Ухвала
від 28.12.2017 по справі 264/3012/17
ВЕРХОВНИЙ СУД

ВЕРХОВНИЙ СУД

УХВАЛА

28.12.2017 Київ К/9901/570/17 264/3012/17

Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Анцупової Т.О., перевіривши касаційну скаргу Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України міста Маріуполя Донецької області на постанову Іллічівського районного суду м. Маріуполя від 25 вересня 2017 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 21 листопада 2017 року у справі № 264/3012/17 за позовом ОСОБА_1 до Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України міста Маріуполя Донецької області про визнання дій неправомірними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,

у с т а н о в и в:

18 грудня 2017 року до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду надійшла зазначена касаційна скарга Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України міста Маріуполя Донецької області.

Законом України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року (далі - Закон № 2147-VІІІ), який набрав чинності 15 грудня 2017 року, внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), шляхом викладення його в іншій редакції.

Згідно з відбитку поштового штемпелю на конверті касаційна скарга надіслана 15 грудня 2017 року, тобто після набрання чинності КАС України в редакції Закону № 2147-VІІІ.

Як встановлено ч. 3 ст. 3 КАС України в редакції Закону № 2147-VІІІ провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до Закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Статтею 330 КАС України встановлені форма і зміст касаційної скарги.

1. Відповідно до п. 1, 2 ст. 330 КАС України у касаційній скарзі, зокрема, зазначаються: найменування суду касаційної інстанції; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові для фізичних осіб) особи, яка подає касаційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та адреса електронної пошти, офіційна електронна адреса, за наявності.

Скаржником в порушення вказаних вимог у касаційній скарзі зазначено суд касаційної інстанції - Вищий адміністративний суд України, проте касаційна скарга підлягає розгляду Верховним Судом. Також не зазначено: ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, номери засобів зв'язку та адреса електронної пошти, офіційна електронна адреса, за наявності

2. Сплата судового збору.

Відповідно до ч. 4 ст. 330 КАС України до касаційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Скаржником до касаційної скарги документа про сплату судового збору не додано.

З 15 грудня 2017 року набрав чинності Закон № 2147-VІІІ, яким, зокрема, також внесено зміни до Закону України Про судовий збір від 08 липня 2011 року №3674-VІ (далі Закон № 2147-VІІІ).

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду касаційних скарг на судові рішення.

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону № 2147-VІІІ у чинній редакції судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Як встановлено п.п. 3 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону № 2147-VІІІ, за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду розмір судового збору складає 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

За змістом п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір у редакції, яка була чинна на момент звернення позивача до суду, ставки судового збору за подання адміністративного позову встановлені в таких розмірах:

для позовів майнового характеру, які подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою, - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання позовів фізичними особами або фізичними особами-підприємцями - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

для позовів немайнового характеру, які подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання позовів фізичними особами - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З касаційної скарги та доданих до неї матеріалів вбачається, що позивач є фізичною особою, звернувся до суду у 2017 році, заявив вимогу немайнового характеру.

Згідно з ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2017 рік станом на 01 січня 2017 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1600 грн.

Отже, ставка судового збору, що підлягає сплаті за звернення з цією касаційною скаргою, складає 1280 грн. (200% х (1600 грн. х 0,4).

Оплату судового збору необхідно здійснювати із зазначенням наступних платіжних реквізитів: Отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38004897; банк отримувача - ГУ ДКСУ у м.Києві; код банку отримувача (МФО) - 820019; рахунок отримувача - 31213207700007, код класифікації доходів бюджету - 22030102; Призначення платежу *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), ВЕРХОВНИЙ СУД (назва суду, де розглядається справа).

Крім того, слід зазначити, що Закон України Про судовий збір у чинній редакції положень щодо звільнення Пенсійного фонду України та його органів від сплати судового збору не містить.

Згідно з ч. 2 ст. 332 КАС України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 330 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.

Частинами 2 ст. 169 КАС України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Оскільки касаційну скаргу подано без додержання вимог, встановлених КАС України, таку касаційну скаргу слід залишити без руху та надати скаржнику десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху для усунення зазначених вище недоліків шляхом приведення касаційної скарги у відповідність до вимог ст. 330 КАС України, та долучення до касаційної скарги документа про сплату судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст. 169, 332, п. 12 ч. 1 Розділу VІІ Перехідні положення КАС України, -

у х в а л и в:

Касаційну скаргу Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України міста Маріуполя Донецької області на постанову Іллічівського районного суду м. Маріуполя від 25 вересня 2017 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 21 листопада 2017 року залишити без руху.

Установити Лівобережному об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України міста Маріуполя Донецької області десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків касаційної скарги.

Роз'яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали в установлений судом строк касаційна скарга разом із доданими до неї матеріалами буде повернута.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.

Суддя Т.О. Анцупова

СудВерховний Суд
Дата ухвалення рішення28.12.2017
Оприлюднено04.01.2018
Номер документу71424802
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —264/3012/17

Ухвала від 29.01.2018

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Анцупова Т.О.

Ухвала від 28.12.2017

Адміністративне

Верховний Суд

Анцупова Т.О.

Ухвала від 21.11.2017

Адміністративне

Донецький апеляційний адміністративний суд

Чебанов Олександр Олегович

Ухвала від 14.11.2017

Адміністративне

Донецький апеляційний адміністративний суд

Чебанов Олександр Олегович

Ухвала від 02.11.2017

Адміністративне

Донецький апеляційний адміністративний суд

Чебанов Олександр Олегович

Ухвала від 02.11.2017

Адміністративне

Донецький апеляційний адміністративний суд

Чебанов Олександр Олегович

Постанова від 27.09.2017

Адміністративне

Іллічівський районний суд м.Маріуполя

Іванченко А. М.

Ухвала від 29.08.2017

Адміністративне

Іллічівський районний суд м.Маріуполя

Іванченко А. М.

Ухвала від 26.06.2017

Адміністративне

Іллічівський районний суд м.Маріуполя

Іванченко А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні