Ухвала
від 02.01.2018 по справі 813/4649/17
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відкриття провадження в адміністративній справі

02 січня 2018 року м. Львів № 813/4649/17

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Москаль Ростислав Миколайович перевірив матеріали позовної заяви Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області до Шклівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Яворівської районної ради Львівської області про застосування заходів реагування щодо державного нагляду,

ВСТАНОВИВ:

12 грудня 2017 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області (79008, Львівська область, м. Львів, вул. Підвальна, буд. 6) до Шклівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Яворівської районної ради Львівської області (81070, Львівська область, Яворівський район, смт. Шкло, вул. Шевченка, буд. 1) з вимогою зупинити експлуатацію приміщення електрощитової Шклівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Яворівської районної ради Львівської області за адресою: Львівська область, Яворівський район, смт. Шкло, вул. Шевченка, 1 до усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, шляхом опечатування (опломбування) та відімкнення від джерел живлення.

Підставою звернення з цим позовом стало проведення позивачем позапланової перевірки відповідача та виявлення фактів порушення вимог законодавчих та нормативно-правових актів у сфері пожежної та техногенної безпеки, які, як стверджує позивач, створюють загрозу виникнення пожежі та в подальшому перешкоджатимуть її гасінню та евакуації людей у навчальному закладі. Оскільки в силу норм частини п'ятої статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» зупинення виконання певних робіт чи виробництва можливе лише за судовим рішенням, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області звернулося до суду з цим позовом.

Ухвалою від 13.12.2017 суддя залишив зазначену позовну заяву без руху та надав позивачу строк до 28.12.2017 включно для усунення виявлених недоліків позовної заяви. Позивач вчасно виконав вимоги ухвали про залишення позовної заяви без руху та усунув недоліки позовної заяви.

Позовна заява відповідає вимогам статті 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України). Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі на стадії відкриття провадження у справі не встановлено.

На стадії відкриття провадження у справі суддя серед іншого вирішує питання про коло учасників справи. Вирішуючи це питання за позовом про зупинення експлуатації електрощитової школи суддя враховує таке:

територіальний підрозділ Державної служби України з надзвичайних ситуацій просить суд зупинити експлуатацію приміщення електрощитової школи шляхом відімкнення живлення та опечатування, що фактично призведе до відімкнення школи від електропостачання - до усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що виявлені при перевірці приміщення електрощитової школи численні та грубі порушення правил пожежної та техногенної безпеки створюють загрозу пожежі та становлять загрозу для життя та здоров'я працівників, учнів та інших людей, що можуть там перебувати. Суд констатує, що у випадку прийняття рішення про задоволення позовних вимог середня загальноосвітня школа внаслідок відімкнення від електричної мережі фактично припинить функціонування на невизначений строк. Закінчення цього процесуального строку визначається подією - усуненням виявлених контролюючим органом порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки. До настання цієї події учні з місцевої громади можуть бути позбавлені права на освіту - для забезпечення їх безпеки та збереження життя.

Стаття 53 Конституції України визначає, що кожен має право на освіту, а повна загальна середня освіта є обов'язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам. Громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі.

Отже, праву особи на освіту кореспондує обов'язок держави забезпечити їй доступність повної загальної середньої освіти. Держава реалізовує свої обов'язки через систему органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» виконавчу владу в областях, районах, районах Автономної Республіки Крим, у містах Києві та Севастополі здійснюють обласні, районні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації. Місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади. Місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою. Відповідно до статті 22 цього Закону, місцева державна адміністрація з метою реалізації повноважень в галузі науки, освіти, охорони здоров'я, культури, фізкультури і спорту, материнства і дитинства, сім'ї та молоді в тому числі:

- реалізовує державну політику в галузі науки, освіти, охорони здоров'я, культури, фізкультури і спорту, материнства і дитинства, сім'ї та молоді;

- виконує програми щодо обов'язковості повної загальної середньої освіти, здійснює загальне, керівництво закладами науки, освіти, охорони здоров'я, культури, фізкультури і спорту, що належать до сфери її управління, їх матеріально-фінансове забезпечення;

- вживає заходів до збереження мережі закладів освіти, культури, охорони здоров'я, фізкультури і спорту та розробляє прогнози її розвитку, враховує їх при розробці проектів програм соціально-економічного розвитку.

Виконавчу владу та перелічені вище повноваження в галузі освіти на території Львівської області реалізовує Львівська обласна державна адміністрація безпосередньо та через підпорядковані їй районні державні адміністрації, їх структурні підрозділи.

Відповідно до статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері освіти, охорони здоров'я, культури, фізкультури і спорту належать в тому числі власні (самоврядні) повноваження щодо:

- управління закладами освіти, охорони здоров'я, культури, фізкультури і спорту, оздоровчими закладами, які належать територіальним громадам або передані їм, молодіжними підлітковими закладами за місцем проживання, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення;

- забезпечення здобуття повної загальної середньої, професійно-технічної освіти у державних і комунальних загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах, вищої освіти у комунальних вищих навчальних закладах, створення необхідних умов для виховання дітей, молоді, розвитку їх здібностей, трудового навчання, професійної орієнтації, продуктивної праці учнів, сприяння діяльності дошкільних та позашкільних навчально-виховних закладів, дитячих, молодіжних та науково-просвітницьких організацій.

З відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань суддя з'ясував, що Шклівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Яворівської районної ради Львівської області є комунальною організацією. Усунення переважної більшості виявлених в школі порушень потребує фінансування, яке для комунальної організації може бути внесене в кошторис та фінансуватися за рахунок місцевого чи державного бюджету на підставі рішень відповідних органів. Засновником школи є Яворівська районна рада Львівської області. Школа розташована на території Шклівської селищної ради.

Ці органи зобов'язаний від імені держави забезпечити на відповідній території право особи на освіту, а отже – зобов'язані вжити заходів для забезпечення безпечного для життя і здоров'я учнів та працівників школи середовища, в тому числі шляхом вирішення питання про усунення виявлених в школі порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, що можуть призвести до її закриття.

Відповідно до статті 48 КАС України якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

З огляду на викладені вище обставини суд вважає, що до участі у справі у якості третіх без самостійних вимог на предмет спору слід залучити засновника школи, а також Львівську обласну державну адміністрацію.

Керуючись ст.ст. 19-20, 48, 162-164, 171, 248, 256, 294, 295, 297 КАС України, суддя –

У Х В А Л И В:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2.          Справа розглядатиметься за правилами загального позовного провадження.

3.          Залучити до участі у справі у якості третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача:

-          Яворівську районну раду Львівської області (81000, Львівська обл., Яворівський район, м. Яворів, вулиця Івана Франка, будинок 8; код 25552781);

-          Шклівську селищну раду (81050, Львівська обл., Яворівський район, смт. Шкло, вул. Гагаріна, будинок 1; 04373318);

-          Львівську обласну державну адміністрацію (79008, місто Львів, вулиця Винниченка, 18; код 00022562).

4. Призначити підготовче засідання на 01 лютого 2018 року о 10:30 год. в приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, 2, п'ятий поверх, зал засідань № 9).

5.          Запропонувати відповідачу у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання цієї ухвали подати суду відзив на позовну заяву, в якому вказати про визнання/заперечення позовних вимог.

Вимоги до змісту та форми відзиву викладено в статті 162 КАС України. До відзиву в т.ч. додаються документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Роз‘яснити відповідачеві, що у разі неподання відзиву у встановлений суддею строк без поважних причин суд вирішить справу за наявними матеріалами.

6.          Запропонувати третім особам у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання цієї ухвали надіслати суду відзив (процесуальну позицію) щодо позовних вимог.

7.          Роз'яснити учасникам справи, що позивач вправі подати до суду відповідь на відзив, а відповідач – заперечення (вимоги до змісту та форми цих заяв по суті справи викладено в статтях 163-164 КАС України). Для подання суду цих заяв суддя встановлює учасникам справи п'ятиденний строк, який обчислюється: для позивача – від дати отримання відзиву на позов, а для відповідача – від дати отримання відповіді на відзив.

8.          Заяви по суті справи (відзив на позовну заяву, відповідь на відзив, заперечення), докази їх надіслання/надання іншим учасникам справи, а також витребувані судом докази мають бути зареєстровані в канцелярії Львівського окружного адміністративного суду (79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2) у встановлені цією ухвалою строки. У випадку надіслання документів до суду поштою учасникам справи слід зробити це завчасно, оскільки суддя встановив строки отримання документів канцелярією суду.

9.          Надіслати копію цієї ухвали учасникам справи. Повідомити позивача про те, що згідно частини 11 статті 171 КАС України він зобов'язаний не пізніше двох днів з дня вручення йому копії цієї ухвали направити третім особам копії позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання.

10.          Інформацію по справі, що розглядається учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України (http://adm.lv.court.gov.ua/sud1370/) в розділі «Стан розгляду справ».

11.          Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена лише з підстав порушення правил підсудності шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Львівського апеляційного адміністративного суду у п'ятнадцятиденний строк з дати її підписання.

Суддя                                                                       Москаль Р.М.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення02.01.2018
Оприлюднено10.01.2018
Номер документу71441421
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —813/4649/17

Рішення від 26.06.2018

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Москаль Ростислав Миколайович

Ухвала від 14.05.2018

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Москаль Ростислав Миколайович

Ухвала від 22.02.2018

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Москаль Ростислав Миколайович

Ухвала від 02.01.2018

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Москаль Ростислав Миколайович

Ухвала від 13.12.2017

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Москаль Ростислав Миколайович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні