ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
про залишення позову без руху
09 січня 2018 року Справа № 915/14/18
м. Миколаїв.
Суддя Господарського суду Миколаївської області Коваль Ю.М.,
розглянувши матеріали
позову товариства з обмеженою відповідальністю “Новокаховський механозборочний завод”,
74900, вул. Першотравнева, 77Е, м. Нова Каховка, Херсонська область,
до приватного акціонерного товариства “Лакталіс-Миколаїв”,
54018, вул. Виноградна, 2, м. Миколаїв;
про стягнення грошових коштів у сумі 58488 грн. за договором від 20.06.2017 № Г-20/06/17 поставки продукції, –
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю “Новокаховський механозборочний завод” (далі – Завод) звернулося з позовною заявою від 11.10.2017 № 3874/258/10, направленою цінним поштовим відправленням 03.01.2018 і зареєстрованою в Господарському суді Миколаївської області 05.01.2018 за № 122/8, до приватного акціонерного товариства (ПрАТ) “Лакталіс-Миколаїв” про стягнення з останнього грошових коштів у сумі 58488 грн., посилаючись на не виконання ПрАТ “Лакталіс-Миколаїв” зобов'язань за укладеним з Заводом договором поставки від 20.06.2017 № Г-20/06/17, а саме, зобов'язань щодо оплати вартості поставленої позивачем продукції.
Дана позовна заява не може бути прийнятою і її належить залишити без руху.
У відповідності до господарського процесуального законодавства, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону; позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (п. 2 ч. 1, ч. 2 ст. 164 ГПК України).
Позивачем зазначені вимоги законодавства не виконано.
Так, законом України “Про судовий збір” (далі – Закон) передбачено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, – у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч. 1, п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону).
Позовна заява Заводу містить вимогу майнового характеру про стягнення грошових коштів у сумі 58488 грн., котра, згідно з вищевказаним Законом, має бути оплачена судовим збором у сумі 1762 грн., яка є мінімальною сумою судового збору, а фактично оплачена судовим збором у сумі 1600 грн., що підтверджується платіжним дорученням від 12.10.2017 № 621.
Отже, Заводом не подано суду доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Крім того, позивачем не подано суду на підтвердження поставки ПрАТ “Лакталіс-Миколаїв” товару за договором документи із зазначенням відомостей, зокрема щодо дати поставки, комплектності тощо, а також документи, посилання на котрі містяться в позовній заяві: листи від 12.09.2017 №№ 458/01, 3874.
У відповідності до ч.ч. 1-4 ст. 174 ГКУ України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ураховуючи викладене, керуючись ст.ст. 162, 174, 234 ГПК України, –
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю “Новокаховський механозборочний завод” без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, зазначених у мотивувальній частині ухвали, – десять днів з дня вручення даної ухвали.
Звернути увагу позивача на те, що у випадку подання суду документів на усунення недоліків позову, до них належить додати докази направлення цих документів на адресу відповідача.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://mk.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, проте заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Ю.М.Коваль.
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2018 |
Оприлюднено | 12.01.2018 |
Номер документу | 71485443 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Коваль Ю. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні