Ухвала
від 18.01.2018 по справі 922/4512/16
КАСАЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

Верховний

Суд

УХВАЛА

18 січня 2018 року

м. Київ

справа № 922/4512/16

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:

Ткаченко Н.Г. - головуючого, Білоуса В.В., Жукова С.В.

розглянувши матеріали касаційної скарги Ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінсан" Бакрадзе К.А.

на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 30.11.2017

у справі № 922/4512/16

про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінсан"

ВСТАНОВИВ :

Ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінсан" Бакрадзе К.А. 19.12.2017 на адресу Верховного суду було надіслано касаційну скаргу на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 30.11.2017 у справі № 922/4512/16, разом із клопотанням про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення.

Перевіривши матеріали касаційної скарги, колегія суддів дійшла до висновку, що подана касаційна скарга Ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінсан" Бакрадзе К.А. підлягає поверненню без розгляду з наступних підстав.

Статтею 55 Конституції України кожному гарантується право на судовий захист, апеляційне та касаційне оскарження.

Пунктом 8 ч. 2 ст. 129 Конституції України встановлює серед основних засад судочинства, зокрема, забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

Відповідно до ст. 289 ГПК України (в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VІІІ чинній з 15.12.2017) касаційна скарга подається безпосередньо до суду касаційної інстанції.

При цьому, відповідно до п.п. 17.5 п. 17 ч. 1 Розділу ХІ "Перехідні положення" ГПК України (в редакції Закону України від 03.10.2017 №2147-VIII, чинній з 15.12.2017) передбачено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Пунктом 17 ч. 1 Розділу XI "Перехідні положення" Закону № 2147-VІІІ визначено, що Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацією України у газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Статтею 109 ГПК України (в редакції чинній до 15.12.2017) було встановлено порядок подання касаційної скарги до Вищого господарського суду України через апеляційний господарський суд, який прийняв оскаржуване рішення чи постанову та був зобов'язаний невідкладно надіслати скаргу разом зі справою до Вищого господарського суду України.

Апеляційний господарський суд зобов'язаний невідкладно надіслати скаргу разом зі справою до Вищого господарського суду України.

Відповідно п. 2 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України (в редакції до внесення змін Законом №2147-VIII) касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо скаргу (подання) надіслано інакше, ніж через місцевий або апеляційний господарський суд, що прийняв рішення або постанову.

Враховуючи те, що на день звернення із касаційною скаргою ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінсан" Бакрадзе К.А., Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система не почала функціонувати та відповідне оголошення у газеті "Голос України" і на веб-порталі судової влади Державною судовою адміністрацією України не опубліковано, то подання касаційних скарг повинно здійснюватись через відповідний апеляційний суд.

За таких обставин, касаційна скарга ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінсан" Бакрадзе К.А. підлягає поверненню без розгляду, на підставі п. п. 17.5 п. 17 ч. 1 Розділу XI "Перехідні положення" ГПК України (редакція, що почала діяти після внесення змін Законом №2147-VIII, чинна з 15.12.2017) та ст. 109 ГПК України (в редакції до внесення змін Законом №2147-VIII).

Клопотання ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінсан" про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення колегією суддів не розглядається, оскільки касаційна скарга ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінсан" Бакрадзе К.А. підлягає поверненню, з підстав зазначених вище.

Разом з тим, касаційна скарга може бути подана повторно з клопотанням про поновлення строку на касаційне оскарження.

Керуючись п.п. 17.5 п. 17 ч. 1 Розділу XI "Перехідні положення" ГПК України (редакція, що почала діяти після внесення змін Законом №2147-VIII, чинна з 15.12.2017), ст.ст. 234, 235, ст. 109 Господарського процесуального кодексу України(в редакції чинній до 15.12.2017), суд, -

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінсан" Бакрадзе К.А. на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 30.11.2017 у справі № 922/4512/16 повернути без розгляду.

Головуючий Ткаченко Н.Г.

Судді Білоус В.В.

Жуков С.В.

СудКасаційний господарський суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення18.01.2018
Оприлюднено21.01.2018
Номер документу71676392
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/4512/16

Ухвала від 02.05.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Савченко А.А.

Ухвала від 17.04.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Савченко А.А.

Ухвала від 02.04.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Савченко А.А.

Постанова від 20.12.2018

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Геза Таісія Дмитрівна

Ухвала від 28.11.2018

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Геза Таісія Дмитрівна

Постанова від 06.06.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Ткаченко Н.Г.

Ухвала від 10.04.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Ткаченко Н.Г.

Ухвала від 08.02.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Савченко А.А.

Ухвала від 18.01.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Ткаченко Н.Г.

Ухвала від 14.12.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Савченко А.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні