ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
про поновлення
09 січня 2018 рокуСправа № 916/1081/16 Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Ярош А.І.
Суддів: Колоколова С.І., Діброви Г.І.,
По розгляду апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «ГТ ПРОЕКТ-Україна»
на рішення господарського суду Одеської області від 11 квітня 2017 року
у справі № 916/1081/16
за позовом Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» в особі Одеської філії ДП «АМПУ»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «ГТ ПРОЕКТ-Україна»
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача:
1) Товариства з обмеженою відповідальністю «ПІДПРИЄМСТВО МАСТ-БУД» ,
2) Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРАЇНСЬКИЙ ІНЖЕНЕРНО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР»
про стягнення 145 766 818,69 грн.,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Одеського апеляційного господарського суду знаходиться апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю «ГТ ПРОЕКТ-Україна» на рішення господарського суду Одеської області від 11 квітня 2017 року у справі №916/1081/16.
Ухвалою Одеського апеляційного господарського суду від 25.07.2017 року зупинено провадження у справі у зв'язку з призначенням у справі додаткової судової експертизи.
28.12.2017 року до Одеського апеляційного господарського суду надійшли матеріали справи №916/1081/16 разом з висновком експерта.
Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 р. № 2147-VIII (який набрав чинності 15.12.2017 р.) Господарський процесуальний кодекс України викладено у новій редакції.
При здійснення правосуддя суд має виходити з необхідності дотримання основних засад господарського судочинства, зазначених в статтях 2, 4 Господарського процесуального кодексу України, стосовно забезпечення права сторін на розгляд справ у господарському суді після їх звернення до нього у встановленому порядку, гарантованому чинним законодавством, та всебічно забезпечити дотримання справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судом спорів з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Пунктом 9 частини 1 Розділу ХІ «Перехідні положення» Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону України від 03.10.2017 р. № 2147- VIII встановлено, що зміни до цього Кодексу вводяться в дію з урахуванням таких особливостей: справи у судах апеляційної інстанцій, провадження у яких порушено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Порядок визначення/зміни складу господарського суду врегульовано ст. 32 Господарського процесуального кодексу України.
За змістом абз. 2 ч. 10 ст. 32 Господарського процесуального кодексу України якщо зі складу колегії суддів не може продовжувати розгляд справи суддя, який не є суддею-доповідачем у такій справі, що може перешкодити розгляду справи у строки, встановлені цим Кодексом, заміна такого судді з ініціативи судді-доповідача за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду здійснюється Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою з числа резервних суддів.
Підпунктом 17.4 пункту 17 Розділу ХІ Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: визначення судді або колегії суддів (судді-доповідача) для розгляду конкретної справи до приведення Положення про автоматизовану систему документообігу суду у відповідність із цією редакцією Кодексу в частині порядку визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи, але не довше, ніж три місяці з дня набрання чинності цією редакцією Кодексу, здійснюється за допомогою автоматизованої системи документообігу суду за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Враховуючи положення п.п. 17.4 п. 17 Розділу ХІ Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України, п.п. 2.3.25, 2.3.49 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України № 30 від 26.11.2010, у зв'язку із перебуванням судді - члена колегії Лисенко В.А. у відпустці, розпорядженням керівника апарату суду від 09.01.18 №27 призначено повторний автоматизований розподіл судової справи №916/1081/16.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справи, у зв'язку з відпусткою судді Лисенко В.А. справу розподілено на розгляд колегії суддів у складі ОСОБА_1 (головуючий), судді Діброва Г.І., Колоколов С.І.
Відповідно до п.14 ст.32 ГПК України, у разі зміни складу суду на стадії розгляду справи по суті суд повторно розпочинає розгляд справи по суті, крім випадку, коли суд ухвалить рішення про повторне проведення підготовчого провадження.
З урахуванням викладеного, судова колегія приймає апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «ГТ ПРОЕКТ-Україна» у справі №916/1081/16 до свого провадження в новому складі та починає розгляд справи по суті спочатку.
Відповідно до ст.230 ГПК України, провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.
У зв'язку з надходженням висновку експерта, провадження у справі підлягає поновленню.
Крім того, з урахуванням приписів частини 1 статті 270 та частини 1 статті 252 Господарського процесуального кодексу України апеляційний розгляд здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей передбачених у Главі "Апеляційний розгляд", при цьому до апеляційного розгляду застосовуються положення загального позовного провадження з питань, не врегульованих у Главах "Апеляційний розгляд" і "Розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження".
У відповідності до вимог нової редакції Господарського процесуального кодексу всі заяви і клопотання учасників справи мають бути заявленими та вирішеними судом за новими правилами.
Згідно зі статтею 207 Господарського процесуального кодексу України головуючий з'ясовує, чи мають учасники справи заяви чи клопотання, пов'язані з розглядом справи, які не були заявлені з поважних причин в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом, та вирішує їх після заслуховування думки інших присутніх у судовому засіданні учасників справи. Суд залишає без розгляду заяви та клопотання, які без поважних причин не були заявлені в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом.
Такими поважними причинами колегія суддів визнає вступ в дію нового Господарського процесуального кодексу України, у зв'язку з чим та з метою реалізації всіма учасниками процесу своїх процесуальних прав і обов'язків суд апеляційної інстанції вважає за необхідне роз'яснити учасникам про їх право у визначений судом строк подати всі необхідні заяви чи клопотання.
Керуючись ст. ст. 207,230, 234, 252, 270 ГПК України,
апеляційний господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти до свого провадження у новому складі колегії суддів апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «ГТ ПРОЕКТ-Україна» на рішення господарського суду Одеської області від 11 квітня 2017 року у справі №916/1081/16 та розпочати розгляд справи по суті спочатку.
2. Поновити апеляційне провадження у справі №916/1081/16.
3. Розгляд справи призначити на 13 лютого 2018 року об 11-00 год. Засідання відбудеться у приміщенні апеляційного господарського суду за адресою: м. Одеса, пр. Шевченка, 29, зал судових засідань №7 , 3-й поверх, тел. (0482) 301-431, електронна адреса - jarosh@oda.arbitr.gov.ua .
4. Роз'яснити учасникам справи про їх право не пізніше 5-ти днів з дня вручення ухвали подати до суду заяви чи клопотання стосовно призначення експертизи, витребування доказів, судових доручень щодо збирання доказів, залучення у справі спеціаліста, перекладача, вжиття заходів забезпечення позову, відводів, затвердження мирових угод тощо, із доказами направлення копій таких заяв іншим учасникам справи.
5. Іншим учасникам справи подати суду свої заперечення щодо заявлених клопотань не пізніше 2-х днів до дати судового засідання.
6. Визнати явку представників учасників справи до судового засідання не обов'язковою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя А.І. Ярош
Суддя С.І. Колоколов
Суддя Г.І. Діброва
Суд | Одеський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2018 |
Оприлюднено | 12.01.2018 |
Номер документу | 71525552 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Одеський апеляційний господарський суд
Ярош А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні