Справа № 274/206/18
Провадження № 2-о/0274/61/18
У х в а л а
19.01.2018 року Суддя Бердянського міськрайонного суду Житомирської області Скиба М.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 подав до суду заяву про встановлення факту, що померлий ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який помер 01.04.2013 року, являється батьком ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 та встановлення факту, що померлий ОСОБА_2, який помер 012.04.2013 року та померла ОСОБА_3, яка померла 12.02.2014 року являються чоловіком та дружиною.
Заява подана без дотримання вимог ст. 177 ЦПК України , оскільки до неї не додано документи, що підтверджують сплату судового збору.
Заявник просив звільнити його від сплати судового збору, в разі відмови в задоволені клопотання, просить відстрочити або розстрочити сплату судового збору..
За ст. 82 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Якщо у встановлений судом строк судові витрати не будуть сплачені, заява відповідно до статті 257 цього кодексу залишається без розгляду, або витрати стягуються за судовим рішенням у справі, коли оплата судових витрат була відстрочена або розстрочена до ухвалення цього рішення.
З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Стаття 8 ЗУ Про судовий збір передбачає, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Враховуючи майновий стан сторони, суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Скрутне матеріальне становище - це умови існування фізичної особи, які проявляються перш за все при відсутності грошових коштів та інших майнових засобів, що необхідні для задоволення потреб фізичної особи та придбання речей першої необхідності (продуктів харчування, медичних ліків, житла, одягу тощо).
На підтвердження доводів щодо незадовільного майнового стану мають бути надані докази про неспроможність сплатити судові витрати на момент звернення з позовом до суду.
Окрім того, незадовільний матеріальний стан залежить і від відсутності у особи нерухомості, депозитів, акцій, активів у фінансових установах, документів про відсутність доходів членів сімї, відсутність чи наявність виплат соціальної допомоги, тощо.
Заявником не надано суду жодного доказу, який підтверджує його важкий матеріальний стан, а тому підстави для звільнення від сплати судового збору та про зменшення розміру судового збору або звільнення від його сплати відсутні.
Згідно з вимогами ст. 6 Закону України Про судовий збір , у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Отже ОСОБА_1 необхідно надати до суду доказ на підтвердження сплати судового збору за подання до суду заяви окремого провадження, що містить дві вимоги,
Згідно ст. 4 ЗУ Про судовий збір за подання до суду заяви у справах окремого провадження, яка подана фізичною особою судовий збір підлягає сплаті в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який на день звернення з позовом до суду складає 352,40 грн., (дві вимоги 704,80 грн.).
За таких обставин заяву слід залишити без руху, а заявнику необхідно надати термін для виправлення її недоліків.
Керуючись ст. ст. 82 , 177 , 259 , 260 , 261 ЦПК України , ЗУ Про судовий збір , суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення його від сплати судового збору та про зменшення розміру судового збору або звільнення від його сплати відмовити.
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин залишити без руху.
Повідомити заявника про необхідність усунення недоліків заяви на протязі пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України .
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Позивач може отримати інформацію відносно справи за веб-адресою: http://bd.zt.court.gov.ua.
Апеляційна скарга на ухвалу суду в частині сплати судового збору подається протягом пятнадцяти днів з дня її проголошення до апеляційного суду Житомирської області через Бердичівський міськрайсуд. Якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: М.М.Скиба
Суд | Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 19.01.2018 |
Оприлюднено | 22.01.2018 |
Номер документу | 71699889 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Скиба М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні