Постанова
від 17.02.2011 по справі 4-12/11
РІВНЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІВНЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

м.Рівне, вул.Петра Могили 22-Б, тел: (0362) 22-10-74, 26-28-94

Справа № 4-12/11

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 лютого 2011 року

Рівненський районний суд Рівненської області

в особі судді Красовського О.О.

при секретарі Беднарчук Г.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Рівне матеріали за поданням слідчого СВ Рівненськьго РВ УМВС України в Рівненській області, за погодженням з прокурором Рівненського району Рівненської області ОСОБА_1 про проведення позапланової документальної ревізії, -

В С Т А Н О В И В:

В провадженні СВ Рівненськьго РВ УМВС України в Рівненській області перебуває ься кримінальна справа № 16/126-10.

Згідно до подання з метою повного, усестороннього та об'єктивного розслідування даної кримінальної справи, керуючись ст. 66, 130 КПК України, ст. 11 Закону України Про державну контрольну ревізійну службу в Україні (з наступними змінами і доповненнями) слідчий просить суд надати дозвіл на проведення позапланової документальної виїздної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності приватного підприємця ОСОБА_2.

Подання надійшло до суду 21.01.2011 р., матеріали кримінальної справи були надані суду 17.02.2011 року.

Суд вважає, що подання не підлягає до задоволення.

За положеннями статті 2 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» , головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Згідно ч. 7 та 8 ст. 11 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» , позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державної контрольно-ревізійної служби за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи. Орган державної контрольно-ревізійної служби, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.

Згідно ч.5 ст. 11 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» , позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин:

2) підконтрольною установою подано у встановленому порядку скаргу про порушення законодавства посадовими особами органу державної контрольно-ревізійної служби під час проведення планової чи позапланової виїзної ревізії, в якій міститься вимога про повне або часткове скасування результатів відповідної ревізії;

3) у разі виникнення потреби у перевірці відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з підконтрольною установою, якщо підконтрольна установа не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної контрольно-ревізійної служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту;

4) проводиться реорганізація (ліквідація) підконтрольної установи;

5) у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державної контрольно-ревізійної служби;

6) у разі, коли вищестоящий орган державної контрольно-ревізійної служби в порядку контролю за достовірністю висновків нижчестоящого органу державної контрольно-ревізійної служби здійснив перевірку актів ревізії, складених нижчестоящим органом державної контрольно-ревізійної служби, та виявив їх невідповідність вимогам законів. Позапланова виїзна ревізія в цьому випадку може ініціюватися вищестоящим органом державної контрольно-ревізійної служби лише у тому разі, коли стосовно посадових або службових осіб нижчестоящого органу державної контрольно-ревізійної служби, які проводили планову або позапланову виїзну ревізію зазначеної підконтрольної установи, розпочато службове розслідування або порушено кримінальну справу.

З наданих матеріалів не вбачається, що ПП ОСОБА_2 є підконтрольною установою в розумінні положень Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» .

Беручи до уваги викладене суд вважає, що подання не підлягає до задоволення.

Керуючись ст. 2 Закону України Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні (з наступними змінами і доповненнями), -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні подання слідчого СВ Рівненськьго РВ УМВС України в Рівненській області, за погодженням з прокурором Рівненського району Рівненської області ОСОБА_1 про проведення позапланової документальної ревізії -відмовити (інше).

Суддя: ОСОБА_3

СудРівненський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення17.02.2011
Оприлюднено04.01.2018
Номер документу71369617
СудочинствоКримінальне