Рішення
від 14.12.2017 по справі 369/11329/16-ц
КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 369/11329/16-ц

Провадження № 2/369/533/17

РІШЕННЯ

Іменем України

14.12.2017 року Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі головуючої судді Ковальчук Л.М., при секретарі Завойській В.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Богдан-113 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, Києво-Святошинська районна державна адміністрація Київської області, Комунальне підприємство Бюро державної реєстрації Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради , про визнання недійсним рішення установчих зборів ОСББ Богдан-113 від 10 квітня 2016 року про створення ОСББ Богдан-113 , що оформлено Протоколом № 1 від 10 квітня 2016 року, та скасування державної реєстрації,

В С Т А Н О В И В:

В грудні 2016 року позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Богдан-113 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, Києво-Святошинська районна державна адміністрація Київської області, про визнання недійсним рішення установчих зборів ОСББ Богдан-113 від 10 квітня 2016 року про створення ОСББ Богдан-113 , що оформлено Протоколом № 1 від 10 квітня 2016 року, та скасування державної реєстрації, посилаючись на те, що вона є співвласником квартири НОМЕР_2 що розташована в багатоквартирному будинку за адресою: АДРЕСА_1, і відповідно до положень ст. 1 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку є співвласником даного багатоквартирного будинку, в якому вона постійно проживає.

Їй стало відомо, що 10 квітня 2016 року з порушенням вимог чинного законодавства України, за реальної участі та голосуванні менше половини від загальної кількості співвласників багатоквартирного будинку було проведено установчі збори ОСББ Богдан-113 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1, що оформлено Протоколом № 1 від 10 квітня 2016 року, на яких серед іншого були прийняті рішення про створення ОСББ Богдан-113 , затвердження Статуту та назви ОСББ Богдан-113 , вибори голови та членів правління, ревізійної комісії та інше, про що відповідно Києво-Святошинською районною державною адміністрацією Київської області було зроблено запис про проведення державної реєстрації юридичної особи за № запису 1 339 102 0000 012755, дата запису 18 травня 2016 року.

В ході проведення таких установчих зборів ОСББ Богдан-113 було порушено порядок створення даного ОСББ Богдан-113 , скликання і проведення установчих зборів об'єднання, в тому числі порядок поіменного голосування, чим були порушені її права та інтереси на управління багатоквартирним будинком, було обмежено її права як співвласника багатоквартирного будинку, в тому числі щодо визначення форми управління багатоквартирним будинком, пов'язаних з володінням, користуванням і розпорядженням спільним майном багатоквартирного будинку; право на участь в управлінні об'єднанням у порядку, визначеному Законом України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку ; право обирати та бути обраним до складу статутних органів об'єднання та інше.

Позивач ОСОБА_1 зазначила про те, що при створенні ОСББ Богдан-113 було порушено вимоги ч. 3 ст. 6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , оскільки не було створено ініціативної групи в складі не менше трьох осіб для скликання установчих зборів співвласників багатоквартирного будинку, яка б у відповідності до взятих на себе обов'язків здійснила підготовчі дії для належного проведення таких установчих зборів.

Натомість ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, про яких зазначено в Протоколі № 1 від 10 квітня 2016 року, діяли як представники ініціативної групи, а не як члени ініціативної групи.

В порушення вимог ч. 4 ст. 6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку їй не було вручено письмове повідомлення про проведення установчих зборів, а також дане повідомлення не направлялось іншим співвласникам ініціативної групи в строк не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів і не було вручене всім іншим співвласникам під розписку або шляхом поштового відправлення, чим було порушено її право приймати участь в управлінні багатоквартирним будинком особисто.

Всупереч вимогам ч. 12 ст. 6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку був порушений порядок поіменного голосування. Так, згідно Протоколу № 1 від 10 квітня 2016 року, рішення на установчих зборах ОСББ Богдан-113 приймалося шляхом поіменного голосування. Прийняте рішення фіксувалося в протоколі та додатково оформлювалося особистим підписом кожного, хто проголосував, у листку голосування із зазначенням результату голосування ( за , проти , утримався ). Проте, будь-які листки голосування із зазначенням результату голосування, що містили б особисті підписи кожного співвласника, хто проголосував відсутні та не були надані, а також жоден співвласник не мав згоди проголосувати та прийняти своє особисте рішення окремо по кожному питанню порядку денного.

На підтвердження поіменного голосування кожного співвласника та прийняття ним особистого рішення по кожному питанню порядку денного надано інформацію на 8 аркушах паперу, які прикладені до Протоколу № 1 від 10 квітня 2016 року, однак дані підписи були зібрані шляхом введення співвласників багатоквартирного будинку в оману, зловживаючи їх довірою, і переконуючи, що це реєстр осіб присутніх на установчих зборах, а не листки для голосування.

Дані аркуші паперу для голосування містять виправлення, закреслення, частина інформації написана від руки одним почерком, а частина інформації надрукована, ПІБ та правовстановлюючі документи окремих співвласників взагалі не можливо розпізнати, оскільки вони написані від руки нерозбірливим почерком, що унеможливлює ідентифікувати їх.

Сама форма Протоколу № 1 від 10 квітня 2016 року та його зміст суперечить типовій формі протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку, що затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 25 серпня 2015 року № 203.

Відповідно до вимог ч. 9 ст. 6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників.

Виходячи зі змісту протоколу № 1 від 10 квітня 2016 року загальна кількість співвласників - 163 особи, загальна площа всіх квартир та нежитлових приміщень -5275,9 кв.м.; присутні на установчих зборах власники (особисто та/або представники) квартир та/або нежитлових приміщень будинку - 105 осіб, яким квартири та/або нежитлові приміщення загальною площею 4015,8 кв.м.. Проте не підтверджено, згідно отримана така інформація. В протоколі вказано, що на порядку денного нібито голосували 104 співвласники, проте кількість підписів співвласників становить 102 шт..

ОСББ Богдан-113 порушив її права як співвласника багатоквартирного будинку тим, що встановив поняття членства в ОСББ Богдан-113 , що відображено у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Також було порушено вимог ч. 13 ст. 6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , згідно вимог якої передбачено, що установчі збори приймають рішення про створення об'єднання і затверджують його статут.

Установчі збори 10 квітня 2016 року не мали права приймати рішення про вибори членів правління, про визначення розміру частки кожного співвласника у витратах зі створення ОСББ, вступного внеску члена ОСББ, оскільки такі рішення відповідно до вимог ст. 10 Законом України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку приймаються виключно загальними зборами ОСББ після його державної реєстрації, як юридичної особи.

При цьому були порушені її права, як власника квартири на участь в управлінні спільним майном.

При створенні ОСББ Богдан-113 було порушено вимоги ст. 6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та її права як співвласника багатоквартирного будинку ОСББ Богдан-113 .

Враховуючи викладене, позивач ОСОБА_1 просила визнати недійсним та скасувати рішення установчих зборів співвласників багатоквартирного будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 від 10 квітня 2016 року про створення ОСББ Богдан-113 , затвердження статуту та назви, вибори голови та членів правління, ревізійної комісії ОСББ, про уповноваження установчих зборів для державної реєстрації ОСББ, про визнання розміру частки кожного співвласника у витратах зі створення ОСББ (витрати на реєстрацію ОСББ, виготовлення печатки, штамп, відкриття рахунку, тощо), вступного внеску члена ОСББ, що оформлені протоколом № 1 від 10 квітня 2016 року; визнати недійсним та скасувати запис про державну реєстрацію створення ОСББ Богдан-113 ; припинити ОСББ Богдан-113 .

До участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору було залучено Комунальне підприємство Бюро державної реєстрації Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради .

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та її представник позов підтримали та просили його задовольнити.

У судовому засіданні представники відповідача ОСББ Богдан-113 позов не визнали та заперечували проти його задоволення.

У судове засідання представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, до суду надійшла заява про розгляд справи у відсутності представника заявника.

У судове засідання представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предметі спору, Комунальне підприємство Бюро державної реєстрації Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.

Суд, вислухавши думку учасників процесу, дослідивши письмові докази, показання свідків, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивачу ОСОБА_1 на праві спільної часткової власності належить квартира НОМЕР_2 що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, що підтверджується свідоцтвом про право власності на житло, видане 25 вересня 1995 року органом приватизації Боярської міської ради народних депутатів.

Звертаючись з позовом до суду позивач ОСОБА_1 зазначила про те, що їй стало відомо, що 10 квітня 2016 року було проведено загальні збори Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Богдан-113 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1.

Згідно Протоколу № 1 установчих зборів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку від 10 квітня 2016 року створено Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Богдан-113 , затверджено Статут та назву ОСББ, проведено вибори голови та членів правління, ревізійної комісії ОСББ, визначено розмір частки кожного співвласника у витратах зі створення ОСББ (витрати на реєстрацію ОСББ, виготовлення печатки, штамп, відкриття рахунку, тощо), встановлено внесок члена ОСББ.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань було встановлено, що дійсно 18 травня 2016 року державним реєстратором Комунального підприємства Бюро державної реєстрації Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області було проведено державну реєстрацію юридичної особи - Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Богдан-113 код ЄДРПОУ 40488177 (номер запису 1002292204), а також зареєстровано статут вказаного ОСББ Богдан-113 .

Як вбачається з матеріалів справи 10 квітня 2016 року відбулися установчі збори співвласників багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, де було обрано голову та секретаря установчих зборів, голову та членів правління, ревізійну комісію, прийнято рішення про створення ОСББ Богдан-113 , затверджено назву та статут ОСББ, обрано правління та ревізійну комісію об'єднання.

Згідно протоколу установчих зборів співвласників багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, всього прийняло участь у голосуванні 104 особи, загальна площа, яка є у власності 3956,8 кв.м., що становить 75 %.

На підставі даних протоколу установчих зборів співвласників багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 було зареєстровано ОСББ Богдан-113 та було внесено в Єдиний державний реєстр юридичних, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань реєстраційний запис 18 травня 2016 року за № 1 339 102 0000 012755 про проведення державної реєстрації юридичної особи ОСББ Богдан-113 код ЄДРПОУ 40488177.

Виходячи зі змісту протоколу № 1 від 10 квітня 2016 року загальна кількість співвласників - 163 особи, загальна площа всіх квартир та нежитлових приміщень - 5275,9 кв.м.; присутні на установчих зборах власники (особисто та/або представники) квартир та/або нежитлових приміщень будинку - 105 осіб, яким квартири та/або нежитлові приміщення загальною площею 4015,8 кв.м..

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

За нормою статті 385 Цивільного кодексу України власники квартир для забезпечення експлуатації багатоквартирного житлового будинку, користування квартирами та спільним майном житлового будинку можуть створювати об'єднання власників квартир (житла). Таке об'єднання може бути створено також власниками житлових будинків. Об'єднання власників квартир, житлових будинків є юридичною особою, яка створюється та діє відповідно до статуту та закону.

Особливості державної реєстрації ОСББ визначені Законом України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку .

Згідно положень цього Закону він визначає правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку.

За статтею 2 вказаного Закону він регулює, зокрема, порядок створення, діяльності і ліквідації об'єднань; відносини суб'єктів права власності щодо користування та розпорядження нерухомим майном у об'єднанні.

Згідно із частинами першою та другою статті 9 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку членом об'єднання може бути фізична чи юридична особа, яка є власником квартири (квартир) або приміщення (приміщень) у багатоквартирному будинку. Членство в об'єднанні є добровільним і може набуватися одночасно зі створенням об'єднання при проведенні установчих зборів, а також індивідуально, на основі письмової заяви, в будь-який момент його існування.

Відповідно ст. 6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку визначено, що кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.

Зі змісту оскаржуваного Протоколу № 1 від 10 квітня 2016 року рішення на установчих зборах ОСББ Богдан-113 приймалось шляхом поіменного голосування. Прийняте рішення фіксувалося в протоколі та додатково оформлювалось особистим підписом кожного, хто проголосував у листку голосування із зазначенням результату голосування.

Згідно наявного в матеріалах справи Списку реєстрації учасників установчих зборів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_1, згідно якого вбачається, що на першому аркуші списку реєстрації учасників міститься 11 підписів, на другому 8 підписів, на третьому - 13 підписів, на четвертому - 9 підписів, на п'ятому - 13 підписів, на шостому - 14 підписів, на сьомому аркуші 18 підписів, на восьмому аркуші - 22 підписи.

Згідно підрахунку підписів осіб, що значиться в наданому списку реєстрації учасників загальна кількість осіб-співвласників, які приймали участь в установчих зборах становить 103 особи, в той час, як в протоколі № 1 установчих зборів ОСББ значиться, що на установчих зборах були присутні 105 осіб з правом голосу.

Так, в протоколі № 1 від 10 квітня 2016 року по першому питанню порядку денного (обрання голови та секретаря зборів) проголосувало 104 особи.

З наявних в матеріалах справи доказів також не можливо встановити яка дійсна кількість осіб приймала участь під час проведення установчих зборів, які відбулися 10 квітня 2016 року.

Допитаний у судовому засіданні свідок ОСОБА_5 надав суду покази про те, що йому не надходило повідомлення про збори, які відбулися 10 квітня 2016 року. Свідок повідомив, що зібрання відбулося 10 квітня 2016 року у кількості близько 30 чоловік. Ніяких листів для голосування нікому не вручалось. Ніхто не давав йому ніяких листів для голосування. Він не отримував запрошення на установчі збори за 2 тижні. Він особисто був присутній на зборах близько 30 хв..

Свідок ОСОБА_6 повідомила, що 10 квітня 2016 року вона не була присутня на зборах. 92 відсотки мешканців будинку не мали бажання створювати ОСББ. За створення ОСББ вона ніде не розписувалась.

Свідок ОСОБА_7 надав суду покази про те, що 10 квітня 2016 року на зібрання зібралось чоловік 30-40, але нічого не відбулося і всі розійшлися. Через два тижні потому на дверях будинку було розміщене повідомлення щодо кошторису. В оголошенні головою правління ОСББ був вказаний ОСОБА_2. Він особисто був присутній на зборах, однак нічого не підписував. Ніяких повідомлень про проведення зборів 10 квітня 2016 року він не отримував, ніхто не виступав зборах. За організацію ОСББ ніхто не голосував, не ставилось питання хто за , а хто проти . Ніхто не голосував та не обирав головою правління ОСОБА_2. Свідку було відомо, що ОСОБА_1 разом зі своєю сім'єю була присутня на зборах, які відбулися 10 квітня 2016 року.

Свідки ОСОБА_8., ОСОБА_9 надали суду покази про те, що 10 квітня 2016 року відбулися установчі збори. Свідок ОСОБА_8 зазначив, що збори проходили протягом півтори - дві години. Підрахунок голосів проводився по кількості піднятих рук, зміст статуту був оголошений на зборах. На столі лежали документи і перед початком зборів кожен міг взяти й ознайомитись з порядком денним, які питання були винесені на голосування. Свідок ОСОБА_9 пояснила, що питання про створення ОСББ в будинку обговорювалось його мешканцями вже давно, єдиною людиною, яка створювала всі умови належні в будинку це ОСОБА_2. Всі власники квартир в будинку мали однакові права для голосування. По мірі надходження питань окремо голосували, обирали голову правління і ревізійної комісії. До кінця зборів ОСОБА_1І була присутня, її ніхто не виганяв. Всі присутні на зборах розписувались кожен сам за себе. Вона особисто на зборах зачитувала редакцію статуту.

Свідок ОСОБА_10, яка є членом правління ОСББ Богдан-113 , надала суду покази про те, що збори проводились 10 квітня 2016 року, на яких були присутні близько 80-90 чоловік. На початку зборів розпочалась реєстрація учасників. ОСОБА_1 та ОСОБА_7 були присутні на зборах, але вони не реєструвались. Свідок отримував запрошення на збори. По кожному питанню було голосування. Голосування відбувалось і письмово, і за допомогою підняття рук. На столах знаходились документи, з якими присутні на зборах знайомились. На зборах обирались голова правління, ревізійна комісія. Пропонували на посаду голови правління ОСОБА_7, але він відмовився, більшість була за ОСОБА_2, як за голову правління. ОСОБА_1 пропонували ввійти в ревізійну комісію, але вона відмовилась, вона відійшла до іншого під'їзду і стояла осторонь. ОСОБА_1 не зверталась до правління про надання якось інформації.

Відповідно до вимог ст. 1 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку об'єднання співвласників багатоквартирного будинку - це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна;

Згідно вимог ч. ч. 1-4 ст. 6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку об'єднання може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках). Установчі збори об'єднання у новозбудованих багатоквартирних будинках можуть бути проведені після державної реєстрації права власності на більше половини квартир та нежитлових приміщень у такому будинку. Для створення об'єднання скликаються установчі збори. Скликання установчих зборів здійснюється ініціативною групою, яка складається не менш як з трьох власників квартир або нежилих приміщень. Повідомлення про проведення установчих зборів направляється ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Повідомлення направляється в письмовій формі і вручається кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом). У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного.

У судовому засіданні представник позивача підтримав твердження позивача, викладені нею у позовній заяві про те, що вона не приймала участі на установчих зборах об'єднання, які відбулись 10 квітня 2016 року, оскільки вона не була сповіщена належним чином про проведення вказаних установчих зборів.

З матеріалів справи вбачається, що належного сповіщення усіх співвласників багатоквартирного будинку щодо проведення установчих зборів, місце і час проведення, проект порядку денного, в письмовій формі не направлявся, під розписку не надавався. Доказів про те, що власники багатоквартирного будинку були повідомлені належним чином про установчі збори, які відбулись10 квітня 2016 року суду не надано.

До матеріалів справи представником відповідача ОСББ Богдан-113 було долучено повідомлення Про проведення установчих зборів співвласників квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 ініціативною групою у складі власників квартир № 27 - ОСОБА_2, № 22 - ОСОБА_4, № 55 - ОСОБА_10, в якому голова ініціативної групи ОСОБА_11 запрошував взяти участь в Установчих зборах співвласників багатоквартирного будинку № 113, що відбудуться 10 квітня 2016 року о 13 год. 00 хв. у дворі будинку АДРЕСА_1.

Однак в матеріалах справи відсутні докази того, що вказані повідомлення належним чином вручались або були отримані співвласниками багатоквартирного будинку, який розташований за адресою: АДРЕСА_1.

Відповідно до вимог ч. ч. 5-9 ст. 6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку передбачено, що час і місце проведення обираються зручними для більшості можливих учасників зборів. Установчі збори веде голова зборів, який обирається більшістю голосів присутніх співвласників або їх представників. Кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку. Якщо одна особа є власником квартир (квартири) та/або нежитлових приміщень, загальна площа яких становить більш як 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, кожний співвласник на установчих зборах має один голос незалежно від кількості та площі квартир або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.

Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників.

В даному випадку неналежне повідомлення власників квартир багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 є безумовною підставою для визнання недійсним рішень установчих зборів багатоквартирного будинку розташованого за адресою: АДРЕСА_1, в тому числі про створення ОСББ Богдан-113 .

Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України ОСББ Богдан-113 внесено відомості про те, що кількість співвласників осіб становить 105 осіб, однак в протоколі № 1 від 10 квітня 2016 року вказано, що загальна кількість співвласників будинку становить 163 особи. Крім того з наданих у судовому засіданні показаннях свідків також не можливо встановити, яка дійсна кількість осіб була присутня під час проведення установчих зборів.

В судовому засіданні також було оглянуто відеозапис проведення установчих зборів, на якому було зафіксовано початок установчих зборів. Так, з даного відеозапису візуально вбачається, що фактична кількість осіб, які були присутні на зборах становила значно менше ніж 105 осіб, що також суперечить відомостям, які зазначені в оскаржуваному протоколі № 1 від 10 квітня 2016 року.

Згідно з п. 3 Порядку державної реєстрації об'єднань співвласників багатоквартирного будинку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України Про реалізацію Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку від 11.10.2002 року за № 1521, для державної реєстрації об'єднання уповноважена установчими зборами особа подає безпосередньо або надсилає поштою (рекомендованим листом) до органу державної реєстрації: 1) реєстраційну картку, яка одночасно є заявою про державну реєстрацію об'єднання, оформлену за зразком згідно з додатком 1 до цього Порядку; 2) протокол установчих зборів, на яких було прийнято рішення про створення об'єднання та затвердження його статуту; 3) два примірники оригіналу і п'ять копій статуту об'єднання, оформлені згідно з вимогами законодавства; 4) список членів об'єднання, складений згідно з додатком 2 до цього Порядку.

Пунктом 6 вказаного Порядку, зокрема, передбачено, що орган державної реєстрації перевіряє наведені у реєстраційній картці відомості, комплектність поданих документів та відповідність їх законодавству. У разі коли в результаті перевірки виявлено, що заявником подано не всі необхідні документи або вони не відповідають вимогам законодавства, орган державної реєстрації повідомляє про це заявника і повертає йому документи. Після врахування зауважень заявник може подати документи повторно.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 9 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців в Єдиному державному реєстрі містяться, зокрема, такі відомості про юридичну особу: дата прийняття, дата набрання законної сили та номер судового рішення, на підставі якого проведено реєстраційну дію, судового рішення про арешт корпоративних прав, судового рішення про заборону (скасування заборони) вчинення реєстраційних дій; відомості про скасування реєстраційних дій.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 25 Закон України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться, зокрема, на підставі судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі.

Пунктом 2 частини 1 статті 110 ЦК України встановлені підстави ліквідації юридичної особи, зокрема за рішенням суду про ліквідацію юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які неможливо усунути, чи в інших випадках, встановлених законом.

З огляду на наведене установчі збори багатоквартирного будинку розташованого за адресою: АДРЕСА_1 від 10 квітня 2016 року не проводились, у зв'язку з чим оформлені ними рішення, що стали підставою для внесення реєстраційного запису про державну реєстрацію ОСББ ОСББ-113 , підлягають визнанню недійсними з моменту їх прийняття.

При цьому, правовим наслідком визнання недійсними рішень прийнятих на установчих зборах юридичної особи є скасування її державної реєстрації, оскільки в даному випадку порушення порядку скликання та проведення установчих зборів ОСББ є саме тією підставою, що передбачена законом для скасування державної реєстрації.

Отже, визнання недійсними установчих документів юридичної особи має правовим наслідком скасування державної реєстрації юридичної особи.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог в повному обсязі, оскільки в даному випадку при створенні ОСББ ОСББ-113 були порушені норми діючого законодавства, в результаті чого, порушені не тільки права позивача на добровільне волевиявлення та вираження своєї позиції з приводу створення ОСББ, а і права інших власників квартир та нежитлових приміщень, які фактично не приймали участь у голосуванні.

Відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України судові витрати по справі слід стягнути з відповідача ОСББ ОСББ-113 в дохід держави.

Керуючись Законом України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань , Законом України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , ст. ст. 16, 110, 385 ЦК України, ст. ст. 4, 10, 11, 60, 88, 169, 208, 215, 218 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Визнати недійсним рішення установчих зборів Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Богдан-113 від 10 квітня 2016 року про створення Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Богдан-113 , що оформлено Протоколом № 1 від 10 квітня 2016 року.

Скасувати державну реєстрацію Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Богдан-113 (місцезнаходження: АДРЕСА_1, Код ЄДРПОУ: 40488177), запис номер 13391020000012755, дата запису 18.05.2016 р.

Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Богдан-113 на користь держави судовий збір у розмірі 1280 грн..

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Києво-Святошинський районний суд Київської області шляхом подання апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення суду або шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення в разі відсутності в судовому засіданні осіб, які брали участь у справі, під час проголошення судового рішення.

Суддя Ковальчук Л.М.

СудКиєво-Святошинський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення14.12.2017
Оприлюднено10.01.2018
Номер документу71451832
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —369/11329/16-ц

Постанова від 11.06.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Дундар Ірина Олександрівна

Ухвала від 27.05.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Дундар Ірина Олександрівна

Ухвала від 03.09.2018

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Черняк Юлія Валеріївна

Ухвала від 25.06.2018

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Черняк Юлія Валеріївна

Постанова від 12.04.2018

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Матвієнко Ю. О.

Постанова від 12.04.2018

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Матвієнко Ю. О.

Ухвала від 15.03.2018

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Матвієнко Ю. О.

Ухвала від 22.02.2018

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Матвієнко Ю. О.

Ухвала від 12.02.2018

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Матвієнко Ю. О.

Рішення від 14.12.2017

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Ковальчук Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні