ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
місто Луцьк
УХВАЛА
"19" січня 2018 р. Справа № 903/567/13
Суддя господарського суду Волинської області Слободян О.Г., розглянувши заяву (подання) Головного територіального управління юстиції у Волинській області Ківерцівського районного відділу державної виконавчої служби
про видачу дублікату наказу господарського суду Волинської області №903/567/13-1 від 05.08.2013р.
у справі
за позовом прокурора Ківерцівського району в інтересах територіальної громади в особі Жорнищенської сільської ради
третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Ківерцівська районна державна адміністрація
до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю “Науково-виробниче об'єднання “Біомедпром”
про стягнення 31 795грн. 44коп.
встановив: 17.01.2018р. ГТУЮ у Волинській області Ківерцівського РВДВС звернулося до суду із поданням (заявою), в якому просить видати дублікат наказу господарського суду Волинської області №903/567/13-1 від 05.08.2013р. про стягнення з ТОВ “Науково-виробниче об'єднання “Біомедпром” на користь територіальної громади в особі Жорнищенської сільської ради 31 795грн. 44коп. заборгованості.
Обгрунтовуючи заявлену вимогу, заявник вказує, що 30.06.2016р. наказ суду на підставі ст. 47 п.2 ч.1 Закону України «Про виконавче провадження» повернуто стягувачу. Згідно повідомлення Маневицької місцевої прокуратури встановлено, що оригінал наказу № 903/567/13-1 від 05.08.2013р на адресу Жорнищенської сільської ради не надходив. В процесі поштової пересилки наказ було втрачено.
15.12.2017р. набрав чинності ГПК України в редакції Закону України від 03.10.2017р №2147-VIII.
Відповідно до п.19.4 Перехідних положень ГПК України, який набрав чинності 15.12.2017р., у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред'явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви. За видачу стягувачу дубліката виконавчого документа справляється судовий збір у розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Порядок сплати та розмір ставок судового збору встановлений Законом України "Про судовий збір" № 3674-VI від 08.07.2011 р.
Відповідно до ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" установлено у 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2018 року - 1762 грн., тому судовий збір за подання до господарського суду даної заяви повинен становити 52,86грн.
В порушення вказаних вимог доказів сплати судового збору заявником не подано.
Крім того, суд відзначає, що скарги, заяви, подання мають відповідати загальним процесуальним вимогам щодо форми та змісту передбаченими положеннями Господарського процесуального кодексу України.
Згідно із вимогами п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
За визначенням ч. 1 ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Належним доказом направлення копії заяви з додатком іншим учасникам судового процесу відповідно до Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 270, є оригінал розрахункового документу (оригінал поштової квитанції чи фінансового чека), виданий відправникові поштового відправлення.
Відповідно до п. 19 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. N 270, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.
Пунктом 61 Правил встановлено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля.
Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Таким чином, належним доказом направлення сторонам копії заяви та доданих до неї документів є оригінал опису вкладення, з зазначенням адреси і найменуванням адресанта, заповнений відповідно до переліку додатків, долучених до заяви.
У відповідності до п.1, 2 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд вважає за необхідне, зобов'язати заявника надати суду докази сплати судового збору у визначеному розмірі та докази надіслання заяви (подання) прокурору, стягувачу та боржнику.
Крім того, відповідно до ч.2 ст.91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Суд звертає увагу, що подані до заяви (подання) копії документів не засвідчені.
За таких обставин, заява (подання) підлягає залишенню без руху для усунення вищезазначених недоліків.
Керуючись ст. 164, 174, 234, 235, п.19.4 Перехідних положень ГПК України, господарський суд -
ухвалив:
1. Заяву (подання) Головного територіального управління юстиції у Волинській області Ківерцівського районного відділу державної виконавчої служби №188/03-11-27 від 15.01.2018р. про видачу дублікату наказу господарського суду Волинської області №903/567/13-1 від 05.08.2013р. - залишити без руху.
2. Надати заявнику строк 10 днів з дня вручення йому цієї ухвали для усунення недоліків, а саме: подати суду докази сплати судового збору, докази надіслання заяви (подання) прокурору, стягувачу та боржнику по справі та належним чином засвідченій копії доданих до заяви документів.
Роз'яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із даною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя О. Г. Слободян
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 19.01.2018 |
Оприлюднено | 23.01.2018 |
Номер документу | 71672649 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Слободян Оксана Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Волинської області
Слободян Оксана Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Волинської області
Сур'як Оксана Геннадіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні