ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"23" січня 2018 р. Справа № 911/125/18
до відповідача приватного акціонерного товариства «Київобленерго» (08132, Київська обл., м. Вишневе, вул. Київська, буд 2-Б, код 23243188)
про визнання недійсним акта та скасування оперативно-господарської санкції
ВСТАНОВИВ:
19.01.2018 позивач – товариство з обмеженою відповідальністю «Карпати», звернувся до господарського суду Київської області з позовом від 16.01.2018 до відповідача – приватного акціонерного товариства «Київобленерго», в якому просить суд:
- визнати недійсним акт ПрАТ «Київобленерго» про передачу на відповідальне збереження приладу обліку та пломб на ньому від 12.01.2017 № 406653;
- скасувати оперативно-господарську санкцію у вигляді нарахування обсягу та вартості недорахованої електричної енергії у сумі 319 986,62 грн. застосованої рішенням комісії ПрАТ «Київобленерго» з розгляду акта про порушення правил користування електричною енергією, оформленого протоколом від 04.01.2018 № 128 з розгляду акта про порушення від 14.12.2017 № К036977;
- стягнути з відповідача на користь позивача 1 762,00 грн. витрат по сплаті судового збору.
Подана позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Згідно з п. 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити: підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно з п.п. 1, 2 ч. 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно положень частини 1 статті 9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Згідно частини першої, підпункту 2 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Судовий збір справляється із позовних заяв майнового характеру, що подаються до господарських судів – 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а із позовних вимог немайнового характеру – 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб
Згідно статті 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» мінімальний прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 1 січня 2018 року складає 1 762,00 грн.
Частиною 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» визначено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивачем заявлено дві немайнові вимоги. Таким чином, судовий збір який підлягає сплаті за наведені вище немайнові вимоги складає 3 524,00 грн.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, в порушення вищезазначених вимог, на підтвердження сплати суми судового збору позивачем до позовної заяви додано квитанцію від 16.01.2018 № 0.0.939667872.1 на сплату судового збору в сумі 1 762,00 грн., тобто в розмірі, меншому, ніж передбачено законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
В порушення зазначених норм законодавства, позивачем в якості доказів направлення іншим учасникам справи копії позову до позовної заяви подано фіскальні чеки ПАТ «Укрпошта» від 17.01.2018, які не засвідчують вмісту поштового відправлення, опис вкладення у лист відсутній.
Відповідно до вищевикладеного, суд робить висновок про те, що позивачем не подано належних та допустимих доказів надсилання іншим учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Згідно з ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Згідно з пунктами 4, 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог; якщо позов подано до кількох відповідачів – зміст позовних вимог до кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, правові підстави позову.
Позивачем не наведено правових підстав (конкретних норм закону, які передбачають можливість розгляду та задоволення судом) заявленої вимоги про визнання недійсним Акту про передачу на відповідальне збереження приладу обліку та пломб на ньому від 12.01.2017.
Так, захист цивільних прав - це передбачені законом способи охорони цивільних прав у разі їх порушення чи реальної небезпеки такого порушення.
Під способами захисту суб'єктивних цивільних прав розуміють закріплені законом матеріально-правові заходи примусового характеру, за допомогою яких проводиться поновлення (визнання) порушених (оспорюваних) прав та вплив на правопорушника. Загальний перелік таких способів захисту цивільних прав та інтересів дається в ст. 16 ЦК України.
Як правило, власник порушеного права може скористатися не будь-яким, а цілком конкретним способом захисту свого права. Частіше за все спосіб захисту порушеного права прямо визначається спеціальним законом, який регламентує конкретні цивільні правовідносини (постанова Верховного Суду України від 30.05.2012 у справі № 6-3765вов09).
Згідно до частини 2 статті 164 ГПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні у нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги. Всупереч зазначеній нормі позивачем не подано всіх додатків до договору про постачання електроенергії, зокрема і додатку№7 "Розрахункові засоби обліку та порядок їх експлуатації", не подано доказів розпломбування приладу обліку працівниками енергопостачальника згідно звернення від 21.11.2016 №29/11, не подано доказів фактичного виконання робіт по заміні електролічильника, не подано доказів звернення до енергопостачальника про здійснення огляду та опломбування приладу обліку після його заміни, не подано доказів відсутності будь-яких трудових або цивільно-правових відносин з особою, яка підписала оскаржуваний Акт від 12.01.2017.
Крім того, позивачем у вступній частині позовної заяви зазначено ТОВ «Променергожилбуд» як третю особу.
Згідно з ч. 3 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Однак, позивачем не вказано, як рішення господарського суду у справі може вплинути на права та обов'язки ТОВ «Променергожилбуд», не зазначено, на яких підставах ТОВ «Променергожилбуд» належить залучити до участі у справі.
Суд наголошує позивачу, що зазначення в позовній заяві певного підприємства чи організації як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, без вирішення судом питання щодо її допущення або залучення до участі у справі не надає їй відповідного процесуального статусу.
Відтак, позивачем не подано доказів надсилання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, не подано доказів сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі, не наведено правових підстав заявленої вимоги про визнання недійсним Акта від 12.01.2017, не подано доказів на підтвердження викладених у позовній заяві обставин, не зазначено на яких підставах ТОВ «Променергожилбуд» належить залучити до участі у справі в якості третьої особи, не подано підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суд роз'яснює товариству з обмеженою відповідальністю «Карпати», що відповідно до частини 3 статті 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, проте, згідно з частиною 4 статті 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Вищевказані недоліки позовної заяви повинні бути усунуті товариством з обмеженою відповідальністю «Карпати» у строк, що не повинен перевищувати десяти днів з дня вручення даної ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 73, 74, 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву від 16.01.2018 товариства з обмеженою відповідальністю «Карпати» залишити без руху.
2. Зобов'язати товариство з обмеженою відповідальністю «Карпати» усунути недоліки позовної заяви від 16.01.2018, в строк не пізніше десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом:
- подання письмових пояснень щодо того, як рішення у справі може вплинути на права та обов'язки ТОВ «Променергожилбуд» та на яких підставах ТОВ «Променергожилбуд» належить залучити до участі у справі в якості третьої особи;
- подання підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- подання доказів доплати судового збору в сумі 1 762,00 грн. до законодавчо встановленого розміру 3 524,00 грн.;
- надання суду доказів направлення учасникам справи копії позовної заяви і всіх доданих до неї документів листом з описом;
- подання всіх додатків до договору про постачання електроенергії, зокрема і додатку№7 "Розрахункові засоби обліку та порядок їх експлуатації", доказів розпломбування приладу обліку працівниками енергопостачальника згідно звернення від 21.11.2016 №29/11, доказів фактичного виконання робіт по заміні електролічильника, доказів звернення до енергопостачальника про здійснення огляду та опломбування приладу обліку після його заміни, доказів відсутності будь-яких трудових або цивільно-правових відносин з особою, яка підписала оскаржуваний Акт від 12.01.2017. Докази подаються за правилами, встановленими ст. 80 ГПК України.
- письмового зазначення правових підстав позовної вимоги про визнання недійсним Акту про передачу на відповідальне збереження приладу обліку та пломб на ньому від 12.01.2017 з врахуванням позиції постанови Верховного Суду України від 30.05.2012 у справі № 6-3765вов09.
3. Копію ухвали направити товариству з обмеженою відповідальністю «Карпати».
Суддя О.В. Конюх
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2018 |
Оприлюднено | 29.01.2018 |
Номер документу | 71772622 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Конюх О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні