Рішення
від 16.01.2018 по справі 813/4652/17
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 січня 2018 року справа № 813/4652/17

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Брильовського Р.М.,

при секретарі Новак Л.М.

за участю:

представника позивача - Матвійчук Н.М.

представника відповідача - Пилип'як О.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом Галицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Львова до товариства з обмеженою відповідальністю "Промислово-комерційне підприємство "Елерон" про стягнення заборгованості,-

в с т а н о в и в :

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Галицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України м.Львова до товариства з обмеженою відповідальністю "Промислово-комерційне підприємство "Елерон" (далі - відповідач, ТОВ ПКП "Елерон") про стягнення витрат, пов'язаних з виплатою пенсій, призначених науковим працівникам підприємства за жовтень 2017 року у розмірі 298, 66 грн.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що всупереч вимог Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" відповідач не перерахував до органу Пенсійного фонду визначену йому у повідомленнях суму коштів у розмірі 298, 66 грн, фінансування різниці між фактичними витратами на виплату пенсій призначених згідно з Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність" і сумою пенсій обчислених відповідно до інших законодавчих актів за жовтень 2017 року.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з мотивів, вказаних в позовній заяві, просив позов задовольнити.

В судовому засіданні представник відповідача заперечив проти задоволення позовних вимог з підстав викладених у відзиві. У відзиві відповідач зазначив, що позивач дійшов хибного висновку про правонаступництво ТОВ ПКФ Електрон в ТОВ ПКП Елерон , що підтверджується ухвалою Господарського суду Львівської області від 01.10.2002 у справі № 7/13-7/33, відповідно до якої ліквідовано юридичну особу ТОВ ПКФ Електрон . Водночас відповідач вказує, що ТОВ ПКП "Елерон" не займається науковою діяльністю, не внесено до Державного реєстру наукових установ України та у товариства відсутня вчена рада, а відтак відсутні підстави для відшкодування позивачу витрат, пов'язаних з виплатою пенсій, призначених науковим працівникам підприємства за жовтень 2017 року у розмірі 298, 66 грн.

З'ясувавши обставини, на які позивач та відповідач посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд, даючи правову оцінку спірним правовідносинам, виходив з наступного.

Правові, організаційні та фінансові засади функціонування і розвитку у сфері наукової і науково-технічної діяльності, створює умови для провадження наукової і науково-технічної діяльності, задоволення потреб суспільства і держави у технологічному розвитку шляхом взаємодії освіти, науки, бізнесу та влади визначено Законом України Про наукову та науково - технічну діяльність від 26.11.2015 № 848-VIІІ (далі Закон № 848-VIІІ).

На дату набрання чинності Закону № 848-VIІІ частиною шостою статті 37 цього закону було передбачено, що різниця між сумою пенсії, призначеної відповідно до цього Закону, та сумою пенсії із солідарної системи, обчисленої згідно із Законом України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, на яку має право науковий працівник, фінансується:

для наукових (науково-педагогічних) працівників державних, комунальних наукових установ, організацій, підприємств та вищих навчальних закладів, а також інших наукових установ, які згідно із статтею 12 цього Закону включені до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, - за рахунок коштів державного бюджету з урахуванням надходжень від сплати єдиного внеску у розмірі, встановленому частиною девятою статті 8 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування для цієї категорії працівників;

для наукових (науково-педагогічних) працівників інших наукових установ, організацій, підприємств та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів цих установ, організацій, підприємств та закладів.

Механізм фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України Про наукову і науково-технічну діяльність, та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи визначено Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 372 (далі Порядок № 372).

Пунктом 1 Порядку № 372 визначено механізм фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи (далі - різниця у розмірі пенсії).

Пунктом 2 Порядку № 372 визначено, що за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

Згідно з пунктом 4 Порядку № 372 у разі ліквідації або зміни власника підприємства, установи, організації чи вищого навчального закладу III-IV рівнів акредитації різниця у розмірі пенсії фінансується за рахунок коштів їх правонаступників у порядку, що діяв стосовно цих підприємств, установ, організацій та закладів до моменту ліквідації або зміни власника.

Відповідно до пункту 5 Порядку № 372 розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається.

Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

У разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством (пункт 8 Порядку № 372).

Як встановив суд, ТОВ ПКП "Елерон" зареєстроване як юридична особа 06.03.1995, місцезнаходження: 79013, Львівська область, м. Львів, вул. Кольберга, 4/2, код ЄДРПОУ 20853012.

Як вбачається із змісту Статуту ТОВ ПКП "Елерон" (далі - Статут), затвердженого загальними зборами учасників ТОВ "ПКП "Елерон" (протокол зборів учасників №1 від 14.02.1995), ТОВ "ПКП "Елерон" створене колективом фізичних осіб, що проживають в м. Львові, має колективну форму власності і не є жодним правонаступником прав та обов'язків ТОВ "ПКФ "Електрон" (п.1.3. Статуту).

У пункті 1.6. вказаного Статуту зазначено, що учасниками ТОВ "ПКП "Елерон" є громадяни України: ОСОБА_3 та ОСОБА_4

Відповідно до пункту 6.2. Статуту джерелом формування майна Товариства є: майно, передане йому учасниками; доходи, які отримані від реалізації, а також від інших видів діяльності Товариства; кредити банків і інші кредити; придбане безкоштовно майно у інших підприємств, організацій і приватних осіб; безоплатні і благодійні внески підприємств, організацій і громадян та інші джерела, які не заборонені законодавчими актами України.

Як слідує із змісту протоколу №1 зборів учасників ТОВ "ВКП "Елерон" 04.11.1997 було прийнято одноголосно порядок денний та вирішено для підвищення ефективності діяльності ТОВ "ВКП "Елерон" та у зв'язку економічною доцільністю дати згоду на вступ до складу учасників ТОВ "ПКФ "Електрон" м. Львів.

У вказаному протоколі затверджено частки учасників ТОВ Елерон , згідно яких внесок ТОВ "ПКФ "Електрон" у Статутному фонді здійснюється у формі приміщення магазину, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Городоцька, 76 і належить на праві власності ТОВ "ПКФ "Електрон".

Таким чином, вказані обставини свідчать про те, що ТОВ "ПКФ "Електрон" був частково дольовим учасником ТОВ "ПКП "Елерон" по приміщенню магазину, яке не входило до переліку основних засобів та розподільчого балансу підприємства.

Окрім того, як встановив суд, ухвалою Господарського суду Львівської області від 01.10.2002 у справі № 7/13-7/33 за заявою ДПІ у Франківському районі м. Львова до ТОВ ПКФ Електрон про визнання банкрутом, затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, ліквідовано юридичну особу ТОВ ПКФ Електрон та припинено провадження у справі.

Водночас, згідно з пунктом 4 Порядку № 372 у разі ліквідації або зміни власника підприємства, установи, організації чи вищого навчального закладу III-IV рівнів акредитації різниця у розмірі пенсії фінансується за рахунок коштів їх правонаступників у порядку, що діяв стосовно цих підприємств, установ, організацій та закладів до моменту ліквідації або зміни власника.

Втім, як встановив суд та підтверджується матеріалами справи, ТОВ "ПКП "Елерон" не є правонаступником ТОВ ПКФ Електрон , тому положення пункту 4 Порядку № 372 до даних правовідносин не застосовується.

З огляду на викладене, суд погоджується з доводами відповідача, що позивач дійшов хибного висновку про правонаступництво ТОВ "ПКФ "Електрон" в ТОВ "ПКП "Елерон".

Таким чином, у ТОВ "ПКП "Елерон" відсутній обов'язок щодо відшкодуванню Пенсійному фонду різниці між сумою пенсії, призначеної ОСОБА_5 відповідно до Закону № 848-VIII, і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів.

Встановлені судом фактичні обставини спростовують доводи позивача щодо обов'язку сплати ТОВ "ПКП "Елерон" до Пенсійного фонду різниці між сумою пенсії, призначеної за Законом № 848-VIII та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів.

Водночас, суд звертає увагу, що позивач не надав суду доказів, що ТОВ "ПКП "Елерон" внесено до Державного реєстру наукових установ України.

Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд дійшов до висновку про безпідставність позовних вимог, тому у задоволенні позову слід відмовити.

Відповідно до ст. 139 КАС України судові витрати з сторін не стягуються.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295 КАС України, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено та підписано 22.01.2018.

Суддя Р.М. Брильовський

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.01.2018
Оприлюднено23.01.2018
Номер документу71727364
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —813/4652/17

Ухвала від 02.05.2018

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Бучик А.Ю.

Ухвала від 30.03.2018

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Бучик А.Ю.

Ухвала від 05.03.2018

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Обрізко Ігор Михайлович

Ухвала від 13.02.2018

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Обрізко Ігор Михайлович

Рішення від 16.01.2018

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Брильовський Роман Михайлович

Ухвала від 16.01.2018

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Брильовський Роман Михайлович

Ухвала від 13.12.2017

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Брильовський Роман Михайлович

Ухвала від 13.12.2017

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Брильовський Роман Михайлович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні