Ухвала
від 04.01.2018 по справі 382/2084/17
ЯГОТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Яготинський районний суд Київської області

Справа № 382/2084/17

Провадження № 1-кс/382/5/18

УХВАЛА

Іменем України

04.01.2018 м.Яготин

слідчий суддя Яготинського районного суду Київської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , сторони кримінального провадження - слідчого СВ Яготинського відділення поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 , представників ОСОБА_4 - адвокатів ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , прокурора Яготинського відділу Бориспільської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_7 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Яготин клопотання слідчого Яготинського відділення поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017110320000692 від 15 грудня 2017 року,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Яготинського відділення поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді із вказаним клопотанням, в обгрунтування котрого зазначив, що 14 грудня 2017 року до чергової частини Яготинського відділення поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ НП в Київській області надійшло телефонне повідомлення від директора ТОВ СГП імені Кравченка ОСОБА_8 про те, що постачальник дизельного палива відмовляється відвантажувати товар замовлений ТОВ СГП імені Кравченка.

Досудовим розслідуванням встановлено, що здійснюючи підприємницьку діяльність пов`язану із перевезенням паливно-мастильних матеріалів, ОСОБА_9 орендував автомобіль марки «DAF 95 XF 430», державний номерний знак НОМЕР_1 , який на праві власності належить ОСОБА_4 директору ТОВ «КОМПАНІЯ ДІНАРІС». Використовуючи дану обставину для подальшого заволодіння грошовими коштами ТОВ СГП імені Кравченка, шляхом обману, ОСОБА_9 вступив у зговір з невстановленими досудовим розслідуванням особами, які начебто діяли від імені ТОВ «Віппер», з якими домовився вчинити злочин наступним способом.

05 грудня 2017 року невстановлений досудовим розслідуванням чоловік, який представився директором ТОВ «Віппер» ОСОБА_10 , у телефонній розмові із провідним юристом консультантом ТОВ СГП імені Кравченка ОСОБА_11 , завірив його що очолюване ним підприємство продасть ТОВ СГП імені Кравченка дизельне паливо. Між ними було узгоджено, що автомобіль (бензовоз) із товаром прибуде на територію підприємства покупця із відповідно оформленими документами щодо купівлі-продажу дизельного пального. Для цього, за їхньою домовленістю, ОСОБА_11 за допомогою засобів електронного зв`язку відправив ТОВ «Віппер» копії реєстраційних та установчих документів, банківські реквізити, мобільні номери телефонів керівництва ТОВ СГП імені Кравченка для подальшого оформлення договору купівлі-продажу. Проте, для транспортування пального до тракторної бригади ТОВ СГП ім. А.Г. Кравченка, розташованої по вулиці Кравченка, 122А в селі Сулимівка Яготинського району Київської області, був задіяний ОСОБА_9 , який не мав формального відношення до ТОВ «Віппер».

14 грудня 2017 року о 14 годині 08 хвилин, невстановлена особа, яка представлялась ОСОБА_10 , зв`язавшись по телефону із ОСОБА_11 завірив, що бензовоз із дизельним паливом, що є предметом продажу, виїхав до місця призначення. Документи, що стосуються купівлі - продажу будуть передані водієві, який доставить товар.

Інша невстановлена слідством жінка, яка представилась бухгалтером ТОВ «Віппер» зателефонувала до головного бухгалтера ТОВ СГП ім. А.Г. Кравченка - ОСОБА_12 та повідомила їй про доставку товару ОСОБА_9 , який начебто діяв як представник ТОВ «Віппер». При цьому вона описала зовнішні ознаки автомобіля, яким керував ОСОБА_9 та назвала точну кількість пального.

Коли ОСОБА_9 прибув до тракторної бригади ТОВ СГП ім. А.Г. Кравченка та зустрівся із генеральним директором цього товариства ОСОБА_13 , став дезінформувати його, переконуючи у відсутності у нього супровідних документів на товар та запевняючи, що товар буде відвантажено після перерахунку товариством коштів на банківський рахунок постачальника. Цього ж дня ТОВ СГП ім. А.Г. Кравченка перерахувало 267840 гривень на рахунок ТОВ «Віппер», які були зняті з нього невстановленою особою. Але, ОСОБА_9 став висловлювати претензії ОСОБА_8 проте, що начебто він не отримав підтвердження по телефону про сплату за товар, а тому не збирається відвантажувати пальне, а повернути його продавцеві. Вже в ході цієї розмови він продемонстрував ОСОБА_8 товарно- транспортну накладну і примірник договору поставки нафтопродуктів № С- 3612 від 13.12.2017 року, не підписаного представником покупця, оформлений з ТОВ «КОМПАНІЯ ДІНАРІС», про відсутність яких стверджував до фактичного перерахунку коштів ТОВ «Віппер». При цьому, ОСОБА_9 використав неробочий час банківської установи як обставину, що унеможливлює підтвердження чи спростування факту перерахунку грошових коштів продавцеві.

Таким чином, маскуючи шахрайство під ознаки невиконання цивільно- правового зобов`язання, як спосіб обману працівників ТОВ СГП ім. А.Г. Кравченка, ОСОБА_9 використав завідомо неправдиві дані проте, що він начебто не знав про участь у купівлі - продажу ТОВ «Віппер», а оскільки грошові кошти не сплачені ТОВ «КОМПАНІЯ ДІНАРІС», то і відсутні підстави для відвантаження товару, кошти за які сплачені іншому підприємству.

В результаті вищезазначених шахрайських дій ОСОБА_9 у співвиконавстві з невстановленими слідством особами, ТОВ СГП ім. А.Г. Кравченка заподіяні матеріальні збитки на суму 267840 гривень, яка в двісті п`ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину і згідно до пункту 3 примітки до статті 185 КК України - є великим розміром.

15 грудня 2017 року на території тракторної бригади ТОВ СГП ім. Кравченка, що по вул. Кравченка, 122А в с. Сулимівка Яготинського району, проведено невідкладний обшук та вилучено вантажний паливоцистерний автомобіль марки «DAF 95 XF 430», державний номерний знак НОМЕР_1 із дизельним паливом в цистерні, об`ємом 13965 літрів. Під час слідування від території тракторної бригади ТОВ СГП імені Кравченка, що по вул. Кравченка, 122А в с. Сулимівка Яготинського району до майданчика тимчасового утримання транспортних засобів при Яготинському ВП Переяслав-Хмельницького ВП ГУ НП в Київській області, біля в`їзних воріт майданчика ОСОБА_4 перекрив рух вантажного автомобіля марки «DAF 95 XF 430», державний номерний знак НОМЕР_1 та своїми діями унеможливив вилучення автомобіля із дизельним паливом.

Генеральний директор ТОВ СПГ ім. Кравченка ОСОБА_8 показав, що він дійсно працює на посаді генерального директора ТОВ СГП ім. А.Г. Кравченка з 27.02.2017 року та відповідно до статуту товариства має право представляти інтереси товариства без обмеження.

14.12.2017 року, приблизно о 13 годині 00 хвилин, від Голови ревізійної комісії товариства - ОСОБА_14 , йому стало відомо, що на їхнє товариство має приїхати автомобіль від поставщиків з дизельним пальним і він має перевірити якісні характеристики пального. В подальшому, приблизно о 14 годині 30 хвилин, до території ТОВ СГП ім. А.Г. Кравченка приїхав бензовоз з дизельним пальним, водій якого повідомив, що він з фірми «Віппер» та при собі має лише сертифікат якості на пальне та калібровочний паспорт на бензовоз.

Приблизно о 18 годині 00 хвилин, йому на мобільний телефон подзвонив завідуючий гаражу та повідомив, що водій бензовозу не відвантаживши пальне, від`єднав шланги та збирається виїжджати з території ТОВ СПГ ім. Кравченка. Передзвонивши до бухгалтера товариства він впевнився у перерахуванні та знятті коштів з рахунку о 15 годині 38 хвилин.

Приїхавши на товариство та запитавши у водія бензовозу чому він не зливає пальне, останній повідомив, що кошти не перераховано та надав пакет документів на дизельне пальне, а саме: 2 товарно-транспортні накладні; 2 примірники договорів від імені ТОВ «Діннаріс» та ТОВ СПГ ім. Кравченка. Після цього він зателефонував на мобільний телефон директора ТОВ «Діннаріс», який був вказаний у договорі. В розмові з директором, який був вказаний як ОСОБА_4 , він запитав його чому у його водія автомобіля відсутні були документи на дизельне пальне (договір та товарно-транспортна накладна) і чому договори на одну фірму, а пальне привозить інша фірма, на що директор йому повідомив, що дані документи у водія дійсно відсутні, і вони передадуть їх завтра. Після цього ОСОБА_4 сказав, що він зараз викликає свою службу безпеки та вони приїдуть до нас розбиратися з даною ситуацією.

В подальшому йому стало відомо, що грошові кошти в сумі 267 840 гривень, які ТОВ СПГ ім. Кравченка були переказані за придбання пального на рахунок ТОВ «Віппер», були зняті з рахунку даної фірми, особою, яка була вказана як директор та засновник, я саме ОСОБА_10 . Грошові кошти були зняті через 10 хвилин після їх надходження на рахунок ТОВ «Віппер», що був відкритий у ПАТ КБ «Приватбанк», у відділенні банку, що в місті Житомирі. Після цього він намагався зателефонувати на мобільний телефон фірми «Віппер», однак мобільний телефон жінки, яка представлялася як бухгалтер, був вимкнений.

Свідок ОСОБА_11 показав що з 2014 року він працює на посаді ТОВ СПГ ім. Кравченка. В його функціональні обов`язки входить юридичний супровід товариства.

05 грудня 2017 року голова ревізійної комісії ОСОБА_15 повідомив його, що вони будуть співпрацювати на рахунок купівлі дизельного палива із ТОВ «Віппер» та надав йому мобільний телефон керівника товариства ОСОБА_10 ( НОМЕР_2 ), та сказав йому з ним зв`язатись на рахунок укладення договору, що ним і було здійснено. Зв`язавшись із ОСОБА_10 той відправив йому смс - повідомлення із своєю електронною адресою для того щоб він переслав установчі документи свого товариства (Оtpravkapisma@ukr.net). Отримавши смс - повідомлення він надіслав на дану адресу статут товариства, свідоцтво про державну реєстрацію, виписку з ЄДР, реквізити товариства (де вказані розрахункові рахунки, юридичні адреси, анкетні дані керівництва та їх мобільні телефони), довідку з ЄДР, скан-копію паспорта та ідентифікаційного коду та документи підтверджуючі посаду ОСОБА_8 та інші відповідні документи необхідні для укладення договорів із контрагентами.

14.12.2017 року о 14 год. 08 хв. йому на мобільний телефон (097-224-01- 70) зателефонував ОСОБА_10 ( НОМЕР_2 ), проте він не зміг взяти трубку, та через декілька хвилин він перетелефонував останньому. Під час телефонної розмови той повідомив його, що приготував договір, та відправив його на електронну адресу товариства ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) та повідомив, що до їх прямує бензовоз із пальним (дизельне паливо). Проте він повідомив ОСОБА_10 , що на даний час знаходиться у відрядженні (м. Київ) тому йому необхідно зв`язатись із іншими представника товариства ім. Кравченка, та порекомендував розмовляти із головним бухгалтером. Крім того він наголосив останньому що їхнім товариством не отримано нормативних документів. Останній запевнив, що відправить їх електронною адресою. Цього ж дня о 18 год. 16 хв. йому зателефонувала ОСОБА_12 (головний бухгалтер товариства НОМЕР_3 ) та повідомила, що виникли проблеми щодо невідповідності документів, так як представники, які привезли дизельне паливо не бачать здійснення проплати, хоча яке вона здійснила цього ж дня.

Відразу після цієї телефонної розмови він почав телефонувати ОСОБА_10 проте той не відповідав на телефонні дзвінки. Пізніше ОСОБА_10 взагалі вимкнув телефон. Через деякий час (18 год. 40 хв.) йому на мобільний телефон зателефонував генеральний директор товариства ОСОБА_8 та повідомив, що за здійснену оплату палива, водій бензовозу відмовляється відвантажуватись зсилаючись та відсутність грошових коштів на рахунку їхнього товариства. Також останній повідомив, що він особисто має прибути до товариства для вирішення даного питання.

Цього ж дня прибувши до товариства він побачив на території тракторної бригади бензовоз марки «Даф», працівників поліції та ОСОБА_8 . Під час розмови ОСОБА_8 повідомив, що водій бензовозу відмовляється відвантажувати паливо. В подальшому від служби безпеки «Райффайзен банк Аваль» йому стало відомо, що грошові кошти в сумі 267 840 гривень, які ТОВ СПГ ім. Кравченка були переказані за придбання пального на рахунок ТОВ «Віппер», були зняті з рахунку даної фірми, особою, яка була вказана, як директор та засновник, а саме ОСОБА_10 . Грошові кошти були зняті через 10 хвилин після їх надходження на рахунок ТОВ «Віппер», що був відкритий у ПАТ КБ «Приватбанк», у відділенні банку, що в місті Житомирі.

Відповідно до витягу з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських організації ТОВ «Віппер» ЄДРПОУ 41073468, місцезнаходження юридичної особи зазначено як м. Київ, Шевченківський район, вулиця Дегтярівська, будинок 33-В, офіс 32.

Відповідно до рапорту начальника СКП Яготинського ВП ОСОБА_16 особа, що відповідно до Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських організації значиться як директор ТОВ «Віппер» ЄДРПОУ 41073468 - ОСОБА_10 , АДРЕСА_1 , за місцем реєстрації не проживає та місце знаходження його не відоме.

Враховуючи вищевикладене та ті факти, що водій бензовоза ОСОБА_9 спочатку не надав інформації, а саме транспортні накладні та договори купівлі продажу-палива, а в подальшому, після перерахування коштів з рахунку ТОВ «СПГ ім. А.Г. Кравченка» на рахунок ТОВ «Віппер» та їх зняття у відділенні Приватбанку, що в м. Житомирі, надав документи транспортні накладні та договори купівлі-продажу дизельного пального з ТОВ «Діннаріс», у слідства виникають достатні підстави вважати ТОВ «Діннаріс» причетними до заволодіння грошовими коштами ТОВ «СПГ ім. А.Г. Кравченка», оскільки відповідні документи були надані після перерахування грошових коштів та у час коли відділення банку вже не працює і цей факт унеможливлює перевірити факт надходження чи зняття грошових коштів. Крім того, особа, яка представилась бухгалтером ТОВ «Віппер» достовірно володіла інформацією, щодо кольору бензовозу та точної кількості замовленого пального, а також знала про прибуття бензовозу на територію замовника пального, а саме ТОВ «СПГ ім. А.Г. Кравченка».

Враховуючи викладене, а також те, що у слідства виникають достатні підстави вжати що ТОВ «КОМПАНІЯ ДІНАРІС» може бути причетна до шахрайських дій з боку ТОВ «Віппер» відносно ТОВ «СГП імені Кравченка» і в подальшому вантажний паливоцистерний автомобіль марки «БАР 95 ХР 430», державний номерний знак НОМЕР_1 із дизельним паливом в цистерні об`ємом 13965 літрів може мати доказове значення по справі.

15 грудня 2017 року постановою слідчого Яготинського відділення поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 , вантажний автомобіль (паливоцистерну) марки «БАР» 95 ХР 430, реєстраційний номер НОМЕР_1 , в цистерні якого знаходиться дизельне паливо Євро-5 (Білорусія), в кількості 13950 (тринадцять тисяч дев`ятсот п`ятдесят) літрів, в порядку ст. 100 КПК України визнано речовим доказом та передано на відповідальне зберігання до майданчика тимчасового утримання транспортних засобів при Яготинському відділенні поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ НП в Київській області.

Відповідно до вимог п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Беручи до уваги, що вищевказаний автомобіль з пальним є речовими доказами, предметом даного злочину та які використовувались під час вчинення вказаного злочину, необхідно накласти арешт на вказане майно.

В судовому засіданні слідчий СВ Яготинського відділення поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 підтримав дане клопотання.

Прокурор підтримав дане клопотання, враховуючи, що даний автомобіль з пальним є речовим доказом, який може бути прихований чи спотворений.

Представники ОСОБА_4 - адвокати ОСОБА_5 , ОСОБА_6 проти клопотання заперечували, оскільки вважають, що під час досудового розслідування не здобуто ніяких доказів стосовно того, що ТОВ «КОМПАНІЯ ДІНАРІС» та ОСОБА_4 не причетні до шахрайських дій. При цьому, дане майно відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 100 КПК України є громіздким, а тому повинно бути передано на зберігання власника та на майданчику поліції відсутні умови для його зберіганння. Вартість майна перевищує завдані збитки. Накладення арешту позбавить можливості використовувати майно в господарській діяльності та дане майно законно придбане.

Заслухавши доводи учасників розгляду клопотання, перевіривши матеріали, додані до клопотання, вважаю, що клопотання підлягає до задоволення.

В силу ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, а заходами забезпечення кримінального провадження є в тому числі арешт майна.

Відповідно до ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів. У такому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Заборона або обмеження користування, розпорядження майном може бути застосовані лише в разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Згідно зі ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Враховуючи, що з матеріалів клопотання та обставин справи вбачається, що існує обгрунтована підозра відносно ОСОБА_9 щодо вчинення злочину передбаченого ч.3 ст.190 КК України, а також враховуючи що дане майно є речовим доказом, відповідно до постанови слідчого від 15 грудня 2017 року та завдані збитки становлять 267840 гривень і даний речовий доказ може бути прихований, пошкоджений, знищений, використаний чи переданий, оскільки при здійсненні господарської діяльності пальне може бути використане, передане згідно договору чи знищене. Автомобіль може бути пошкоджений, прихований чи переданий іншій особі. При цьому, представниками ОСОБА_4 не надано доказів що вартість даного речового доказу, перевищує суму завданих збитків, та доказів що спростовують їх заперечення.

Таким чином, на дане майно є необхідність накласти арешт з метою забезпечення збереження речового доказу, оскільки за інших підстав воно може змінити свою цілісність та місце перебування, що також може в подальшому унеможливить виконання вироку суду в частині речових доказів.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 131- 132, 170-173, 309 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ Яготинського відділення поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 задовольнити.

Накласти арешт на вантажний автомобіль (паливоцистерну) марки «DAF» 95 XF 430, зеленого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_1 , який згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу належить ОСОБА_4 , жителю АДРЕСА_2 , в цистерні якого знаходиться дизельне паливо Євро-5 (Білорусія) в кількості 13950 (тринадцять тисяч дев`ятсот п`ятдесят) літрів, яке згідно договору поставки нафтопродуктів № С-3612 від 13.12.2017 року належне ТОВ «Компанія Дінаріс», так як вищевказаний транспортний засіб із дизельним паливом являється речовим доказом обставин вчинення кримінального прававопорушення у кримінальному провадженні № 12017110320000692 від 15.12.2017, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, переджбаченого ч.3 ст.190 КК України.

Обов`язок по виконанню ухвали покласти на слідчого СВ Яготинського відділення поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 .

Ухвала виконується негайно після її отримання, не пізніше наступного робочого дня після її ухвалення.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Київської області протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЯготинський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення04.01.2018
Оприлюднено27.02.2023
Номер документу71446860
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —382/2084/17

Ухвала від 11.01.2018

Кримінальне

Апеляційний суд Київської області

Гайдай Р. М.

Ухвала від 15.01.2018

Кримінальне

Яготинський районний суд Київської області

Кисіль О. А.

Ухвала від 15.01.2018

Кримінальне

Яготинський районний суд Київської області

Кисіль О. А.

Ухвала від 15.01.2018

Кримінальне

Яготинський районний суд Київської області

Кисіль О. А.

Ухвала від 12.01.2018

Кримінальне

Яготинський районний суд Київської області

Кисіль О. А.

Ухвала від 12.01.2018

Кримінальне

Яготинський районний суд Київської області

Кисіль О. А.

Ухвала від 12.01.2018

Кримінальне

Яготинський районний суд Київської області

Кисіль О. А.

Ухвала від 11.01.2018

Кримінальне

Апеляційний суд Київської області

Гайдай Р. М.

Ухвала від 04.01.2018

Кримінальне

Яготинський районний суд Київської області

Кисіль О. А.

Ухвала від 27.12.2017

Кримінальне

Апеляційний суд Київської області

Орел А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні