У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
17 січня 2018 року м. Чернігівсправа № 927/45/18
Суддя Господарського суду Чернігівської області Фетисова І.А., перевіривши матеріали позовної заяви б/н від 12.01.2018
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Насіння «Чернігівщини»,
вул. О. Міхнюка, 21А, м. Чернігів, 14013
до відповідача : Публічного акціонерного товариства «Чернігівобленерго»
вул. Гонча, 40, м. Чернігів, 14000
про стягнення 474840,39 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариством з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Насіння Чернігівщини» подано позов до Публічного акціонерного товариства «Чернігівобленерго» про стягнення 474840,39 грн. збитків, завданих внаслідок порушення встановлених вимог щодо здійснення господарської діяльності.
15.12.2017 набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів” від 03.10.2017 N2147-VIII, яким, зокрема, Господарський процесуальний кодекс України викладений в новій редакції.
Таким чином, позовна заява має подаватись позивачем із додержанням вимог процесуального закону в редакції, що діє з 15.12.2017.
Дослідивши дану позовну заяву із додатками, суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
У відповідності до п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ч. 2, 9 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Таким чином, відсутність в описі вкладення у цінний лист чіткого зазначення направлених відповідачу документів та доказів, унеможливлює здійснення судом в подальшому оцінки наявності або відсутності таких документів та доказів у учасника справи, якому здійснено направлення.
А тому, суд приходить до висновку, що направлення документів та доказів має підтверджуватись описом вкладення з чітким зазначенням кожного документу та доказу направленого учаснику справи, в т.ч. відповідачу.
Позивачем надано опис вкладення у цінний лист про направлення відповідачу по справі – ПАТ «Чернігівобленерго», в якому зазначено позовну заяву на 9 арк. та додатки до позовної заяви на 141 арк. без конкретизації, які саме документи направлено відповідачу.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків шляхом здійснення направлення відповідачу по позову всіх наданих до позовної заяви документів та доказів із зазначенням повного їх переліку та надання суду підтверджуючих документів про здійснення такого направлення.
За таких обставин, керуючись ст. 80, 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу протягом 10 днів з дня вручення йому ухвали суду усунути недоліки позовної заяви б/н від 12.01.2018.
3. Роз'яснити позивачу що у відповідності до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в разі не усунення ним всіх недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://cn.arbitr.gov.ua/sud5028/
Суддя І.А.Фетисова
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2018 |
Оприлюднено | 22.01.2018 |
Номер документу | 71634027 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Фетисова І.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні