспекційного відвідування.

Крім того, сам директор ПП Комунальник 2008 під час розгляду матеріалів інспекційного відвідування, надав листом №94 від 12.09.2017 пояснення до акту перевірки щодо виявлених порушень, проте також жодним чином не зауважив, що не підписував, чи висловлював сумнів в підписанні ним документів, як і не надав доказів звернення до правоохоронних органів по факту підробки підписів.

Також суд звертає увагу, що в матеріалах справи наявна довіреності №3 від 08 квітня 2015 року (терміном на три роки та дійсна до 7 квітня 2018 року) видана ПП Комунальник 2008 в особі директора ОСОБА_3 якою уповноважено ОСОБА_4 представляти інтереси підприємства, зокрема в державних органах з приводу будь-яких питань, що пов'язані із представництвом інтересів підприємства

Отже, враховуючи заявлені клопотання представником позивача про призначення судово-почеркознавчої експертизи, пояснення представників відповідача, виходячи з наявних в матеріалах справи документів, суд не вбачає необхідності призначення експертизи, а тому вважає заявлені клопотання безпідставним, тим самим відмовляє в задоволенні клопотання в частині проведення судового засідання в режимі відеоконференції для забезпечення особистої участі директора ПП Комунальник 2008 ОСОБА_3 та відбору зразків його підпису.

В свою чергу, суд вважає за необхідне повідомити, що відповідно до норм процесуального законодавства, до учасників справи можуть бути застосовані заходи процесуального примусу в зв'язку з припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства, при цьому такі заходи застосовуються, як до учасника справи, так до його представника.

Відповідно до п. 2 ст. 223 КАС України, якщо спір, розгляд якого по суті розпочато, не може бути вирішено в даному судовому засіданні, судом може бути оголошено перерву в межах встановлених цим Кодексом строків розгляду справи, тривалість якої визначається відповідно до обставин, що її викликали, з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі.

Враховуючи викладене для об'єктивного розгляду справи за участі представника позивача, суд прийшов висновку оголосити перерву в судовому засіданні.

Керуючись ст. ст. 162, 223, 243, 248, 256 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Оголосити перерву в розгляді адміністративної справи.

Судове засідання призначити на 18 січня 2018 року об 11 год. 00 хв. , яке проводитиметься одноособово суддею Гаращенком В.В. в приміщенні Черкаського окружного адміністративного суду за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 117.

Згідно п. 2 ст. 131 КАС України учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов'язані завчасно повідомити про це суд.

Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.

Ухвала оскарженню не підлягає

Суддя В.В. Гаращенко

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення27.12.2017
Оприлюднено03.01.2018
Номер документу71347487
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —823/1689/17

Рішення від 18.01.2018

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.В. Гаращенко

Ухвала від 27.12.2017

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.В. Гаращенко

Ухвала від 19.12.2017

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.В. Гаращенко

Ухвала від 06.12.2017

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.В. Гаращенко

Ухвала від 20.11.2017

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.В. Гаращенко

Ухвала від 27.10.2017

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.В. Гаращенко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні