Справа № 2-а-747/10
Провадження № 6-а/192/1/18
У Х В А Л А
16.01.2018 року Солонянський районний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючого - судді Щербини Н.О.,
за участю секретаря судового засідання - Савчукової В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Солоне заяву ОСОБА_1, заінтересовані особи: Головне управління Державної казначейської служби України в Дніпропетровській області, боржник: Управління Пенсійного фонду України в Солонянському районі Дніпропетровської області
про заміну сторони виконавчого провадження по виконанню постанови суду у справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Солонянському районі Дніпропетровської області про визнання протиправними дій та зобов'язання здійснити перерахунок і виплати,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження у зв'язку зі смертю особи, на корись якої ухвалено рішення суду про стягнення пенсії.
На обґрунтування заяви посилається на те, що 08 серпня 2014 року Солонянським районним судом Дніпропетровської області було видано виконавчий лист про зміну способу та порядку виконання постанови Солонянського районного суду Дніпропетровської області від 15 листопада 2010 року у справі № 2-а-747/10 із зобов'язати на стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Солонянському районі Дніпропетровської області на користь ОСОБА_2 суму перерахованої державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю в розмірі 86 144 гривні 72 копійки.
Зазначає, що на час звернення з даною заявою до суду виконавчий лист перебуває на виконанні у Головному управлінні Державної казначейської служби України в Дніпропетровській області, а 21 січня 2017 року ОСОБА_2, який є батьком заявниці - помер та вона є його спадкоємицею, що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину за законом. Тому, з посиланням на ст. 1216 ЦК України просить здійснити заміну сторони виконавчого провадження.
Заявниця в судове засідання не з'явилася, згідно поданої заяви просила здійснювати розгляд заяви без її участі (а.с.103).
Представники заінтересованої особи та боржника в судове засідання не з'явилися, причини неявки суду не повідомили, повідомлені належним чином (а.с.99-101).
Відповідно до ст. 379 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду, а тому суд ухвалив здійснювати розгляд заяви без участі заявниці та інших представників та без фіксування судового засідання технічними засобами фіксації, відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України.
Дослідивши подану заяву та додані до неї документи, матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно ст. 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Судом встановлено, що постановою Солонянського районного суду Дніпропетровської області від 15 листопада 2010 року позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Солонянському районі Дніпропетровської області про визнання протиправними дій та зобов'язання здійснити перерахунок і виплати, було задоволено. Зобов'язано відповідача здійснити перерахунок та виплачувати позивачу основну пенсію згідно ч. 4 ст. 54 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи у розмірі не нижче 10 мінімальних пенсій за віком, встановленої в розмірі прожиткового мі мінімуму для осіб, які втратили працездатність на момент виплати та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірні 100% мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії, визначеної залежно від розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність відповідно до ст. 28 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування починаючи з 22 травня 2008 року (а.с.18-19).
Ухвалою Солонянського районного суду Дніпропетровської області від 24 липня 2014 року було змінено спосіб та порядок виконання постанови Солонянського районного суду Дніпропетровської області від 15 листопада 2010 року у справі №2-а-747/10 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Солонянському районі Дніпропетровської області про визнання протиправними дій та зобов'язання здійснити перерахунок і виплати пенсії із: Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Солонянському районі Дніпропетровської області провести ОСОБА_2 перерахунок державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до вимог п.4 ст. 54 , ст. 50 , п.3 ст. 67 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , а саме: державної пенсії - у розмірі десяти мінімальних пенсій за віком; додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю - у розмірі 100 відсотків мінімальної пенсії за віком, обрахованих відповідно до ч.1 ст.28 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , з у рахуванням положень п.3 ст.67 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , починаючи з 12 квітня 2010 року до змін в законодавстві або зміни соціального статусу особи, та проводити її виплату з урахуванням отриманих ним сум за вказаний період на Стягнути з Управління Пенсійного фонду України у Солонянському районі Дніпропетровської області на користь ОСОБА_2 суму перерахованої державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до вимог п.4 ст. 54 , ст. 50 , п.3 ст. 67 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , а саме: державної пенсії - у розмірі десяти мінімальних пенсій за віком; додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю - у розмірі 100 відсотків мінімальної пенсії за віком, обрахованих відповідно до ч.1 ст.28 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , з урахуванням положень п.3 ст.67 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , починаючи з 12 квітня 2010 року до змін в законодавстві або зміни соціального статусу особи, та проводити її виплату з урахуванням отриманих ним сум за вказаний період у розмірі 86 144 гривні 72 копійки (а.с.62-64).
08 серпня 2014 року судом було видано виконавчий лист (а.с.94), який перебуває на виконанні в Головному управлінні Державної казначейської служби України в Дніпропетровській області за бюджетною програмою Забезпечення виконання рішень суду, що гарантовані державою (а.с.81,96-98).
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є рідною дочкою ОСОБА_2, що підтверджується копіями свідоцтва про народження та про одруження (а.с.93), а 21 січня 2017 року ОСОБА_2 помер (а.с.77).
Згідно свідоцтва про право на спадщину за законом від 16 листопада 2017 року ОСОБА_1 є спадкоємицею суми нарахованого та не виплаченого підвищення до пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю ОСОБА_2 відповідно до вимог п. 4 ст. 54, ст. 50, п. 3 ст. 67 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в розмірі 86 144 гривні 72 копійки, яка належала спадкодавцеві ОСОБА_2 (а.с.83).
Статтею 1216 ЦК України передбачено, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Частиною 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Таким чином у зв'язку зі смертю ОСОБА_2 відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, та припиняється його статус сторони виконавчого провадження і її заміна належною особою проводиться відповідно до частини п'ятої статті 15 Закону України Про виконавче провадження .
Суд звертає увагу на те, що Верховним Судом України в постанові від 20 листопада 2013 року (справа N 6-122цс13) висловлена правова позиція стосовно того, що заміна кредитора у зобов'язанні можлива з підстав відступлення вимоги (цесія), правонаступництва (смерть фізичної особи, припинення юридичної особи) тощо й до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, у тому числі бути стороною виконавчого провадження шляхом подання ним та розгляду судом заяви про заміну стягувача.
Оскільки сторона виконавчого провадження - ОСОБА_2 помер, а ОСОБА_1 є його спадкоємицею, тобто правонаступницею, тому суд вважає, що існують правові підстави доля задоволення заяви про заміну сторони виконавчого провадження.
Таким чином, на підставі ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , ст. 1216 ЦК України, керуючись ст.ст. 229, 379 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 (52400, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1), заінтересовані особи: Головне управління Державної казначейської служби України в Дніпропетровській області (49000, м. Дніпро, вул. Челюскіна, буд. 1, ЄДРПОУ 37988155), боржник: Управління Пенсійного фонду України в Солонянському районі Дніпропетровської області (52400, Дніпропетровська область, Солонянський район, смт Солоне, вул. Строменко, буд. 5а, ЄДРПОУ 25005754) про заміну сторони виконавчого провадження по виконанню постанови суду у справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Солонянському районі Дніпропетровської області про визнання протиправними дій та зобов'язання здійснити перерахунок і виплати, - задовольнити.
Здійснити заміну сторони виконавчого провадження у справі № 2-а-747/10, провадження № 6-а/192/1/18 за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Солонянському районі Дніпропетровської області про визнання протиправними дій та зобов'язання здійснити перерахунок і виплати.
Замінити стягувача - ОСОБА_2, у виконавчому провадженні з виконання, виданого Солонянським районним судом Дніпропетровської області 08 серпня 2014 року виконавчого листа у справі № 2-а-747/10, провадження № 6-а/192/1/18 за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Солонянському районі Дніпропетровської області про визнання протиправними дій та зобов'язання здійснити перерахунок і виплати на його правонаступника (спадкоємицю) - ОСОБА_1 (52400, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1).
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Головуючий: суддя Н. О. Щербина
Суд | Солонянський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2018 |
Оприлюднено | 18.01.2018 |
Номер документу | 71632192 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Солонянський районний суд Дніпропетровської області
Щербина Н. О.
Адміністративне
Солонянський районний суд Дніпропетровської області
Щербина Н. О.
Адміністративне
Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Старжинська О. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні