ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"16" січня 2018 р.Справа № 924/1040/17
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Гладія С.В., розглянувши матеріали
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "А4-УА" с. Малехів, Жовківського району, Львівської області
до товариства з обмеженою відповідальністю "ДМ-ПРОМБУД" м. Хмельницький
про стягнення 748078,08 грн.
Представники сторін:
від позивача: ОСОБА_1- довіреність від 01.11.2017р.
від відповідача не з'явився
У судовому засіданні 16.01.2018 справу розглянуто, прийнято та оголошено, на підставі ст. ст. 185, 233, 240, 241 ГПК України, вступну та резолютивну частини рішення.
Суть спору: позивач звернувся до господарського суду з позовною заявою в якій просить стягнути з відповідача 748078,08 грн., з яких 630648,40 грн. основного боргу відповідно до договору підряду №1204/2017 від 12.04.2017р. та 117429,68 грн. штрафу.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримує та наполягає на їх задоволенні, посилаючись на те, що вони підтверджені поданими доказами.
Відповідач в своєму відзиві на позов та його представник в судовому засіданні проти позову заперечує, посилається на те, що 12.04.2017 між позивачем та відповідачем, було укладено договір підряду №1204/2017. Відповідно до пункту 2.1 вказаного договору на Замовника покладено, зокрема, обов'язок здійснювати приймання виконаних робіт. В свою чергу, пункт 14.1 договору від 12.04.2017 визначає, що здавання-приймання робіт здійснюється у відповідності з діючим порядком і оформлюється відповідними документами. Перелік документів, що оформлюється при здаванні робіт, відповідає передбаченому державними будівельними нормами .
Сторони здійснювали оформлення здавання-приймання виконаних підрядних робіт з використання форми ОСОБА_1 приймання виконаних будівельних робіт за формою КБ-2в.
В такому акті підлягають відображенню види виконаних підрядником будівельних робіт, їх обсяги та вартість. В акті приймання виконаних будівельних робіт за травень 2017 року (розділ IV) позивачем, неправомірно, було включено штрафні санкції (29 днів) на загальну суму 43500,00 грн.
Вказана сума була безпідставно включена до загальної вартості будівельно-монтажних робіт, при цьому жодним чином не було обґрунтовано на підставі яких положень чинного законодавства та/або договору були нараховані штрафні санкції та який алгоритм їх нарахування.
Відповідно факт підписання керівником відповідача акту приймання виконаних будівельних робіт за травень 2017 року не може бути підставою для стягнення з відповідача штрафних санкцій на суму 43500,00 грн.
Умовами договору підряду від 12.04.2017, пунктом 16.6 передбачено застосування пені як виду цивільно-правової відповідальності за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань по даному договору, внаслідок чого нарахування пені відбувається за кожний день прострочення
Вказаним пунктом договору сторонами також передбачена сплата штрафу як виду цивільно-правової відповідальності за прострочення термінів оплати більше ніж на 60 календарних днів .
Враховуючи вищевикладене та відповідно до статті 549 Цивільного кодексу України штраф і пеня є одним видом цивільно-правової відповідальності, а тому їх одночасне застосування за одне й те саме порушення - строків виконання грошових зобов'язань за договором свідчить про недотримання положень, закріплених у статті 61 Конституції України щодо заборони подвійної цивільно-правової відповідальності за одне і те саме порушення.
А тому просить відмовити у задоволенні позовних вимог в частині стягнення штрафу в розмірі 126129,68 грн. та штрафних санкцій в розмірі 43500,00 грн., включених до акту приймання виконаних будівельних робіт за травень 2017 року.
Суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній доказами та матеріалами відповідно до приписів ст. 202 ГПК України, оскільки сторони були належним чином повідомлені про час і місце розгляду спору. Відповідач не заявив про об'єктивну неможливість взяти участь у судовому засіданні чи надати витребувані докази.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:
Між товариством з обмеженою відповідальністю "А4-УА" с. Малехів, Жовківського району, Львівської області (Виконавець) та товариством з обмеженою відповідальністю "ДМ-ПРОМБУД" (Замовник) було укладено договір на влаштування фундаментів з паль методом вдавлювання №1204/2017 від 12.04.2017 року.
Відповідно до ст. 2 договору, Виконавець, на умовах цього Договору, в межах договірної ціни, виконує на свій ризик власними і залученими силами і засобами будівельні роботи по влаштуванню фундаментів з паль методом вдавлювання на Об'єкті: "Квартал житлової та громадської забудови на вул. Костромська та Гагаріна у м. Рівне (І черга)", на переданому Замовником майданчику, в обсягах наведених в Додатку, згідно проектної документації наданої Виконавцю. Замовник зобов'язується забезпечити Виконавця обсягом робіт, передати затверджену проектну документацію, прийняти і оплатити виконані роботи. Забезпечення об'єкта палями і їх транспортування здійснює Замовник. Земляні роботи, розбивка оголовків паль і влаштування ростверків не входять в об'єм робіт за Договором. Замовник забезпечує Виконавця палями. Палі є власністю Замовника. Замовник власними силами та засобами забезпечує зварювання стиків паль під час вдавлення. Транспортування палевдавлюючої машини (копра) та транспортування обладнання на об'єкт здійснює Виконавець власними силами. За дорученням Замовника Виконавець проводить статичне випробування паль в кількості - 7 (сім) випробувань.
Згідно п. 3.1 договору, договірна ціна робіт зазначається в Додатку № 1 до Договору та визначається виходячи із ціни: 110,00 грн. без ПДВ, за вдавлення 1 (одного) погонного метра палі з поверхні ґрунту будівельного майданчика. Технологічна зрубка паль (на відмітку поверхні ґрунту), які недодавлені до проектної відмітки і дали передчасний відказ, входить в загальну вартість робіт і оплачується із розрахунку: зрубка 1 (однієї) палі - 100 грн. Вартість статичних випробувань становить 122500,00 грн., виходячи із ціни 17500,00 грн. без ПДВ за одне випробування.
Відповідно до ст. 4 договору, Виконавець зобов'язаний розпочати роботи протягом 3 (трьох) робочих днів з моменту отримання авансового платежу, згідно п. 5.1. Договору, за умови: Виконавець отримав затверджену до виконання робіт проектну документацію; Виконавець отримав по ОСОБА_1 прийому-передачі, який підписується Представниками Виконавця та Замовника, готовий до виконання робіт будівельний майданчик відповідно до статті 8 цього Договору. Термін виконання статичних випробувань 15 (п'ятнадцять) робочих днів. Термін виконання робіт по вдавленню паль становить 110 (сто десять) робочих днів. При несвоєчасному, за вини Виконавця початку виконання робіт, їх явному відставанні, Замовник письмово попереджає Виконавця. Якщо в двотижневий строк не буде забезпечено суттєвих зрушень, Замовник може розірвати договір відповідно до чинного законодавства і вимагати відшкодування збитків. При виникненні обставин, що не залежать від Виконавця і перешкоджають виконанню робіт у встановлені строки, він може ставити перед Замовником питання про їх перегляд. Рішення про перегляд строків оформляється додатковою угодою з обгрунтуванням обставин. Обставинами, які перешкоджають виконанню робіт у встановлені строки, що не залежать від Виконавця і дають йому право на перегляд цих строків, є обставини: непереборної сили; за які відповідає Замовник чи Виконавець (відсутність коштів на фінансування, несвоєчасна або некомплектна передача проектної документації, передача неналежної чи неякісної проектної документації, затримка у виконанні грошових зобов'язань понад 5 (п'ять) банківських днів, поява з ініціативи Замовника чи Виконавця додаткових робіт тощо); перегляд проектної документації з ініціативи Замовника чи Виконавця; призупинення робіт не за вини Виконавця, в тому числі за погодних умов, що не дозволяють якісно вести роботи; дії третіх осіб, що унеможливлюють належне виконання робіт, за винятком випадків, коли ці дії зумовлені залежними від Виконавця обставинами тощо. При виникненні обставин непереборної сили, інших непередбачених обставин, що перешкоджають виконанню робіт, Виконавець повинен прийняти усі необхідні заходи по їх усуненню і, як тільки вони перестануть існувати, приступити до виконання своїх зобов'язань, повідомивши про це Замовника. Строки виконання робіт за згодою сторін переносяться на час дії обставин, що не залежать від діяльності Виконавця, із врахуванням часу на відновлення робіт і можливе їх перенесення на більш сприятливу пору року. В разі поломки палевдавлюючої машини (копра), Виконавець проводить ремонт копра протягом не більше як 7 (сім) робочих днів або залучає до виконання робіт за власний рахунок іншу палевдавлюючу машину.
Згідно ст. 5 договору, Замовник здійснює авансовий платіж в розмірі - 150000,00 грн., без ПДВ до 20 квітня 2017 року. Перед початком робіт по кожній секції Замовник здійснює авансовий платіж в розмірі 100 000,00 грн. Погашення авансів здійснюється при поточному оформленні актів приймання виконаних робіт та Довідки КБ-3. Подальші розрахунки з Виконавцем здійснюються на початку місяця, що слідує за звітним на основі виставлених рахунків, актів приймання виконаних робіт (форма КБ-2в) та довідок про вартість виконаних робіт (форма КБ-3). Акти приймання виконаних робіт та довідки про вартість виконаних робіт (форма КБ -3), готує Виконавець і передає для підписання Замовнику у строк до 5-го числа місяця, що слідує за звітним. Замовник протягом 3 (трьох) робочих днів перевіряє надані документи і підписує їх в частині фактично виконаних обсягів робіт. Оплата здійснюється протягом 3 (трьох) днів після підписання документів. ОСОБА_2 виконаних робіт відбувається без наявності виконавчої зйомки. Виконавча зйомка виконується Виконавцем по мірі розкопки оголовків паль Замовником У випадку не підписання і не надання письмового обґрунтування відмови в підписанні Замовником у встановлені цим Договором терміни кінцевого акту приймання виконаних робіт та довідки про вартість виконаних робіт (КБ-3), Замовник сплачує штраф у розмірі 0,1% від вартості виконаних робіт, а такий акт вважаються підписаними та підлягає безспірній оплаті протягом десяти днів з моменту надання вище вказаних документів. Зміни ринкової вартості ресурсів, якими забезпечує Виконавець, а також послуг, що надаються йому третіми особами обґрунтовується Виконавцем відповідними документами, що подаються Замовнику. При затримці перерахування платежів відповідно до п. 5.1, 5.2. та 5.3 цього договору Виконавець має право не приступати до виконання робіт до моменту отримання відповідного платежу. При затримці перерахування платежів відповідно до п. 5.1, 5.2. та 5.3 цього договору більш ніж на 15 (п'ятнадцять) календарних днів Виконавець має право розірвати договір і вимагати компенсації зумовлених цим збитків.
Відповідно до п. п. 6.1. - 6.4 договору, Замовник забезпечує розробку, затвердження у встановленому порядку і передачу Виконавцю 2-х примірників проектної документації до 14 квітня 2017 року. Несвоєчасна передача проектної документації автоматично подовжує термін закінчення виконання робіт на термін затримки проектної документації. Передача Замовником неналежно оформленої або некомплектної проектної документації прирівнюється до її не передачі. Виконавець розробляє організаційно-технологічну документацію для виконання робіт.
Згідно п. 7.1 договору, Замовник має право вносити у ході будівництва об'єкту зміни і доповнення в проектну документацію, склад і обсяги робіт. Виконавець зобов'язаний враховувати ці зміни, якщо вони офіційно передані не менш ніж за 10 днів до виконання відповідних робіт та не порушують технологію ведення робіт
Відповідно до п.п. 8.1, 8.2 договору, Замовник зобов'язується передати готовий для виконання робіт будівельний майданчик до 14 квітня 2017 року. Будівельний майданчик буде вважатися готовим для виконання робіт у випадку чіткого визначення меж та осей майданчика, очищення його від сміття, наявності на ньому підсипки, зняття електромереж та здійснення інших заходів, які б дали можливість палевдавлюючому копру вільно пересуватись майданчиком та виконувати будівельні роботи по влаштуванню пальового поля. Висота підсипки будівельного майданчика визначається Виконавцем, згідно інженерно-геологічних умов. Виконавець без належної підготовки поверхні будівельного майданчика не приступає до виконання робіт і повідомляє про це Замовника відповідним листом. Моментом передачі будівельного майданчика вважається підписання акту прийому-передачі уповноваженими представниками Замовника та Виконавця.
Згідно п. 10.1 договору, Виконавець виконує роботи у відповідності з проектною документацією, державними будівельними нормами.
Згідно ст. 14 договору, здавання-приймання робіт здійснюється у відповідності з діючим порядком і оформлюється відповідними документами. Перелік документів, що оформлюються при здаванні робіт, відповідає передбаченому державними будівельними нормами. Якщо при здаванні-прийманні робіт будуть виявлені суттєві недоробки, що виникли з вини Виконавця, Виконавець на письмову вимогу Замовника повинен усунути виявлені недоробки за власний рахунок у визначений Замовником термін.
Згідно п. 16.4., 16.6. договору, при затримці приймання виконаних робіт та підписання ОСОБА_2 виконаних робіт з вини Замовника він сплачує Виконавцю пеню за кожний день затримки у розмірі 0,01% від вартості виконаних робіт. При порушенні з вини Замовника термінів виконання оплати по Договору, Замовник виплачує Виконавцю пеню в розмірі 0,01 % від несплаченої вчасно суми за кожний день затримки. У випадку прострочення термінів оплати більш ніж на 60 (шістдесят) календарних днів. Виконавець має право додатково вимагати у Замовника сплати штрафу у розмірі 20% від невчасно сплаченої суми.
Між сторонами укладено додаток №1 до договору №1204/2017 від 12.04.2017р., згідно якого договірна ціна на вдавлювання паль об'єкта: Квартал житлової та громадської забудови на вул. Костромська та Гагаріна у м. Рівне за надані роботи по даному об'єкту складають 2426030,00 грн.
Позивачем виконано будівельні роботи по об'єкту будівництва відповідачу, що підтверджується довідками про вартість виконаних будівельних робіт та витрат (форма К3) за квітень 2017 року на суму 411791,90 грн., за травень 2017 року на суму 218856,50 грн. та актами приймання виконаних робіт №1 за квітень 2017 року на суму 411791,90 грн. та №2 за травень 2017 року на суму 218856,50 грн., а всього на суму 630648,40 грн.
Відповідач з позивачем за виконанні роботи не розрахувався. Таким чином заборгованість відповідача перед позивачем становить 630648,40 грн.
Станом на момент розгляду справи відповідач з позивачем в сумі 630648,40 грн. не розрахувався.
Оскільки, відповідач у добровільному порядку суму заборгованості за виконанні роботи не сплатив, з урахуванням п. 16.6. договору та норм чинного законодавства України, позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з останнього 630648,40 грн. заборгованості, 126129,68 грн. штрафу та 10936,99 грн. пені.
Аналізуючи надані по справі докази, оцінюючи їх в сукупності, до уваги приймається наступне:
Згідно ст. 11 ЦК України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 175 Господарського кодексу України майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.
Відповідно до ст. 11 та ст. 509 Цивільного кодексу України, в силу зобов'язання боржник зобов'язаний вчинити на користь кредитора певну дію, в тому числі сплатити борг, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку, тобто сплати боргу.
Відповідно до ст. 174 Господарського кодексу України, господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Згідно ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк. Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України, одностороння відмова від виконання зобов'язання і одностороння зміна умов договору не допускається.
Відповідно до ч. 1 ст. 837 Цивільного кодексу України, за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Відповідно до ст. 853 ЦК України, відповідач повинен прийняти роботу, виконану підрядником відповідно до договору підряду, оглянути її і в разі виявлення допущених у роботі відступів від умов договору або інших недоліків негайно заявити про них підрядникові.
Відповідно до ч. 1 ст. 857 Цивільного кодексу України, робота, виконана підрядником, має відповідати умовам договору підряду, а в разі їх відсутності або неповноти - вимогам, що звичайно ставляться до роботи відповідного характеру.
Відповідно до ч. 1 ст. 854 Цивільного кодексу України якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково.
Відповідно до вимог ст.ст. 837, 843, 846, 875, 877 Цивільного кодексу України, ст. 318 Господарського кодексу України, до істотних умов договору підряду відносяться умови щодо предмета договору (найменування об'єкта, обсяги і види робіт, передбачених проектом), строки початку і завершення будівництва, виконання робіт; права і обов'язки сторін; вартість робіт (ціна договору); порядок прийняття об'єкта (робіт); порядок розрахунків за виконані роботи; умови про гарантійні строки; відповідальність сторін (відшкодування збитків); урегулювання спорів, підстави та умови зміни і розірвання договору.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач виконав свої зобов`язання за договором в повному обсязі та в строк. На виконання умов договору, позивачем були надані акти виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в за квітень 2017р. на суму 411791,90 грн. та травень 2017р. на суму 218856,50 грн., а всього на суму 630648,40 грн., які підписані сторонами.
На виконання умов договору відповідач не розрахувався з позивачем.
У відповідності до ст. 538 Цивільного кодексу України, при зустрічному виконанні зобов'язання сторони повинні виконувати свої обов'язки одночасно, якщо інше не встановлено договором, актами цивільного законодавства, не випливає із суті зобов'язання або звичаїв ділового обороту.
Якщо зустрічне виконання обов'язку здійснено однією з сторін, незважаючи на невиконання другою стороною свого обов'язку, друга сторона повинна виконати свій обов'язок.
Відповідачем взяті на себе зобов'язання належним чином не виконанні і станом на час слухання справи за ним рахується заборгованість в сумі 630648,40 грн.
Позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість за виконанні роботи в сумі 630648,40 грн., що підтверджується актами виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в за квітень 2017р. на суму 411791,90 грн. та травень 2017р. на суму 218856,50 грн.
Як вбачається з акту виконаних робіт за травень 2017 року на суму 218856,50 грн. позивачем в даний акт включено, крім виконаних робіт, штрафні санкції в розмірі 43500 грн.
Судом враховується, що здавання-прийняття виконаних робіт здійснюється на підставі актів приймання будівельних робіт за формою КБ-2в. В таких актах підлягають відображенню види виконаних підрядником будівельних робіт та їх вартість.
Відповідно, включення позивачем в акт виконаних робіт штрафних санкцій на суму 43500 грн. є неправомірним.
Враховуючи викладене в позові, в частині стягнення з відповідача 43500 грн. штрафу, що включений в акт виконаних робіт за травень 2017 року належить відмовити.
На підставі наведеного, вимоги про стягнення заборгованості за виконанні роботи в сумі 630648,40 грн. підлягають задоволенню частково.
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Пунктом 3 ст.612 Цивільного кодексу України, встановлено, що якщо внаслідок прострочення боржника виконання зобов'язання втратило інтерес для кредитор, він може відмовитися від прийняття виконання і вимагати відшкодування збитків.
Судом враховується, що ст. 230 ГК України передбачено обов'язок учасника господарських відносин сплатити неустойку, штраф, пеню у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
При цьому, штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Виходячи із змісту ст. ст. 546, 548 Цивільного кодексу України виконання зобов'язання може забезпечуватися у відповідності до закону або умов договору, зокрема, неустойкою, яку боржник повинен сплатити у разі порушення зобов'язання.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 549 Цивільного кодексу України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 551 Цивільного кодексу України, предметом неустойки може бути грошова сума, рухоме і нерухоме майно. Якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.
Згідно п. 16.6. договору, при затримці приймання виконаних робіт та підписання ОСОБА_2 виконаних робіт з вини Замовника він сплачує Виконавцю пеню за кожний день затримки у розмірі 0,01% від вартості виконаних робіт. При порушенні з вини Замовника термінів виконання оплати по Договору, Замовник виплачує Виконавцю пеню в розмірі 0,01 % від несплаченої вчасно суми за кожний день затримки. У випадку прострочення термінів оплати більш ніж на 60 (шістдесят) календарних днів. Виконавець має право додатково вимагати у Замовника сплати штрафу у розмірі 20% від невчасно сплаченої суми.
З урахуванням п.п. 16.4., 16.6 договору, позивачем нараховано до стягнення з відповідача 117429,68 грн. 20% штрафу.
Суд, перевіривши правильність нарахування 20% штрафу, позивачем проведені правомірно і підлягають стягненню з відповідача в повному обсязі.
Статтею 73 ГПК України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
У відповідності до п. 1 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Таким чином, суд прийшов до висновку про необхідність задоволення позову частково.
Позивач надав всі необхідні докази в обґрунтування позовних вимог.
Відповідно до ст. 129 ГПК України судовий збір покладаються на сторони пропорційно розміру, задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст.2, 13, 73, 74, 76, 77-79, 86, 91, 129, 210, 220, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 241, 242, 327 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов товариства з обмеженою відповідальністю "А4-УА" с. Малехів, Жовківського району, Львівської області до товариства з обмеженою відповідальністю "ДМ-ПРОМБУД" м. Хмельницький про стягнення 748078,08 грн. задовольнити частково.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "ДМ-ПРОМБУД" (м. Хмельницький, вул. Шевченка,64, код 41239457) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "А4-УА" (с. Малехів, Жовківського району, Львівської області, вул. Галицька,1Е, код 39214407) - 587148,40 грн. (п'ятсот вісімдесят сім тисяч сто сорок вісім гривень 40 коп.) основного боргу, 117429,68 грн. (сто сімнадцять тисяч сто двадцять дев'ять гривень 68 коп.) 20% штрафу, 10568,67 грн. (десять тисяч п'ятсот шістдесят вісім гривень 67 коп.) судового збору.
В позові в частині стягнення 43500,00 грн. штрафу відмовити.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення господарського суду може бути оскаржена протягом 20 днів з дня складання повного тексту судового рішення
Порядок подання апеляційної скарги визначений ст. 257 ГПК України та підпункту 17.5 пункту 17 Розділу XI «Перехідні положення» ГПК України.
Повний текст рішення складено 22.01.2018р.
Суддя С.В. Гладій
Віддрук. 3 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу,(80383, с. Малехів, Жовківського р-ну, Львівської обл., вул. Галицька,1Е)(реком. з повід.)
3 - відповідачу (м. Хмельницький, вул. Шевченка,64)(реком. з повід.)
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2018 |
Оприлюднено | 23.01.2018 |
Номер документу | 71716977 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Гладій С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні