Справа № 390/1105/16-ц
Провадження № 2/390/7/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" січня 2018 р. Кіровоградський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого - судді Терещенко Д.В.,
при секретарі - Головацькій А.Б., Кулик К.І., Сімбаба В.В., Магомедовій А.С.,
за участю сторін та їх представників,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кропивницький цивільну справу за позовом ФГ ОСОБА_1В. до ОСОБА_2, ТОВ Технополь Агро про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним та скасування рішення про його державну реєстрацію,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ФГ ОСОБА_1В. звернулось до суду з позовом до ОСОБА_2, ТОВ Технополь Агро , в якому просить визнати недійсним договір оренди землі, укладений між ОСОБА_3 та ТОВ Технополь Агро від 10.03.2016 року терміном на сім років, та скасувати рішення про його державну реєстрацію. В обґрунтування позову зазначено, що 14.12.2007 між ОСОБА_3 та ФГ ОСОБА_1В. було укладено договір оренди землі, відповідно до умов якого земельна ділянка, яка належить ОСОБА_3, передана в оренду позивачу строком на 20 років. Даний договір зареєстровано в Кіровоградському районному відділі КРФ ДП ЦДЗК при Держкомземі України 26 червня 2008 року за № 040837200052. До початку 2016 року сторони за вищезазначеним договором належним чином виконували взяті на себе зобов'язання, але на початку 2016 року позивачу стало відомо про те, що між ОСОБА_2, як спадкоємицею ОСОБА_3, та TOB Технополь Агро укладено та зареєстровано договір оренди землі на земельну ділянку, яка знаходиться в оренді у позивача. Зазначена дія з боку відповідачів по справі порушує право позивача на користування земельною ділянкою. Враховую те, що на момент реєстрації договору оренди землі між відповідачами по справі і до теперішнього часу, договір оренди землі укладений між ОСОБА_3 та ФГ ОСОБА_1В. є діючим та не скасований, позивач вважає, що договір оренди землі укладений між відповідачами по справі слід визнати недійсним та скасувати рішення про його державну реєстрацію.
В судовому засіданні представники позивача ОСОБА_1 та ОСОБА_4 надали пояснення по суті справи, позовні вимоги підтримали та просили задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача ОСОБА_2 - ОСОБА_5 в судовому засіданні заперечував щодо задоволення позову та пояснив, що ОСОБА_2 30.12.2015 року уклала договір оренди землі з ТОВ Технополь Агро на 7 років. При укладанні договору їй було невідомо, що її баба ОСОБА_3 при своєму житті начебто укладала договір оренди землі з ФГ ОСОБА_1В. . Вважає, що підпис в договорі, не належить її бабі.
Представник відповідача ОСОБА_6 в судовому засіданні також просив відмовити в задоволенні позову, т.я. при реєстрації договору оренди землі між ОСОБА_2 та ТОВ Технополь Агро будь яких обмежень не було. Договір належним чином був зареєстрований у Державного реєстратора, на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, про що свідчать інформаційна довідка.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 є власником земельної ділянки площею 4,5841 га в межах згідно з планом, передану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Федорівської сільської ради, що підтверджується копією витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (а.с.50).
Вищезазначена земельна ділянка була набута ОСОБА_2 в порядку спадкування після смерті її баби ОСОБА_3, що не заперечувалося сторонами та підтверджено копією рішення суду.
Рішенням апеляційного суду Кіровоградської області від 22.11.2017 року договір оренди земельної ділянки від 14 грудня 2007 року укладений між ОСОБА_3 та ФГ ОСОБА_1В. визнаний недійсним (а.с.83).
Таким чином, на даний час відсутні обов»язки ОСОБА_2, як у спадкоємця після смерті ОСОБА_3, на виконання вищезазначеного договору.
Відповідно до ст.13 Закону України Про оренду землі договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
30 грудня 2015 року ОСОБА_2 уклала договір оренди цієї ж земельної ділянки із ТОВ Технополь Агро .Договір укладено на сім років, починаючи з дати державної реєстрації права оренди земельної ділянки. 15 березня 2016 року приватним нотаріусом Кіровоградського міського нотаріального округу ОСОБА_7 до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно внесено запис про реєстрацію права оренди земельної ділянки згідно цього договору (а.с. 41).
В п.1 ч.1 ст. 2 ЗУ Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень визначено, що державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 4 ЗУ Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень державній реєстрації прав підлягають речові права, похідні від права власності: право користування (сервітут); право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис); право забудови земельної ділянки (суперфіцій); право господарського відання; право оперативного управління; право постійного користування та право оренди (суборенди) земельної ділянки; та інші передбачені Законом.
Речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до 1 січня 2013 року, визнаються дійсними за наявності однієї з таких умов: 1) реєстрація таких прав була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення; 2) на момент виникнення таких прав діяло законодавство, що не передбачало їх обов'язкової реєстрації. Будь-які дії особи, спрямовані на набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, можуть вчинятися, якщо речові права на таке майно зареєстровані згідно із вимогами цього Закону, крім випадків, коли речові права на нерухоме майно, що виникли до 1 січня 2013 року, визнаються дійсними згідно з частиною третьою цієї статті, та у випадках, визначених статтею 28 цього Закону (ч.ч. 3,4 ст.3 ЗУ Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень .
Аналізуючи вищевикладене, можливо дійти висновку, що орендодавцем ОСОБА_2 передано в оренду ТОВ Технополь Агро земельну ділянку, що належить їй на праві приватної власності, за договором оренди землі від 30 грудня 2015 року, зареєстрованого 15.03.2016 у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно на законних підставах, а попередній договір укладений 14 грудня 2007 року між ОСОБА_3 та ФГ ОСОБА_1В. визнаний недійсним.
Таким чином, суд вважає, що позивач не довів свої вимоги про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним, і тому позов задоволенню не підлягає.
Враховуючи вищевикладене, на підставі ст.ст. 13 , 18 , 27 Закону України Про оренду землі , ст.ст. 2 , 3 , 4, 26 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень , ст.ст. 203 , 215 , 236 , 629 , 638 ЦК України.
Керуючись ст.ст.4, 5, 7, 10, 12, 13, 77-80, 81, 95, 235, 258, 259, 263, 264, 265 ЦПК України суд,
ВИРІШИВ:
В позовних вимогах ФГ ОСОБА_1В. (ідентифікаційний номер 22217835, місцезнаходження: Кіровоградська область, Кіровоградський район, с. Миколаївські сади, вул.Зелена, 2) до ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 та області, вул.Шевченка, 22), ТОВ Технополь Агро (ідентифікаційний номер 39198972, місцезнаходження: м. Кропивницький, вул.Мурманська, 12) про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним та скасування рішення про його державну реєстрацію - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів через Кіровоградський районний суд Кіровоградської області. У разі оголошення лише вступної та резолютивної частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження з підстав, передбачених ч.ч.2, 3 ст.354 ЦПК України.
Суддя: /підпис/
Згідно з оригіналом:
Суддя Кіровоградського районного суду
Кіровоградської області ОСОБА_8
Суд | Кіровоградський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 12.01.2018 |
Оприлюднено | 21.01.2018 |
Номер документу | 71678826 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кіровоградський районний суд Кіровоградської області
Терещенко Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні