Справа № 175/3906/16-к
Провадження № 1-кп/175/250/17
Вирок
Іменем України
05 січня 2018 року
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю сторін: прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
обвинуваченого ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт. Слобожанське кримінальне провадження № 32016040650000038 відносно
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився у сел. Просяна Покровського району Дніпропетровської області, громадянина України, ІПН НОМЕР_1 , з вищою освітою, одруженого, непрацюючого, проживаючого за місцем реєстрації по АДРЕСА_1 ,
обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.2 ст.204 КК України,
встановив:
У період з 01 липня 2015 року по 12 серпня 2016 року ОСОБА_5 , будучи службовою особою суб`єкта підприємницької діяльності - директором Товариства з обмеженою відповідальністю «Орион 2015» код ЄДРПОУ39799034(даліTOB«Орион2015» або Товариство),не маючидозволу на виготовлення алкогольних напоїв і ліцензії на оптову торгівлю підакцизними товарами, керуючись мотивами незаконного збагачення, здійснив незаконне виготовлення алкогольних напоїв, а саме пива, шляхом відкриття підпільного цеху з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів.
Відповідно до протоколу загальних зборів учасників TOB «Орион 2015» від 21 травня 2015 року, ОСОБА_6 призначено на посаду директора даного суб`єкта господарської діяльності, що знаходиться на податковому обліку у Державній податковій інспекції Бабушкінського району м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області. Відповідно до податкової картки ГУ ДФС у Дніпропетровській області, основним видом діяльності Товариства являється виробництво пива (КВЕД 11.05) та воно є платником податків, що входять у загальну систему оподаткування, зокрема - акцизного податку.
ОСОБА_7 , будучи службовою особою TOB «Орион 2015», діючи на підставі Статуту Товариства та маючи організаційно-розпорядчі повноваження, з метою здійснення виробничої та комерційної діяльності, 25 травня 2015 року від імені Товариства уклав Договір оренди № 1 з ОСОБА_8 . Згідно з цим договором, TOB «Орион 2015» в особі ОСОБА_6 являлось орендарем, а ОСОБА_8 - орендодавцем, за додатком № 2 до якого - актом приймання-передачі, ОСОБА_7 прийняв від ОСОБА_9 об`єкт оренди, а саме міні-пивзавод загальною площею 211,4 кв. метрів з обладнанням для виробництва пива згідно додатку АДРЕСА_2 на земельній ділянці загальною прощею 0,1087 гектарів.
На початку червня 2015 року ОСОБА_7 , будучи фактичним володільцем вказаного міні-пивзаводу з обладнанням для масового виробництва пива, розробив план злочинної діяльності, що передбачає функціональний зміст та послідовність протиправних дій: незаконне виготовлення пива із використанням виробничих потужностей пивзаводу, яке включало в собі всі стадії технологічного процесу, спрямовані на отримання готової до реалізації підакцизної продукції, а саме: 1) підготовка солоду (солод провіюють і подрібнюють); 2) затирання сусла подрібнений солод змішується з водою, при затиранні крохмаль у зернах розщеплюється у цукрову мальтозу і розчинні речовини декстрини. Сусло при цьому набуває солодкуватий смак. Затор суміш подрібнених зернопродуктів, призначених для затирання з водою; 3) фільтрація затору затор перекачується у фільтр чан, де відбувається його поділ на неохмелене сусло і дробину; 4) кип`ятіння сусла сусло з додаванням хмелю, а також інших інгредієнтів вариться 1-2 години. Під час кип`ятіння хміль розчиняється, білкові речовини коагулюють і випадають в осад. Крім того, випаровуються різні ароматичні компоненти, що несприятливо впливають на смак пива; 5) освітлення сусла сусло перекачують у гідроциклон (Вірпул) для відділення нерозчинних залишків ячменю і хмелю. Ці частинки, під дією відцентрової сили, збираються по радіусу гідроциклона. Після 20-30 хвилин відстоювання сусло відділяють від нерозчинного залишку бруху; 6) охолодження і аерація сусла сусло перекачується у бродильний танк. Протягом перекачування воно охолоджується і насичується киснем, необхідним для харчування дріжджів; 7) бродіння в отриманий розчин додаються пивні дріжджі, і він зброджується при низьких температурах кілька тижнів; 8) дозрівання пива і 9) фільтрація.
На початку червня 2015 року ОСОБА_7 , усвідомлюючи, що реалізація зазначеного плану злочинної діяльності вимагає ретельної підготовки та неодмінного залучення найманих працівників, які володіють знаннями, вмінням і навичками у сфері виготовлення пива, за рекомендаціями знайомих найняв таких робітників.
Без офіційного влаштування на роботу, за усною домовленістю про суму оплати праці, ОСОБА_7 найняв робітників ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та інших, маючих навички у технологічному процесі пивоваріння у великих об`ємах, не повідомивши останнім про свій злочинний план щодо незаконного виробництва пива без отримання ліцензії на таке виробництво.
Процес роботи найманих працівників складався у виконанні письмових указівок від ОСОБА_6 , пов`язаних безпосередньо з виробництвом пива, які він надавав і фіксував щоденно у зошитах.
Водночас, ОСОБА_7 як директор TOB «Оріон 2015» отримав ліцензію (дозвіл) на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (пивом) за № 5041801789 з 29 вересня 2015 року по 29 вересня 2016 року за адресою: АДРЕСА_3 .
Таким чином, ОСОБА_7 , достовірно усвідомлював, що у Товариства відсутній дозвіл на виготовлення алкогольних напоїв і ліцензія на оптову торгівлю підакцизними товарами, в силу чого достовірно був ознайомлений з вимогами наступних нормативно-правових актів:
«Відповідно до Закону України від 19.12.1995 року № 481/95 - ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (зі змінами і доповненнями в редакції, чинній з 01.07.2015 року) (далі - Закон № 481) надано визначення алкогольним напоям, як продуктам, одержаним шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовленим на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 % об`ємних одиниць, які зазначені, зокрема, у товарній позиції 2203 згідно з УKT ЗЕД;
«Згідно з абз.9 ст.1 Закону № 481 (у редакції з 01.07.2015 року) пиво - насичений діоксином вуглецю пінистий алкогольний напій із вмістом спирту етилового від 0,5% об`ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203, при цьому виробництво алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється суб`єктами господарювання незалежно від форм власності тільки за умови одержання ліцензії (ст.2 Закону 481)».
Отже, починаючи з 01 липня 2015 року підлягає ліцензуванню діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової чи/та роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв.
Відповідно до інформації Управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області, ліцензії на виробництво пива за адресою по АДРЕСА_3 жодним суб`єктом підприємницької діяльності в період з 22 травня 2016 року по 12 серпня 2016 року не отримувалась.
Таким чином, ОСОБА_7 , отримавши у фактичне користування пивзавод з обладнанням для виробництва пива, з метою забезпечення незаконного виготовлення алкогольної продукції (пива), закупив у невстановлених слідством осіб сировину, тару для виготовлення і розливу пива, запросив на роботу осіб для робочого процесу з виробництва пива, не здійснивши їх офіційне трудове оформлення, здійснюючи заходи щодо налагодження та обслуговування орендованого обладнання для виробництво пива.
Продовжуючи свій злочинний намір, діючи умисно з корисливих мотивів, в період з 01 липня 2015 року по 12 серпня 2016 року в денний час доби, більш точний час органом досудового розслідування невстановлений, ОСОБА_7 , перебуваючи по АДРЕСА_3 , здійснив незаконне виготовлення алкогольних напоїв, а саме пива, шляхом відкриття підпільного цеху за вказаною адресою з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів.
У період з 12 по 15 серпня 2016 року працівниками податкової міліції було проведено обшук на пивзаводі за вищезазначеною адресою, в ході якого були виявлені та вилучені: заторний бак ємністю 500 літрів, фільтрувальний чан ємністю 500 літрів, сусловарочний чан ємністю 800 літрів, вірпул (вихрова ванна) ємністю 800 літрів, фільтр води, бак фільтрованої води ємністю 2000 літрів, баки основного бродіння (дозрівання пива) з пивом усередині у кількості 19 штук: 7 штук ємністю 1500 літрів та 12 штук ємністю 1000 літрів, охолоджувальне обладнання.
У судовому засіданні ОСОБА_7 свою провину визнав повністю і пояснив, що за обставин, викладених у обвинувальному акті, він без наявності відповідних дозвільних документів виготовляв і реалізовував пиво за місцем знаходження міні-пивзаводу. У вчиненому щиросердно кається, обіцяє більше не порушувати закон, просить застосувати до нього амністію та повернути власнику ОСОБА_8 обладнання, яке ним було орендовано.
Його провина у вчиненні зазначеного судом діяння підтверджується доказами, дослідженими за клопотанням прокурора та згодою сторони захисту у порядку, передбаченому ч.3 ст.349 КПК України.
Переконавшись у правильному розумінні обвинуваченим змісту обставин інкримінованого йому діяння і добровільності його позиції, суд дійшов висновку, що за обставин, викладених у обвинувальному акті від 30 вересня 2016 року, було вчинено кримінальне правопорушення, в якому обвинувачується ОСОБА_7 , і це кримінальне правопорушення вчинено саме ним, і його умисні дії кваліфікує за ч.2 ст.204 КК України як незаконне виготовлення алкогольних напоїв шляхом відкриття підпільного цеху з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів.
При визначенні виду й міри покарання суд враховує характер і ступінь тяжкості скоєного злочину, обставини справи й особу ОСОБА_6 , - раніше не судимий і не притягався до кримінальної відповідальності, має сім`ю та на утриманні двох дітей: неповнолітнього сина ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та малолітню доньку ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також має батьків пенсійного віку, які страждають гіпертонічною хворобою, кардіосклерозом та іншими захворюваннями, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває.
Обставинами, що пом`якшують його покарання, суд визнає щиросердне каяття, повне визнання вини та наявність дітей.
Обставин, що обтяжують покарання, суд не вбачає.
Виходячи із загальних засад призначення покарання, передбачених ст.ст.50, 65-67 КК України, з урахуванням обставин справи і даних про особу ОСОБА_6 , його ставлення до наслідків злочину, а також позиції прокурора щодо виду і розміру покарання, суд вважає можливим призначити покарання у виді штрафу в межах санкції ч.2 ст.204 КК України, вважаючи, що таке покарання буде необхідним і достатнім для виправлення обвинуваченого та попередження нових злочинів.
07 вересня 2017 року набрав чинності Закон України «Про амністію у 2016 році» від 22 грудня 2016 року. Згідно з пунктом «в» статті 1 цього Закону підлягають звільненню від відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов`язаних з позбавленням волі, особи, які визнані винними у вчиненні умисного злочину, що не є тяжким чи особливо тяжким… не позбавленні батьківських прав відносно дітей, яким не виповнилося 18 років.
Приймаючи до уваги, що ОСОБА_7 вчинив кримінальне правопорушення, яке ст.12 КК України віднесене до категорії злочинів середньої тяжкості, має неповнолітнього сина ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та малолітню доньку ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , відносно яких не позбавлений батьківських прав, що підтверджується довідкою Служби у справах дітей Покровської районної державної адміністрації Дніпропетровської області від 06 жовтня 2017 року № 278 (а.с.п.150,153,159) і в усній формі дав згоду на застосування амністії, він підпадає під дію ст.1 п. «в» ЗУ «Про амністію у 2016 році» і підлягає звільненню від відбування покарання по амністії.
У судовому засіданні стороною обвинувачення та стороною захисту на підтвердження обвинувального акту надані документи, які свідчать, що власником міні-пивзаводу з обладнанням для виробництва пива по АДРЕСА_3 є ОСОБА_8 , а обвинувачений користувався ними по договору оренди (а.с.п.202-226).
З огляду на ці обставини та відсутність доказів того, що ОСОБА_8 була обізнана про протиправність дій ОСОБА_6 щодо використання об`єктів оренди для незаконного виготовлення пива, вимоги ст.96-1 КК України (Спеціальна конфіскація) суд не застосовує. Вилучене майно по Договору оренди № 1 підлягає поверненню ОСОБА_8 за належністю.
Відповідно до ст.ст.122, 124 КПК України з обвинуваченого підлягають стягненню на користь держави документально підтверджені витрати на залучення експертів для проведення експертиз, які складають 2730,20 грн. (1320,60 + 1409,60), що підтверджується відповідними довідками експертних установ (а.с.п.73,74).
Долю інших речових доказів, суд вирішує відповідно до вимог ст.100 КПК України.
Керуючись ст.ст.369, 374, 376 КПК України, суд
ухвалив:
ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.2 ст.204 КК України та піддати кримінальному покаранню у виді штрафу в розмірі 5000 (п`ять тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в розмірі 85000 (вісімдесят п`ять тисяч) гривень.
На підставі пункту «в» статті 1 Закону України «Про амністію у 2016 році» від 22 грудня 2016 року звільнити обвинуваченого ОСОБА_5 від призначеного покарання по амністії.
У рахунок відшкодування витрат на залучення експертів стягнути на користь держави з обвинуваченого ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_1 ):
- 1320,60 грн. на р/р 31114115700007 в ГУК у Одеській області,
Малиновський район, 24060300, код ЄДРПОУ 38016923, МФО 828011, банк ГУДКСУ в Одеській області, призначення платежу: засудову експертизу спиртовмісних сумішей № 924 від 26.08.2016 року;
-1409,60 грн. засудово-почеркознавчу експертизу № 1577 від
15.09.2016 року, виконану Кіровоградським відділенням ОНДІ судових експертиз по акту № 1577.
Заторний бак ємністю 500 літрів, фільтрувальний чан ємністю 500 літрів, сусловарочний чан ємністю 800 літрів, вірпул (вихрова ванна) ємністю 800 літрів, фільтр води, бак фільтрованої води ємністю 2000 літрів, баки основного бродіння (дозрівання пива) у кількості 19 штук: 7 штук ємністю 1500 літрів та 12 штук ємністю 1000 літрів і охолоджувальне обладнання, які визнані речовими доказами на підставі постанови старшого слідчого СВ ФР ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 16 серпня 2016 року та по розписці від 30 вересня 2016 року передані на відповідальне зберігання ОСОБА_5 , - після набрання вироком законної сили повернути за належністю власнику ОСОБА_8 .
Арешт на це майно як тимчасово вилучене, накладений слідчим суддею Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська за ухвалою від 16 серпня 2016 року, - скасувати після набрання вироком законної сили.
Пиво, яке знаходиться у баках основного бродіння (дозрівання пива) у кількості 19 штук: 7 штук ємністю 1500 літрів та 12 штук ємністю 1000 літрів, - конфіскувати на користь держави, а у разі непридатності до використання - знищити після набрання вироком законної сили.
Виявлені та вилучені у ході проведення обшуку в період з 12 по 15 серпня 2016 року на пивзаводі по АДРЕСА_3 документи та копії документів, які визнані речовими доказами на підставі постанови старшого слідчого СВ ФР ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 16 серпня 2016 року та передані на зберігання до камери зберігання речових доказів СВ ФР ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровськ, - після набрання вироком законної сили передати в прокуратуру Дніпропетровської області для долучення до матеріалів кримінального провадження № 32016040650000038, знищення чи повернення власникам і володільцям за належністю.
Арешт на ці документи та копії документів як тимчасово вилучені, накладений слідчим суддею Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська за ухвалою від 16 серпня 2016 року, - скасувати після набрання вироком законної сили.
390 пустих світлих пластикових пляшок ємкістю 1 літр, 384 пустих темних пластикових пляшок ємкістю 1,5 літр, 450 пустих світлих пластикових пляшок ємкістю 1,5 літр, мішки з речовиною (сипучою), схожою на солод у кількості 48 мішків по 40 кг кожен, сипучу речовину схожу на кізельгур у 1 мішку вагою 10 кг, сипучу речовину схожу на лимонну кислоту у 1 мішку вагою 10 кг, сипучу речовину схожу на бензоат натрію у 1 мішку вагою 10 кг і кеглі металеві об`ємом 50 літрів у кількості 31 штуки, які визнані речовими доказами на підставі постанови старшого слідчого СВ ФР ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 16 серпня 2016 року та передані на зберігання до камери зберігання речових доказів СВ ФР ДПІ у Соборному районі м. Дніпра, а також кеглі металеві об`ємом 50 літрів у кількості 7 штук з пивом, передані по Акту приймання-передачі на відповідальне зберігання товарів Дніпропетровській філії «Партнер» ТОВ «Олександрія КЛП» (розташоване по вул. Винокурова, 1 у м. Дніпрі), - після набрання вироком законної сили конфіскувати на користь держави.
Арешт на це майно як тимчасово вилучене, накладений слідчим суддею Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська за ухвалою від 16 серпня 2016 року, - скасувати після набрання вироком законної сили.
На вирок сторонами може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Дніпропетровської області через Дніпропетровський районний суд протягом 30 діб з моменту його проголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 05.01.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2023 |
Номер документу | 71449470 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Бровченко В. В.
Кримінальне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Бровченко В. В.
Кримінальне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Бровченко В. В.
Кримінальне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Воздвиженський О. Л.
Кримінальне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Воздвиженський О. Л.
Кримінальне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Воздвиженський О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні