Ухвала
від 12.01.2018 по справі 387/31/18
ДОБРОВЕЛИЧКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 387/31/18

Номер провадження по справі 2/387/81/18

У Х В А Л А

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

12 січня 2018 року смт. Добровеличківка

Суддя Добровеличківського районного суду Кіровоградської області Майстер І. П.

розглянувши матеріали позовної заяви представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 до Добровеличківської районної державної лікарні ветеринарної медицини, Кіровоградської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, -

В С Т А Н О В И В :

Представники позивача в інтересах ОСОБА_3 звернулися до суду з позовом до відповідача про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, в якому зазначили, що ОСОБА_3 прийнятий на посаду завідуючого Помічнянською лабораторією ветеринарно - санітарної експертизи Добровеличківської районної державної лабораторії ветеринарної експертизи з 25.03.2014, наказ директора Добровеличківської районної державної лабораторії ветеринарної експертизи від 25.03.2014 року № 4/1. Наказом начальника Добровеличківської районної державної лікарні ветеринарної експертизи від 06.12.2017 №42 ОСОБА_3 звільнено із займаної посади на підставі п.1 ст.40 КЗпП. Позивач вважає оскаржуваний наказ незаконним та таким, що підлягає скасуванню.

Відповідно до ч. ч. 2-6 ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження. Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність справи або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Для цілей цього Кодексу малознаними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімум для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При цьому згідно ч.ч. 3-4 ст. 274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес. В порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів та поділ майна подружжя; щодо спадкування; щодо приватизації державного житлового фонду; щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування; в яких ціна позову перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; інші вимоги, об'єднані з вищезазначеними вимогами.

З огляду на імперативний характер ст. 19 ЦПК України щодо того, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду, зокрема, справ, що виникають з трудових відносин, суд приходить до висновку про необхідність розгляду цієї справи в спрощеному порядку, а тому клопотання представника позивача щодо розгляду в загальному порядку задоволенню не підлягає.

Згідно п.п. 22-29 рішення ЄСПЛ у справі від 28.03.2006 року Мельник проти України право доступу до суду не є абсолютним, воно може бути обмеженим. Тим не менше право доступу до суду не може бути обмеженим таким чином або у такій мірі, що буде порушена сама його сутність. Ці обмеження повинні мати законну мету та бути пропорційними між використаними засобами та досягнутими цілями. При цьому правила регулювання строків мають на меті забезпечення належного відправлення правосуддя і дотримання принципу юридичної визначеності. Зацікавлені особи повинні розраховувати на те, що ці правила будуть застосовані. У той же час такі правила в цілому або їх застосування не повинні перешкоджати сторонам використовувати доступні засоби захисту.

Позовна заява подана з дотриманням вимог ст.ст.175-177 ЦПК України.

Справа підсудна Добровеличківському районному суду Кіровоградської області.

Керуючись ст.ст. 19, 27 175, 274, 277, 278, 353 ЦПК України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Прийняти позов до розгляду та відкрити спрощене позовне провадження за позовом представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 до Добровеличківської районної державної лікарні ветеринарної медицини, Кіровоградської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Призначити судовий розгляд в приміщенні Добровеличківського районного суду Кіровоградської області (вул. Центральна 119, смт. Добровеличківка, Кіровоградської області зал.2) на 01 лютого 2018 року о 09 годині 00 хвилин.

Відповідач протягом п'ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття спрощеного позовного провадження у справі має право подати письмовий відзив разом з доказами, що обґрунтовують доводи його заперечень, який повинен відповідати положенням ст. 178 ЦПК України.

Роз'яснити відповідачу, що копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

Позивач протягом п'яти днів з дня отримання відзиву має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення, які повинні відповідати ч.3 - 5 ст. 178 ЦПК України.

Провести судовий розгляд справи із повідомленням сторін.

Копію ухвали направити позивачу і відповідачу.

Апеляційна скарга на ухвалу суду про відкриття провадження, може бути подана виключно з підстав порушення правил підсудності до Апеляційного суду Кіровоградської області протягом п'ятнадцяти днів з дня її вручення.

В іншій частині, ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Добровеличківського районного суду

Кіровоградської області ОСОБА_4

СудДобровеличківський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення12.01.2018
Оприлюднено17.01.2018
Номер документу71609294
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —387/31/18

Постанова від 04.12.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Гулейков Ігор Юрійович

Ухвала від 22.10.2018

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Лесько Алла Олексіївна

Постанова від 31.08.2018

Цивільне

Апеляційний суд Кіровоградської області

Карпенко О. Л.

Ухвала від 04.07.2018

Цивільне

Апеляційний суд Кіровоградської області

Карпенко О. Л.

Ухвала від 18.06.2018

Цивільне

Апеляційний суд Кіровоградської області

Карпенко О. Л.

Рішення від 03.05.2018

Цивільне

Добровеличківський районний суд Кіровоградської області

Майстер І. П.

Рішення від 03.05.2018

Цивільне

Добровеличківський районний суд Кіровоградської області

Майстер І. П.

Ухвала від 12.01.2018

Цивільне

Добровеличківський районний суд Кіровоградської області

Майстер І. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні