Справа № 504/4435/17
Провадження № 2/504/2573/17
У х в а л а
"19" грудня 2017 р. смт. Доброслав
Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Барвенко В.К. розглянувши заяву ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, про визнання права власності у порядку спадкування за законом, визнання права власності на частку у спільному майні подружжя, визнання права на обов'язкову частку у спадщині, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду із вказаним позовом до відповідача.
На порушення правила п.9 ч. 3 ст. 175 ЦПК України у позові не зазначено попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і очікує понести у зв'язку із розглядом справи.
Відповідно до п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, самі обставини, наявність підстав для звільнення від доказування.
Законодавцем встановлений певний порядок набуття права власності на нерухоме майно в порядку спадкування - нотаріальний порядок.
Лише у випадку неможливості оформлення права власності на спадщину в нотаріальному порядку, спадкоємець має право на судовий захист свого невизнаного, оспорюваного чи порушеного права.
Вчинення нотаріальних дій в Україні покладається на нотаріусів, які працюють у державних нотаріальних конторах, державних нотаріальних архівах, або займаються приватною нотаріальною діяльністю.
Главою 13 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України № 296/5 від 22.02.2012 року, передбачені обставини, при наявності яких нотаріус відмовляє у вчиненні нотаріальної дії.
Згідно із п. 3 Глави 13 цього Порядку нотаріус на вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, зобов'язаний викласти причини відмови в письмовій формі і роз'яснити порядок її оскарження. У цих випадках нотаріус протягом трьох робочих днів виносить постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії.
В поданому позові позивач не наводить посилань на наявність постанови органу нотаріату про відмову у вчиненні нотаріальної дії.
Свою позицію з цього приводу висловив в інформаційному листі від 16 травня 2013 року №24-753/0/4-13 Вищий спеціалізований Суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, зокрема, увагу суддів звернуто на те, що слід звертати увагу на наявність у матеріалах справи обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема, відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину.
У поданому позові відсутні посилання на наявність висновку спеціалістів щодо технічного стану садибного (індивідуального) житлового будинку, дотримання санітарних, протипожежних вимог, прийняття будинку в експлуатацію (при необхідності).
На наявність таких доказів у справах про визнання права власності на спадкове нерухоме майно увагу суддів звернуто в п. 3.1 Інформаційного листа від 16 травня 2013 року №24-753/0/4-13 Вищий спеціалізований Суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Поданим позовом зачипаються права та законні інтереси ОСОБА_5, Сичавської сільської ради Лиманського району Одеської області, АРКП імені Горького, проте іх процесуальний статус не визначений у позові, позовні вимоги до них не пред'явлені.
Крім того, за змістом позову вбачається те, що істотно зачипаються права та законні інтереси неповнолітньої особи, відтак має бути визначений статус відповідного органу, якому законом надано право нагляду за дотриманням прав та законних інтересів неповнолітніх осіб.
Відповідно до приписів п.п 4,5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позивач має визначитись зі складом відповідачів, третіх осіб, відповідно до предмету спору та його правової підстави.
Крім того, позовна заява має містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів), з тих самих підстав з тим самим предметом (п.10 ч.3 ст. 175 ЦПК україни).
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 175, 177 ЦПК України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з моменту отримання позивачем ухвали.
На підставі наведеного, керуючись п.5 ч.3 ст.175, ч.ч.1,2 ст.185, 353 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, про визнання права власності у порядку спадкування за законом, визнання права власності на частку у спільному майні подружжя, визнання права на обов'язкову частку у спадщині, - залишити без руху і надати заявнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з моменту отримання заявником ухвали.
Копію ухвали направити заявнику та роз'яснити, що в установлений судом строк необхідно усунути виявлені суддею недоліки.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.К. Барвенко
Суд | Комінтернівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2017 |
Оприлюднено | 09.01.2018 |
Номер документу | 71432178 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Комінтернівський районний суд Одеської області
Барвенко В. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні