ВЕРХОВНИЙ СУД
УХВАЛА
09.01.2018 Київ К/9901/4348/17 814/762/17
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: судді-доповідача Гімона М.М., суддів Бучик А.Ю., Мороз Л.Л., перевіривши касаційну скаргу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 4 вересня 2017 року у справі №814/762/17 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Нікморсервіс Ніколаєв до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області про визнання протиправним та скасування припису, наказу та постанови,
ВСТАНОВИВ:
До касаційного суду надійшла скарга Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області, яка направлена 10 жовтня 2017 року.
Ухвалою судді Вищого адміністративного суду України від 17 жовтня 2017 року вказану касаційну скаргу залишено без руху та надано скаржнику строк - 15 днів з моменту отримання цієї ухвали для усунення встановлених недоліків касаційної скарги.
10 листопада 2017 року Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області направило до суду клопотання про продовження строку для усунення недоліків касаційної скарги.
Наступною ухвалою судді від 23 листопада 2017 року продовжено строк для усунення недоліків вказаної касаційної скарги та встановлено новий строк для їх усунення - протягом 15 днів з моменту отримання копії ухвали.
У встановлений судом строк недоліки касаційної скарги усунуті.
28 грудня 2017 року автоматизованою системою документообігу суду дану касаційну скаргу розподілено для розгляду та визначено склад колегії суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду: Гімон М.М. (суддя-доповідач), судді Бучик А.Ю., Мороз Л.Л.
У касаційній скарзі відповідач ставить питання про поновлення строку на касаційне оскарження посилаючись на те, що постанова Одеського апеляційного адміністративного суду прийнята 4 вересня 2017 року у відкритому судовому засіданні, за його відсутності, надіслана поштою та отримана ним лише 22 вересня 2017 року.
Враховуючи пункт 12 розділу VII Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, що діє з 15 грудня 2017 року; далі - КАС України) наведені скаржником підстави пропуску строку касаційного оскарження є поважними та можуть бути підставою для його поновлення з огляду на таке.
Відповідно до частини другої статті 212 КАС України (в редакції, чинній на момент подання касаційної скарги) касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
В силу частини п'ятої статті 254 КАС України постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Частиною другою статті 329 КАС України (в редакції, що діє з 15 грудня 2017 року) передбачено, що учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
З матеріалів касаційної скарги вбачається, що копія постанови суду апеляційної інстанції від 4 вересня 2017 року направлена скаржнику 19 вересня 2017 року, що підтверджується роздруківкою з веб-сайту Українського державного підприємства поштового зв'язку Укрпошта , та отримана ним 22 вересня 2017 року, відповідно до відтиску його вхідного штампу на супровідному листі.
Враховуючи те, що касаційна скарга направлена до суду 10 жовтня 2017 року, тобто в межах строку 20 днів від дати вручення судового рішення, клопотання скаржника про поновлення строку на касаційне оскарження підлягає задоволенню.
Касаційна скарга за формою і змістом відповідає вимогам статті 330 КАС України, подана з дотриманням порядку касаційного оскарження.
Передбачені законом підстави для повернення касаційної скарги або відмови у відкритті касаційного провадження відсутні.
На підставі викладеного, керуючись статтями 329-335, 359 КАС України,
УХВАЛИВ:
Клопотання Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області задовольнити та поновити строк на касаційне оскарження судового рішення у справі №814/762/17.
Відкрити касаційне провадження за скаргою Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 4 вересня 2017 року у справі №814/762/17.
Встановити десятиденний строк з дня отримання ухвали про відкриття касаційного провадження для подання учасниками справи до суду касаційної інстанції відзиву на касаційну скаргу в письмовій формі, доказів надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи та заперечень щодо поданих заяв та клопотань.
Витребувати з Миколаївського окружного адміністративного суду справу №814/762/17.
Надіслати копії касаційної скарги та інформацію про права та обов'язки учасникам справи разом з ухвалою про відкриття касаційного провадження у справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач М.М. Гімон
Судді А.Ю. Бучик
Л.Л. Мороз
Суд | Верховний Суд |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2018 |
Оприлюднено | 15.01.2018 |
Номер документу | 71540429 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Верховний Суд
Гімон М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні