ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
05.12.2017 Справа № 910/11670/14 За скаргою Публічного акціонерного товариства "Банк Петрокоммерц - Україна";
до Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві;
про скасування постанови та зобов'язання поновлення виконавчого провадження.
За позовом Публічного акціонерного товариства "Банк Петрокоммерц - Україна";
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр перекладів "ТРІС";
про стягнення заборгованості по орендній платі та відшкодування витрат за комунальні та експлуатаційні послуги.
Суддя О. В. Мандриченко
Представники:
Від позивача: не з'явилися;
Від відповідача: не з'явилися;
Від ВДВС: не з'явилися.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Рішенням Господарського суду міста Києва від 03.11.2015 року у справі № 910/11670/14 стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр перекладів "ТРІС" (04119, м. Київ, вулиця Зоологічна, 4А, офіс 139, літ. А; ідентифікаційний код 31173039) на користь Публічного акціонерного товариства "Банк Петрокоммерц-Україна" (01601, м. Київ, вулиця Велика Житомирська, 20; ідентифікаційний код 22906155) 46015 (сорок шість тисяч п'ятнадцять) гривень 84 копійки заборгованості з орендної плати, 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень 37 копійок за спожиті комунальні послуги, 5388 (п'ять тисяч триста вісімдесят вісім) гривень 25 копійок пені та 1827 (одну тисячу вісімсот двадцять сім) гривень 00 копійок витрат зі сплати судового збору.
На виконання зазначеного рішення 20.11.2015 року видано відповідні накази.
До Господарського суду міста Києва від Публічного акціонерного товариства "Банк Петрокоммерц - Україна" надійшла скарга на постанову про повернення виконавчого документа стягувачеві, в якій скаржник просить поновити строк для звернення зі скаргою; скасувати постанову Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві від 30.06.2017 року (ВП №49675544) про повернення виконавчого документа стягувачеві; зобов'язати Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві поновити виконавче провадження №49675544.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.09.2017 року слухання скарги у справі № 910/11670/14 призначено на 17.10.2017 року.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 17.10.2017 року слухання скарги у справі № 910/11670/14 відкладено до 14.11.2017 року.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.11.2017 року слухання скарги у справі № 910/11670/14 відкладено до 05.12.2017 року.
У судове засідання 05.05.2017 року представники стягувача, боржника та Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві не з'явилися, про час та дату судового засідання повідомлені належним чином, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.
У ст. 121-2 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Дослідивши доводи поданої скарги, господарський суд м. Києва вважає подану скаргу такою, що підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
З матеріалів справи вбачається, що 21.12.2015 року постановою старшого державного виконавця ВДВС Шевченківського РУЮ у м. Києві Гавриліва А.В. відкрито виконавче провадження № 49675544 з виконання наказу Господарського суду міста Києва № 910/11670/14 від 20.11.2015 року про стягнення з ТОВ "Центр перекладів "Тріс" на користь ПАТ "Банк Петрокоммерц-Україна" заборгованості в розмірі 53 486,46 грн. Надано боржнику 7 днів з дня винесення вказаної постанови на самостійне виконання наказу.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку визначаються Законом України "Про виконавче провадження".
Частиною 1 статті 6 Закону України "Про виконавче провадження" встановлено, що державний виконавець зобов'язаний використовувати надані йому права відповідно до закону і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 25 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби. Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. У постанові державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови (у разі виконання рішення про примусове виселення боржника - у строк до п'ятнадцяти днів) та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом. За заявою стягувача державний виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження може накласти арешт на майно та кошти боржника, про що виноситься відповідна постанова.
Згідно ч. 1 ст. 31 Закону України "Про виконавче провадження" копії постанов державного виконавця та інші документи виконавчого провадження (далі - документи виконавчого провадження), що державний виконавець зобов'язаний довести до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам із супровідними листами простою кореспонденцією, крім постанов про відкриття виконавчого провадження або відмову у відкритті виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувачу відповідно до статті 47 цього Закону, що надсилаються рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Боржник вважається повідомленим про відкриття виконавчого провадження, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.
Відповідно до ст. 30 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний провести виконавчі дії з виконання рішення протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, а з виконання рішення немайнового характеру - у двомісячний строк. Строк здійснення виконавчого провадження не включає час відкладення провадження виконавчих дій або зупинення виконавчого провадження на період проведення експертизи чи оцінки майна, виготовлення технічної документації на майно, реалізації майна боржника, час перебування виконавчого документа на виконанні в адміністрації підприємства, установи чи організації, фізичної особи, фізичної особи - підприємця, які здійснюють відрахування із заробітної плати (заробітку), пенсії та інших доходів боржника.
Згідно зі ст. 32 Закону України "Про виконавче провадження" заходами примусового виконання рішень є:
1) звернення стягнення на кошти та інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб;
2) звернення стягнення на заробітну плату (заробіток), доходи, пенсію, стипендію боржника;
3) вилучення в боржника і передача стягувачу певних предметів, зазначених у рішенні;
4) інші заходи, передбачені рішенням.
Згідно зі пунктом 2 статті 11 Закону України Про виконавче провадження державний виконавець здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення (далі - виконавчий документ), у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом і цим Законом.
Відповідно до статті 3 Закону України Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів завданням органів державної виконавчої служби та приватних виконавців
Відповідно до ст. 129-1 Конституції України, суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Відповідно до статті 115 ГПК України судові рішення ухвалюються іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Обов'язковість судових рішень гарантується, згідно з практикою Європейського суду з прав людини, статтею 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод: право на судовий захист було б примарним, якби правова система держави дозволяла, щоб остаточне, обов'язкове судове рішення залишалося недіючим, на шкоду одній зі сторін.
Ст. 13 Закону України Про судоустрій та статус суддів встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом.
Невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом.
Враховуючи викладене, а також те, що станом на день розгляду скарги рішення суду у справі 910/11670/14 боржником не виконано, суд вважає доводи скаржника обґрунтованими і правомірними, а подану скаргу такою, що підлягає задоволенню
Керуючись ст.ст. 86, 121-2 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Скаргу Публічного акціонерного товариства "Банк Петрокоммерц - Україна" на дії Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві у справі № 910/11670/14 задовольнити.
2. Визнати недійсною постанову Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві від 30.06.2017 року (ВП № 49675544) про повернення виконавчого документу стягувачу.
3. Зобов'язати Шевченківський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві поновити виконавче провадження № 49675544 щодо стягнення з ТОВ Центр перекладів ТРІС заборгованості в розмірі 46015 (сорок шість тисяч п'ятнадцять) гривень 84 копійки заборгованості з орендної плати, 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень 37 копійок за спожиті комунальні послуги, 5388 (п'ять тисяч триста вісімдесят вісім) гривень 25 копійок пені та 1827 (одну тисячу вісімсот двадцять сім) гривень 00 копійок витрат зі сплати судового збору на підставі наказу № 910/11670/14 виданого Господарським судом м. Києва 20.11.2015 року.
Суддя О.В. Мандриченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2017 |
Оприлюднено | 11.01.2018 |
Номер документу | 71502718 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні