Провадження № 1-кс/537/60/2018
Справа № 537/147/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.01.2018 року слідчий суддя Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні в м. Кременчуці клопотання старшого слідчого СВ ФР Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області підполковника податкової міліції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку,
встановив:
Старший слідчий СВ ФР Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області підполковник податкової міліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді із клопотанням, у встановленому законом порядку погодженим з прокурором Кременчуцької місцевої прокуратури, про надання дозволу на проведення обшуку частини будинку, розташованого в АДРЕСА_1 , яка на праві спільної власності належить ОСОБА_4 , та використовується ОСОБА_5 для незаконного виготовлення з метою збуту, зберігання з метою збуту та збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів (алкогольні напої, тютюнові вироби), з метою виявлення та вилучення незаконно виготовлених підакцизних товарів (алкогольні напої, тютюнові вироби), пристосування для їх виготовлення та фасування/розливання, сировини з якої незаконно виготовляються підакцизні товари, тари для розливання/пакування/зберігання незаконно виготовлених підакцизних товарів, грошових коштів отриманих від реалізації незаконно виготовлених підакцизних товарів, а також вилучення шляхом копіювання відеозаписів з відеокамер, відеореєстраторів, комп`ютерної техніки, серверів, електронних носіїв інформації (USB флеш-накопичувачі, жорсткі диски, оптичні диски та ін.), що містять записи поставки на торгові об`єкти незаконно виготовлених підакцизних товарів та фактичний збут незаконно виготовлених підакцизних товарів фактичним покупцям; засоби зв`язку (мобільні термінали та телефони, сім-карти), що містять відомості про контакти з покупцями незаконно виготовлених підакцизних товарів та поставщиками сировини для їх виготовлення та/або незаконно виготовлених підакцизних товарів; відомості та документи, що свідчать про факти придбання з метою збуту та збут незаконно виготовлених підакцизних товарів, тобто відомості (зіпсовані документи, чорнові записи), блокноти, журнали, робочі зошити, в яких ведеться облік придбання та реалізації незаконно виготовлених підакцизних товарів, які можуть бути доказами у кримінальному провадженні.
В обґрунтування вимог клопотання вказано на те, що слідчий відділ фінансових розслідувань Кременчуцької ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №32018170090000001 від 03.01.2018 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України. Встановлено, що невстановлені особи здійснюють незаконне виготовлення та збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв та тютюнових виробів, у т.ч. гр. ОСОБА_5 , який в свою чергу їх в подальшому незаконно зберігає з метою збуту та збуває населенню. Діюча схема незаконної діяльності ОСОБА_5 полягає в придбанні у невстановлених осіб алкогольних напоїв в «тетра-пакетах» об`ємом 10 л. невідомого походження, які в подальшому для реалізації фасуються в пластикову тару об`ємом 0,5л. та 0,25л., а також придбання тютюну невідомого походження та фасування його в поліетиленові пакети з метою його подальшої реалізації. Також встановлено, що ОСОБА_5 , не маючи дозвільних документів на придбання та реалізацію алкогольних напоїв у своїй діяльності, з метою розливання незаконно виготовлення алкогольних напоїв та фасування тютюну, використовує будинок, за адресою: АДРЕСА_1 . Згідно бази даних «Податковий блок» встановлено, що ОСОБА_5 07.09.2011 року зареєстрований, як фізична особа-підприємець в Кременчуцькій ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області, основним видом діяльності якого є роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, стан платника припинено, але не знято з обліку. Враховуючи зазначені обставини з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, припинення протиправної діяльності, відшукування речей та документів, що мають значення для встановлення обставин кримінального провадження, враховуючи що вони можуть бути знищенні, оскільки особи обізнані про фактичні обставини кримінального правопорушення та можуть їх знищити з метою уникнення від кримінальної відповідальності, виникла необхідність в проведенні обшуку частини будинку, в якому ОСОБА_5 здійснює розливання незаконно виготовлених алкогольних напоїв та фасування тютюну, в зв`язку з чим слідчий звернувся до слідчого судді з даним клопотанням.
Ініціатор клопотання в судовому засіданні клопотання та його мотиви підтримав в повному обсязі, посилаючись на викладені у ньому обставини.
Вислухавши ініціатора клопотання, вивчивши представлені в суд матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Слідчим суддею, зокрема з наявного в матеріалах клопотання витягу з кримінального провадження № 32018170090000001 в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження, долученими до клопотання, встановлено, що слідчий відділ ФР Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області здійснює досудове розслідування кримінального провадження за вказаним номером, відомості про яке внесено до ЄРДР 03.01.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України, за фактом незаконного придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, тютюнових виробів або інших підакцизних товарів.
В витязі з ЄРДР зазначено, що невстановлені особи, здійснюють незаконне виготовлення та збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв, у т.ч. ОСОБА_5 , який в свою чергу в подальшому їх незаконно зберігає з метою збуту та збуває населенню, розливаючи в ємкості різного об`єму.
На час розгляду клопотання, письмову підозру у вчинення кримінального правопорушення за описаним вище фактом будь-якій визначеній фізичній особі не вручено.
Відповідно до ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, яких планується відшукати. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
За результатами аналізу та співставлення наявних матеріалів клопотання у співвідношенні з поясненнями слідчого, слідчий суддя вважає, що клопотання містить відомості, необхідність наявності яких вимагає ст. 234 КПК України. При цьому клопотання обґрунтовується долученими документами в їх копіях, а саме: витягом з ЄРДР за № 32018170090000001; повідомленням про вчинення кримінального правопорушення; протоколом допиту свідка від 10.01.2018 року; листом з КП «КМБТІ» №61/78 від 11.01.2018 року.
Окрім того, відповідно до листа КП «КМБТІ» № 61/78 від 11.01.2018 року, вбачається, що будинок, за адресою: АДРЕСА_1 , належить на праві спільної приватної власності ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_6 . При цьому з матеріалів поданих в обґрунтування клопотання в їх сукупності, вбачається, що ОСОБА_5 у своїй діяльності використовує частину будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , яка належить ОСОБА_4 .
Так, слідчий суддя приходить до висновку, що слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення та доведено наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення мети обшуку. Відшукуванні речі та документи можуть мати значення для досудового розслідування в даному кримінальному провадженні, можуть бути доказами під час судового розгляду та можуть знаходиться у зазначеному в клопотанні будинку.
З урахуванням викладеного, слідчий суддя вважає, що клопотання про надання дозволу на проведення обшуку, а саме частини будинку, за адресою: АДРЕСА_1 , є таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя,-
постановив:
Клопотання старшого слідчого СВ ФР Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області підполковника податкової міліції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку задовольнити.
Надати старшому слідчому СВ ФР Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області підполковнику податкової міліції ОСОБА_3 дозвіл на проведення обшуку частини будинку, розташованого в АДРЕСА_1 , яка на праві спільної власності належить ОСОБА_4 , та використовується ОСОБА_5 для незаконного виготовлення з метою збуту, зберігання з метою збуту та збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів (алкогольні напої, тютюнові вироби), з метою виявлення та вилучення незаконно виготовлених підакцизних товарів (алкогольні напої, тютюнові вироби), пристосування для їх виготовлення та фасування/розливання, сировини з якої незаконно виготовляються підакцизні товари, тари для розливання/пакування/зберігання незаконно виготовлених підакцизних товарів, грошових коштів отриманих від реалізації незаконно виготовлених підакцизних товарів, а також вилучення шляхом копіювання відеозаписів з відеокамер, відеореєстраторів, комп`ютерної техніки, серверів, електронних носіїв інформації (USB флеш-накопичувачі, жорсткі диски, оптичні диски та ін.), що містять записи поставки на торгові об`єкти незаконно виготовлених підакцизних товарів та фактичний збут незаконно виготовлених підакцизних товарів фактичним покупцям; засоби зв`язку (мобільні термінали та телефони, сім-карти), що містять відомості про контакти з покупцями незаконно виготовлених підакцизних товарів та поставщиками сировини для їх виготовлення та/або незаконно виготовлених підакцизних товарів; відомості та документи, що свідчать про факти придбання з метою збуту та збут незаконно виготовлених підакцизних товарів, тобто відомості (зіпсовані документи, чорнові записи), блокноти, журнали, робочі зошити, в яких ведеться облік придбання та реалізації незаконно виготовлених підакцизних товарів, які можуть бути доказами у кримінальному провадженні.
Старшому слідчому СВ ФР Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 в порядку положень ч. 4 ст. 535 КПК України повідомити слідчого суддю про виконання даної ухвали.
З даної ухвали виготовлено два примірники, які чітко позначені як копії.
Ухвала діє до 17.02.2018 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Повний текст ухвали слідчого судді виготовлено та оголошено 18.01.2018 року.
Суд | Крюківський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2023 |
Номер документу | 71685942 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Крюківський районний суд м.Кременчука
Дядечко І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні