Ухвала
від 29.12.2017 по справі 549/302/15-ц
ЧОРНУХИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №549/302/15-ц

Провадження №2-во/549/22/17

УХВАЛА

29 грудня 2017 року Чорнухинський районний суд Полтавської області

у складі: головуючого - судді Крєпкого С.І.

при секретарі Якубовській Т.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Чорнухи цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні Чорнухинського районного суду Полтавської області від 09 липня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Постав-Муківської сільської ради Чорнухинського району Полтавської області, про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,

встановив:

13 грудня 2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про виправлення описки в рішенні Чорнухинського районного суду Полтавської області від 09 липня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Постав-Муківської сільської ради Чорнухинського району Полтавської області, про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування.

В заяві вказує, що в рішенні не було вказано адресу земельної ділянки, площею 0,2104 га, цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства, тому просить суд виправити описки та усунути неточності.

15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів №2147-VIII від 03.10.2017 року, яким ЦПК України викладено в новій редакції.

Згідно з пп.9 п.1 Розділу XIII Перехідних положень ЦПК України в новій редакції справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Відповідно до ч.ч.3,4 ст.3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи. Закон який встановлює нові обов'язки, скасовує чи звужує права, належні учасникам судового процесу, чи обмежує їх використання, не має зворотної дії в часі.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що подальший розгляд цієї справи належить проводити за правилами, що передбачені новою редакцією ЦПК України, в частині, у якій вони не встановлюють нових обов'язків, не скасовують чи не звужують прав, що належні учасникам судового процесу, чи не обмежують їх використання.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

В силу ч.2 ст.247 ЦПК України у зв'язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Відповідно до ст.269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені у судовому рішенні описки чи арифметичної помилки.

Учасники справи в судове засідання не з'явилися, повідомлені про час і місце засідання, їх неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.

Опискою у рішенні суду являється допущена судом механічна помилка при написанні тексту рішення, зокрема, у визначенні об'єкта присудженого, сторони, строку виконання рішення та ін. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер.

Арифметична помилка, є допущена внаслідок неправильності арифметичних розрахунків, неточність в рішенні суду у визначенні суми, яка підлягає стягненню.

Згідно з п. 19 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 N 14 Про судове рішення у цивільній справі , вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності. Проте якщо неправильне визначення стягнутої суми було наслідком, наприклад, застосування закону, який не підлягав застосуванню, то підстав для виправлення арифметичних помилок немає.

Судом встановлено, що 09.07.2015 року рішенням Чорнухинського районного суду Полтавської області позов ОСОБА_1 до Постав-Муківської сільської ради Чорнухинського району, про визнання права власності на земельні ділянки задоволено повністю.

Визнано за позивачем право власності:

- на земельну ділянку площею 0,6664 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована в с.Поставмуки Чорнухинського району Полтавської області, що належала померлому ОСОБА_2 на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серія ЯК № 650426 виданого на підставі рішення Поставмуківської сільської ради від 27 лютого 2009 року;

- на земельну ділянку площею 0,1786 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована в с.Поставмуки Чорнухинського району Полтавської області, що належала померлому ОСОБА_2 на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серія ЯК № 650425 виданого на підставі рішення Поставмуківської сільської ради від 27 лютого 2009 року;

- на земельну ділянку площею 0,1631 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, яка розташована в с.Поставмуки вул.Молодіжна,27 Чорнухинського району Полтавської області, що належала померлому ОСОБА_2 на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серія ЯК № 650424 виданого на підставі рішення Поставмуківської сільської ради від 27 лютого 2009 року;

- на земельну ділянку площею 0,2104 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована в с.Поставмуки Чорнухинського району Полтавської області, що належала померлому ОСОБА_2 на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серія ЯК № 650423 виданого на підставі рішення Поставмуківської сільської ради від 27 лютого 2009 року.

Відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯК №650423, кадастровий номер земельної ділянки 5325183801:01:001:0189, земельна ділянка площею 0,2104 га розташована в с.Постав-Мука вул.Моложіжна,27 Чорнухинського району Полтавської області (а.с.18).

Як вбачається з рішення суду, у мотивувальній частині допущено описку у визначенні об'єкта присудженого, а саме не вказано адресу (вулицю) розташування земельної ділянки площею 0,2104 га з цільовим призначенням земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства.

При таких обставинах, рішення в цій частині підлягає уточненню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 269 ЦПК України, суд,

ухвалив:

1. Заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні Чорнухинського районного суду Полтавської області від 09 липня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Постав-Муківської сільської ради Чорнухинського району Полтавської області, про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування задовольнити.

2.Виправити описку в резолютивній частині рішення Чорнухинського районного суду Полтавської області від 09 липня 2015 року у справі №549/302/15-ц, провадження №2/549/123/15, за позовом ОСОБА_1 до Постав-Муківської сільської ради Чорнухинського району Полтавської області, про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування.

3. Абзац 5 резолютивної частини рішення викласти в наступній редакції:

-визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителем ІНФОРМАЦІЯ_2, право власності на земельну ділянку площею 0,2104 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована в с.Постав-Муки вул.Молодіжна,27 Чорнухинського району Полтавської області, що належала померлому ОСОБА_2 на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серія ЯК № 650423, виданого на підставі рішення Поставмуківської сільської ради від 27 лютого 2009 року.

Ухвала суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Полтавської області шляхом подання через Чорнухинський районний суд Полтавської області апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Ухвала, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Суддя С.І.Крєпкий

СудЧорнухинський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення29.12.2017
Оприлюднено04.01.2018
Номер документу71363701
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —549/302/15-ц

Ухвала від 29.12.2017

Цивільне

Чорнухинський районний суд Полтавської області

Крєпкий С. І.

Ухвала від 26.12.2017

Цивільне

Чорнухинський районний суд Полтавської області

Крєпкий С. І.

Ухвала від 14.12.2017

Цивільне

Чорнухинський районний суд Полтавської області

Крєпкий С. І.

Ухвала від 05.12.2017

Цивільне

Чорнухинський районний суд Полтавської області

Глущенко Н. М.

Рішення від 09.07.2015

Цивільне

Чорнухинський районний суд Полтавської області

Орел І. І.

Ухвала від 22.06.2015

Цивільне

Чорнухинський районний суд Полтавської області

Орел І. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні