Ухвала
від 02.01.2018 по справі 570/5513/17
РІВНЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 570/5513/17

Номер провадження 2/570/1951/2017

У х в а л а

02 січня 2018 року

Суддя Рівненського районного суду Рівненської області Кушнір Н.В., перевіривши виконання вимог ст.ст.175, 177 ЦПК України при подачі цивільного позову ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Олександрійської сільської ради Рівненського району Рівненської області, ОСОБА_3, ОСОБА_4, треті особи: державний нотаріус Рівненської районної державної нотаріальної контори ОСОБА_5, Управління Держкомзему у Рівненському районі, Управління Рівненського районного відділу земельних ресурсів про встановлення факту прийняття спадщини, визнання рішення сільської ради недійсним, визнання недійсними Державних актів на земельну ділянку та їх скасування, визнання недійсним договору дарування земельної ділянки та визнання права власності на спадкове майно,

в с т а н о в и в:

поклиаючись на перевищення сільською радою своїх повноважень, що призвело до порушення їх прав, позивачі у поданій до суду 13 грудня 2017 року позовній заяві просять встановити факт прийняття спадщини, визнати рішення сільської ради недійсним, визнати недійсними Державні акти на земельну ділянку та їх скасувати, визнати недійсним договір дарування земельної ділянки та визнати право власності на спадкове майно.

При підготовці позовної заяви допущені недоліки, що позбавляють суд можливості провести підготовку справи до розгляду, призначити її, розглянути та винести рішення.

З юридичної точки зору позовна заява не оплачена судовим збором , так як відсутність печатки банку про зарахування коштів не є належним виконанням вимог закону.

Судовий збір необхідно внести на рахунок № 31217206700295, МФО 833017, код ЄДРПОУ одержувача 38012756, код доходу 22030001, банк: ГУ ДКСУ в Рівненській області, ЄДРПОУ суду 26406260, судовий збір.

Згідно п.26 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 1 7 жовтня 2014 року № 10 законодавством не встановлено спеціальних вимог до оформлення платіжних документів, на підставі яких перераховуються суми судового збору. Таке перерахування здійснюється за загальними правилами згідно з вимогами Закону України від 05 квітня 2001 року № 2346-III "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" і відповідних нормативно-правових актів Національного банку України.

Платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір. При цьому, наприклад, платіжне доручення повинно бути підписано уповноваженою посадовою особою банку і скріплено печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та відміткою про зарахування суми судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідні документи подаються до суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, а також платіжне доручення, яке за формою не відповідає наведеним вимогам, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

Відповідно до п.27 судовий збір сплачується до територіальних органів Державної казначейської служби України; платники судового збору у платіжних документах на перерахування судового збору повинні в рядку "одержувач" зазначити найменування територіального органу Державної казначейської служби України за місцем знаходження суду, який розглядає справу.

Якщо заявником не подано належних доказів сплати судового збору у встановленому законодавством порядку та розмірі або (за необхідності) документів, що підтверджують звільнення від його сплати, заява (скарга) залишається без руху. При цьому у відповідній ухвалі суду має бути зазначено правильний порядок сплати та/або розмір судового збору.

Відповідно до інформаційного листа від 10 листопада 2011 року N 12-6621/11 Державної судової адміністрації України судовий збір відповідно до Закону може сплачуватися як у безготівковій, так і в готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку та справляється за місцем розгляду справи. Документом про сплату судового збору є квитанція установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення. У разі коли сплата судового збору здійснюється шляхом перерахування коштів з рахунка вкладника, відкритого в установі банку, додається довідка, засвідчена підписом контролера та скріплена печаткою установи банку.

Крім того, звертаю увагу позивачів, що до матеріалів справи не додані докази неможливості отримання ними доказів по справі, про витребування яких вони просять, тому у випадку розгляду даного питання клопотання повине бути оплачене судовим збором.

Вважаю, що позовна заява подана та оформлена не у порядку, встановленому ЦПК України, оскільки допущені недоліки, що перешкоджають відкрити по ній провадження.

У зв`язку з тим, що реквізити заяви не додержані, суддя згідно ч.1 ст.185 ЦПК України постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. Строк для виправлення недоліків визначений ЦПК України. Якщо позивач виконає зазначені вимоги, позовна заява буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачу.

Ухвала суду першої інстанції оскаржується в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадках, передбачених ст.353 цього Кодексу. Оскільки винесена ухвала не входить до вказаного переліку, тому оскарженню не підлягає, а заперечення проти неї можуть бути внесені до апеляційної скарги на рішення суду.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.185 ЦПК України, суддя

у х в а л и в:

залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Олександрійської сільської ради Рівненського району Рівненської області, ОСОБА_3, ОСОБА_4, треті особи: державний нотаріус Рівненської районної державної нотаріальної контори ОСОБА_5, Управління Держкомзему у Рівненському районі, Управління Рівненського районного відділу земельних ресурсів про встановлення факту прийняття спадщини, визнання рішення сільської ради недійсним, визнання недійсними Державних актів на земельну ділянку та їх скасування, визнання недійсним договору дарування земельної ділянки та визнання права власності на спадкове майно .

Надати позивачам строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання даної ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути внесені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя: Кушнір Н.В.

СудРівненський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення02.01.2018
Оприлюднено10.01.2018
Номер документу71454204
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —570/5513/17

Рішення від 21.12.2018

Цивільне

Рівненський районний суд Рівненської області

Кушнір Н.В.

Рішення від 21.12.2018

Цивільне

Рівненський районний суд Рівненської області

Кушнір Н.В.

Ухвала від 16.11.2018

Цивільне

Рівненський районний суд Рівненської області

Кушнір Н.В.

Ухвала від 22.01.2018

Цивільне

Рівненський районний суд Рівненської області

Кушнір Н.В.

Ухвала від 02.01.2018

Цивільне

Рівненський районний суд Рівненської області

Кушнір Н.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні