ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
02 січня 2018 року Справа № 923/1201/17
Суддя Господарського суду Херсонської області Сулімовська М.Б., розглянувши матеріали
до відповідача: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, м.Скадовськ Херсонської області
про звільнення земельної ділянки
в с т а н о в и в:
Дочірнє підприємство "Скадовський кооперативний ринок" Скадовського районного споживчого товариства, м.Скадовськ Херсонської області звернувся до Господарського суду Херсонської області з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, м.Скадовськ Херсонської області про звільнення земельної ділянки.
Позовна заява не може бути прийнята до розгляду та підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
Відповідно до пункту 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява має містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і очікує понести в зв'язку із розглядом справи.
Згідно ст. 123 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; пов'язані із залучення свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів, проведення експертизи; пов'язані з витребуванням доказів, проведення огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпечення доказів; пов'язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
Разом із першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і очікує понести у зв'язку із розглядом справи. У разі неподання стороною попереднього розрахунку суми судових витрат, суд може відмовити їй у відшкодуванні відповідних судових витрат, за винятком суми сплаченого судового збору (ч.ч. 1, 2 ст. 124 ГПК України).
Таким чином, Дочірньому підприємству "Скадовський кооперативний ринок" необхідно надати суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і очікує понести у зв'язку із розглядом справи.
Згідно пункту 1 ч.1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
За приписами ст.172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Так до позовної заяви позивачем додано фіскальний чек та опис вкладення до цінного листа, що підтверджують надіслання відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів за адресою: АДРЕСА_1.
Разом з тим, відповідно до Договору №ДГ-0000186 від 01.11.2015р., укладеного між сторонами, адресою відповідача Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 є: АДРЕСА_2.
Як зазначив позивач у позовній заяві, місцезнаходження відповідача відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та адреса, визначена в договорі, відрізняються.
В той же час, до позовної заяви позивачем не подано витягу (довідки) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо відповідача, у зв'язку з чим господарський суд позбавлений можливості встановити достовірність юридичної адреси відповідача та належність поданих позивачем доказів направлення фізичній особі-підприємцю копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Відповідно до положень ч.2 ст.164 ГПК України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Однак, позивачем не подано до матеріалів позовної заяви жодних доказів, які б підтверджували право власності або користування спірною земельною ділянкою самим позивачем ДП "Скадовський кооперативний ринок" Скадовського районного споживчого товариства.
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суддя вважає необхідним залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
у х в а л и в:
1. Позовну заяву Дочірнього підприємства "Скадовський кооперативний ринок" Скадовського районного споживчого товариства до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про звільнення земельної ділянки залишити без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків - до 15.01.2018р. 3. Роз'яснити Дочірньому підприємству "Скадовський кооперативний ринок" Скадовського районного споживчого товариства, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається згідно з п. 5 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
4. Звернути увагу позивача, що подання доказів здійснюється в порядку, передбаченому ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.
5. Копію ухвали направити Дочірньому підприємству "Скадовський кооперативний ринок" Скадовського районного споживчого товариства.
Ухвала набрала законної сили 02.01.2018р. і оскарженню не підлягає.
Суддя М.Б. Сулімовська
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2018 |
Оприлюднено | 24.01.2018 |
Номер документу | 71737936 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Сулімовська М. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні