Провадження № 2/582/39/18
Справа № 582/1587/17
Копія
У Х В А Л А
"10" січня 2018 р.
Недригайлівський районний суд Сумської області у складі головуючого судді Петен Я.Л., за участю секретаря Гриценко К.Ф., розглянувши у відкритому судовому засіданні позов ОСОБА_1, смт. Недригайлів Недригайлівського району Сумської області, до Товариства з обмеженою відповідальністю Посулля-агроальянс , смт. Недригайлів Недригайлівського району Сумської області, про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку та моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ТОВ Посулля-агроальянс та просить суд ухвалити рішення, яким стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, нараховану, але не виплачену заробітну плату в сумі 20 500 грн., 7 068 грн. середнього заробітку за весь час затримки розрахунку, та 3000 грн. моральної шкоди.
Належним чином повідомлений відповідач ТОВ Посулля-агроальянс у судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив, заяв, клопотань про відкладення розгляду справи до суду не подав.
Представник позивача ОСОБА_2 у судове засідання не прибув, подав до суду клопотання про витребування доказів, а саме просив витребувати у відповідача довідку з інформацією про: наявну заборгованість по виплаті заробітної плати ОСОБА_1 станом на день видачі довідки; нараховану заробітну плату за фактично відпрацьовані дні позивачем у серпні та вересні 2017 року; про середньоденну заробітну плату; про кількість фактично відпрацьованих ОСОБА_1 днів у серпні та вересні 2017 року, у зв'язку з чим розгляд справи просив відкласти на іншу дату та справу розглянути без його участі.
15 грудня 2017 року набув чинності Закон України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу Адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів №2147-VIII від 03.10.2017 року, яким ЦПК України викладено в новій редакції.
Оскільки позовна заява ОСОБА_1 подана до суду до набрання чинності новою редакцією Цивільного процесуального кодексу України, то відповідно до п. 11 ч. 1 перехідних положень ЦПК України, в редакції від 15.12.2017, дана позовна заява підлягає розгляду за правилами, що діють після набрання чинності цієї редакції Кодексу.
Відповідно до п.п. 1, 4 ч. 2 ст. 223 ЦПК України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав, зокрема: неявки в судове засідання учасника справи, щодо якого відсутні відомості про вручення йому повідомлення про дату, час і місце судового засідання, та необхідність витребування нових доказів, у випадку коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження.
Про відкладення розгляду справи постановляється ухвала (ч. 9 ст. 223 ЦПК України).
За положеннями ч. 2, 3 ст. 240 ЦПК України якщо спір, розгляд якого по суті розпочато, не може бути вирішено в даному судовому засіданні, судом може бути оголошено перерву в межах встановлених цим Кодексом строків розгляду справи, тривалість якої визначається відповідно до обставин, що її викликали, з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі. Про відкладення розгляду справи або перерву в судовому засіданні, місце, дату і час нового судового засідання або продовження судового засідання суд повідомляє під розписку учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів, які були присутніми в судовому засіданні. Учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не прибули або яких суд вперше залучає до участі в судовому процесі, повідомляються про судове засідання ухвалами.
Згідно з ч. 2 ст. 258 ЦПК України, процедурні питання, пов'язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
Суд, розглянувши у судовому засіданні наявні матеріали цивільної справи, вважає за необхідне відкласти розгляд справи для повідомлення про судове засідання відповідача та витребування доказів, за правилами ЦПК України від 15.12.2017.
Крім того, за положеннями ч. 1 ст. 11 ЦПК України від 15.12.2017, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов'язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Частиною 4 ст. 19 ЦПК України для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи, призначене спрощене позовне провадження.
Частиною 6 ст. 19 ЦПК України передбачено, що малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних громадян; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Для цілей цього Кодексу розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення, що відповідно становить 1600 грн. (ч. 9 ст. 19 ЦПК України).
Оскільки позовна заява ОСОБА_1 подана до суду до набрання чинності новою редакцією Цивільного процесуального кодексу України, то враховуючи приписи ст. 19 ЦПК України, розгляд справи слід проводити в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 19, 84, 223, 240, 258-261 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
1. Клопотання представника позивача ОСОБА_2 про витребування доказів задовольнити та витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю Посулля-агроальянс довідку з інформацією про: наявну заборгованість по виплаті заробітної плати ОСОБА_1 станом на день видачі довідки; нараховану заробітну плату за фактично відпрацьовані дні у серпні та вересні 2017 року; про середньоденну заробітну плату; про кількість фактично відпрацьованих ОСОБА_1 днів у серпні та вересні 2017 року.
2. Розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Посулля-агроальянс про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку та моральної шкоди відкласти до 11-00 год. 30 січня 2018 року, про що повідомити учасників справи.
3. Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи.
4. Запропонувати відповідачу надати суду відзив на позовну заяву, в якому викласти заперечення проти позову, з доданими доказами (які можливо доставити до суду), що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення проти позову протягом п'ятнадцяти днів з дня одержання копії цієї ухвали, у строк до 30 січня 2018 року.
Відповідачу у разі подання суду відзиву, одночасно із надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати (надати) копії такого відзиву та доданих до нього документів позивачу, докази такого надіслання (надання) подати суду.
Роз'яснити відповідачу: у разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами справи.
5. Роз`яснити позивачу право на подання відповіді на відзив, де викласти свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення у строк до 30 січня 2018 року. У разі подання суду відповіді на відзив, одночасно із надісланням (наданням) відповіді до суду надіслати (надати) копії такої відповіді та доданих до неї документів відповідачу, докази такого надіслання (надання) подати суду.
6. Роз'яснити учасникам судового процесу про необхідність добросовісно користуватися процесуальними правами і не допущення їх зловживання. У разі якщо подання скарги, заяви, клопотання буде визнане зловживанням процесуальними правами, суд, з урахуванням обставин справи, має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.
7. Можливість отримати інформацію щодо справи, що розглядається, учасники справи можуть на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Веб-адреса сторінки: http://ng.su.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя:підпис З оригіналом згідно
Суддя : Я. Л. Петен
Суд | Недригайлівський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2018 |
Оприлюднено | 15.01.2018 |
Номер документу | 71558984 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Недригайлівський районний суд Сумської області
Петен Я. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні