Ухвала
від 09.01.2018 по справі 444/3069/17
ЖОВКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 444/3069/17

Провадження № 2/444/362/2018

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

09 січня 2018 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й. вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Третя Львівська державна нотаріальна контора про визнання права власності в порядку спадкування, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2, третя особа: Третя Львівська державна нотаріальна контора про визнання права власності в порядку спадкування.

Позивачем заявлено вимогу про визнання права власності за ним в порядку спадкування за законом на 1/6 частину спадкового майна, а саме житлового будинку № 15 по вул. Зеленій в с. Нове Село, Жовківського району Львівської області та земельної ділянки площею 0,3243 га, що знаходиться за адресою: Львівська область, Жовківський район, село Нове Село.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Позовна заява повинна містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи;

10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Згідно ч. 4 ст. 175 ЦПК України якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.

Ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Як вбачається із позовної заяви позивача останній звертається із позовними вимогами майнового характеру, водночас, ціни позову ним не визначено.

Порядок визначення ціни позову визначається ст. 176 ЦПК України.

Так, відповідно до ч. 2 ст. 176 ЦПК України, ціна позову визначається : у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.

Позивачу слід роз'яснити, що ціна позову визначається в гривнях, оскільки відповідно до ст. 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.1993 р. № 15-93 «Про систему валютного регулювання та валютного контролю» , саме вона є єдиним засобом платежу на території України, який приймається без обмежень для оплати будь - яких вимог та зобов'язань.

Ціна позову буде дорівнювати документально підтвердженій сумі вартості 1/6 частини житлового будинку № 15 по вул. Зеленій в с. Нове Село, Жовківського району Львівської області та земельної ділянки площею 0,3243 га, що знаходиться за адресою: Львівська область, Жовківський район, село Нове Село.

Ч. 5 ст. 119 ЦПК України встановлено, що до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

Позивачу слід роз'яснити, що порядок визначення розміру ставки судового збору, яка підлягає сплаті за звернення до суду з позовною заявою, регулюється Законом України "Про судовий збір".

Так згідно вимог ст. 4 ч. 2 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року , що набрав чинності з 01.11.2011 року (в останній чинній редакції) ставки судового збору:

- із позовних заяв майнового характеру, що подаються до суду фізичною особою або фізичною особою-підприємцем встановлюється 1 % ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Враховую, що позовну заяву позивачем подано 29.12.2017 року.

Так, станом на 01.01.2017 року прожитковий мінімум для працездатних осіб відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2017 рік" становить 1600, 00 грн, а тому позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1 % ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за позовні вимоги майнового характеру.

А так як судовий збір щодо вимог майнового характеру розраховується з врахуванням ціни позову, суддя позбавлений можливості перевірити правильність сплати судового збору за подані вимоги майнового характеру, а тому позивачу необхідно визначити ціну позову, як зазначено вище і розрахувати судовий збір відповідно до вимог ст. 4 ч. 2 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року , що набрав чинності з 01.11.2011 року за ставками судового збору із позовних заяв майнового характеру, що подаються до суду фізичною особою або фізичною особою-підприємцем, які встановлюються 1 % ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами: отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.

Крім того, позивачу слід обгрунтувати чому саме 1/6 частину спадкового майна, а саме житлового будинку № 15 по вул. Зеленій в с. Нове Село, Жовківського району Львівської області та земельної ділянки площею 0,3243 га, що знаходиться за адресою: Львівська область, Жовківський район, село Нове Село слід визнати в порядку спадкування.

Як вбачається із матеріалів справи, позивач звернувся із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті батька ОСОБА_3, який помер 24.07.2015 року, 21 грудня 2017 року. Тобто не у визначений законом шестимісячний термін.

Позивачем не подано підтверджень про те, що йому визначався судом додатковий строк для прийняття спадщини, як і не подано доказів того, що він постійно проживав із батьком ОСОБА_3 на час відкриття спадщини, а тому прийняв спадщину відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України.

А тому докази визначення судом позивачу додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини або докази спільного проживання позивача разом із спадкодавцем, яким є ОСОБА_3, на час відкриття спадщини (день смерті ОСОБА_3) слід подати суду.

Крім того, позивачем не подано попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи та підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Внаслідок цього, позовну заяву необхідно залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Позивачу для виконання вимог ухвали про залишення без руху слід визначити ціну позову щодо вимог майнового характеру, представивши документальне підтвердження цьому, сплатити відповідно до ціни позову судовий збір, враховуючи при цьому вже сплачений ним судовий збір в розмірі 640,00 грн., надати докази чому саме 1/6 частину спадкового майна, а саме житлового будинку № 15 по вул. Зеленій в с. Нове Село, Жовківського району Львівської області та земельної ділянки площею 0,3243 га, що знаходиться за адресою: Львівська область, Жовківський район, село Нове Село слід визнати в порядку спадкування, подати підтвердження про те, що йому визначався судом додатковий строк для прийняття спадщини або подати докази того, що він постійно проживав із батьком ОСОБА_3 на час відкриття спадщини, а тому прийняв спадщину відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України.

Також позивачу слід подати попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи та підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Керуючись ст. ст. 175, 177, ч. 1, 3 ст. 185, 352, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суддя

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Третя Львівська державна нотаріальна контора про визнання права власності в порядку спадкування - залишити без руху, надавши позивачу ОСОБА_1 строк для усунення недоліків терміном 10 (десять) днів з дня отримання ним ухвали.

В разі невиконання вимог судді про усунення недоліків в наданий строк, відповідно до вимог ч. 3 ст. 185 ЦПК України, заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Копію ухвали направити ОСОБА_1 Андрійовичу- для відома та виконання.

Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Зеліско Р. Й.

СудЖовківський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення09.01.2018
Оприлюднено12.01.2018
Номер документу71501012
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —444/3069/17

Рішення від 28.08.2018

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Зеліско Р. Й.

Рішення від 28.08.2018

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Зеліско Р. Й.

Ухвала від 08.06.2018

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Зеліско Р. Й.

Ухвала від 24.05.2018

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Зеліско Р. Й.

Ухвала від 16.04.2018

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Зеліско Р. Й.

Ухвала від 28.02.2018

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Зеліско Р. Й.

Ухвала від 19.01.2018

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Зеліско Р. Й.

Ухвала від 09.01.2018

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Зеліско Р. Й.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні