Рішення
від 16.01.2018 по справі 462/3132/17
ЗАЛІЗНИЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 462/3132/17

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 січня 2018 року Залізничний районний суд м. Львова в складі:

головуючого судді: Кирилюка А.І.

при секретарі: Фрейдун А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Титан про визнання незаконним та скасування протоколу загальних зборів ОСББ Титан ,

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся у суд з позовом, в якому просить визнати недійсним та скасувати рішення загальних зборів ОСББ Титан про визначення розміру платежу на утримання будинку та прибудинкової території по тарифу 2,4 гривні за 1 кв.м. загальної площі квартири з вересня 2016 року.

Свої позовні вимоги мотивує тим, що він є власником квартири 103 будинку 27 на вул. Ряшівська у м. Львові та співвласником багатоквартирного будинку 27 на вул. Ряшівська у м. Львові, в якому діє ОСББ Титан . Він як співвласник має право брати участь в управлінні об'єднанням у порядку визначеному Законом України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та Статутом об'єднання. Однак, голова правління ОСББ самовільно з вересня 2016 року змінила тариф на утримання будинку і прибудинкової території, порушивши його право, як учасника об'єднання, на участь в управлінні справами.

Суд, ухвалив проводити розгляд справи за відсутності позивача, який подав суду заяву, в якій позовні вимоги підтримав, просив проводити розгляд справи за його відсутності, що відповідає вимогам 211 ЦПК України, а також за відсутності представника відповідача, яка про місце, дату та час розгляду справи була повідомлена належним чином, про причини неявки суд не повідомила.

За таких обставин, відповідно до ч.1 ст. 280 ЦПК України, враховуючи відсутність заперечень позивача проти заочного розгляду справи, суд ухвалив проводити заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.

Вивчивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що у задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.

Відповідно до статті 13 Конституції України власність зобов'язує. Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству. Держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб'єкти права власності рівні перед законом.

Згідно із статтею 4 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку об'єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.

Разом з тим, об'єднання є юридичною особою, що створюється відповідно до закону.

Статтею 7 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку передбачено, що статут об'єднання складається відповідно до типового статуту, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства. Окрім всього у статуті має бути визначено: статутні органи об'єднання, їхні повноваження та порядок формування; порядок скликання та проведення загальних зборів; періодичність проведення зборів; порядок голосування на зборах та прийняття рішень на них; перелік питань, для вирішення яких потрібна кваліфікована більшість голосів.

Як визначено статтею 10 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку органами управління об'єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія об'єднання. Вищим органом управління об'єднання є загальні збори. Загальні збори скликаються і проводяться в порядку, передбаченому цим Законом для установчих зборів, правлінням об'єднання або ініціативною групою з не менш як трьох співвласників. Загальні збори скликаються не рідше одного разу на рік. Рішення загальних зборів, є обов'язковим для всіх співвласників. Рішення загальних зборів оприлюднюється. У передбачених статутом або рішенням загальних зборів випадках воно може бути надане співвласника під розписку або направлене поштою (рекомендованим листом). Співвласники мають право знайомитися з рішеннями (протоколами) загальних зборів, затвердженими такими рішеннями документами та робити з них копії.

До виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься: в т.ч. визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників. Рішення про визначення переліку та розмірів внесків і платежів співвласників, вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як дві третини загальної кількості усіх співвласників, а в разі якщо статутом не передбачено прийняття таких рішень, - більшістю голосів.

Для керівництва поточною діяльністю об'єднання обирається правління. Правління має право приймати рішення з питань діяльності об'єднання, визначених - статутом. Правління є виконавчим органом об'єднання і підзвітне загальним зборам. До компетенції правління відноситься: в т. ч. здійснення контролю за своєчасною сплатою співвласниками внесків і платежів та вжиття заходів щодо стягнення заборгованості згідно із законодавством; скликання та організація проведення загальних зборів співвласників.

Власники квартир будинку 27 на вул. Ряшівська у м. Львові створили об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Титан , що стверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с.7). Головою правління якого є ОСОБА_2, що вбачається із протоколу №13 загальних зборів ОСББ Титан від 24.01.2012 року.

Як встановлено судом, для утримання будинку та прибудинкової території співвласники будинку 27 на вул. Ряшівська у м. Львові сплачують ОСББ Титан щомісячний платіж, частка співвласника у загальному обсязі якого встановлюється пропорційно до загально площі квартири, що перебуває у його власності та згідно тарифу за 1 кв. м., який встановлюється загальними зборами співвласників. ОСББ Титан для оплати вказаного платежу надає кожному співвласнику щомісячні повідомлення, в яких також вказується затверджений тариф в грн./кв.м.

По серпень 2016 року включно позивач оплачував ОСББ Титан платежі за утримання будинку та прибудинкової території згідно тарифу, вказаного у квитанціях в розмірі 1,85 грн. за 1 кв. м. загальної площі квартири 50,4 кв. м. (а.с.6), що в сумі складало 93,24 грн. (в в.ч. враховуючи надану державою субсидію).

З вересня 2016 року в повідомленнях про сплату житлово-комунальних послуг тариф змінився на 2.4 грн. за 1 кв.м. і сума оплати стала складати 120,96 грн. на місяць (а.с.9), яку позивач справно сплачував (а.с.10).

20.10.2016 року позивач звертався до голови правління ОСББ Титан , підставою якого було підвищення розміру платежу. Однак, голова правління ОСББ Титан ОСОБА_2 пояснила, що питання підвищення тарифу на оплату з утримання будинку та прибудинкової території вирішувалося на загальних зборах об'єднання у січні 2016 року. Проте, надати документи, які б стверджували проведення загальних зборів об'єднання та прийняті рішення, відмовилася, тому, був складений акт №2 від 20.10.2016 року (а.с.8).

За змістом ч. 1 ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

В силу вимог ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.

Зокрема, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках (ст. 13 ЦПК України).

Водночас, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обгрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи (ч.1 ст. 76 ЦПК України)

Крім цього, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом (ч.1 ст. 81 ЦПК України).

Згідно ч.5 ст. 10 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов'язковим для всіх членів об'єднання.

Згідно п.6 ст. 10 вказаного Закону рішення загальних зборів оприлюднюється, про що Відповідачем доказів суду не надано.

Враховуючи вищенаведене, а також те, що лише на загальних зборах членів об'єднання може бути визначено порядок сплати, перелік та розмір внесків і платежів співвласників, які були проведені з порушенням вимог статті 10 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , а тому суд приходить до висновку, що рішення загальних зборів ОСББ Титан про визначення розміру платежу на утримання будинку та прибудинкової території по тарифу 2,4 гривні за 1 кв.м. загальної площі квартири з вересня 2016 року є недійсним та підлягає скасуванню.

Керуючись ст. 12, 13, 81, 141, 259, 263-265, 280-282 ЦПК України, суд

в и р і ш и в:

Позов задовольнити.

Визнати недійсним та скасувати рішення загальних зборів Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Титан про визначення розміру платежу на утримання будинку та прибудинкової території по тарифу 2,4 гривні за 1 кв.м. загальної площі квартири з вересня 2016 року.

Стягнути із Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Титан на користь держави судового збору у розмірі 640.00 (шістсот сорок) гривень.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Суддя: (підпис). З оригіналом згідно.

Суддя:

СудЗалізничний районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення16.01.2018
Оприлюднено17.01.2018
Номер документу71626455
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —462/3132/17

Рішення від 14.06.2019

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Кирилюк А. І.

Ухвала від 13.04.2018

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Кирилюк А. І.

Ухвала від 12.02.2018

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Кирилюк А. І.

Ухвала від 29.01.2018

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Кирилюк А. І.

Рішення від 16.01.2018

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Кирилюк А. І.

Ухвала від 17.07.2017

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Кирилюк А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні