Ухвала
23 січня 2018 року
м. Київ
справа № 127/12561/16-ц
провадження № 61-2148 ск 18
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Ступак О. В., вирішуючи питання про відкриття касаційного провадження за касаційною скаргою представника Міністерства оборони України - Москаленка Андрія Олександровича на рішення апеляційного суду Вінницької області від 4 грудня 2017 року у справі за позовом Квартирно-експлуатаційного відділу м. Вінниці до Вінницької міської ради, ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Міністерство оборони України, про визнання незаконним та скасування рішення №2207 від 26 червня 2015 року в частині визнання недійсними договорів про встановлення земельного сервітуту, усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою шляхом знесення самочинного будівництва та за позовом третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги - Міністерства оборони України до Вінницької міської ради, ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа Квартирно-експлуатаційний відділ м. Вінниці, про визнання незаконним та скасування п. 1 та додатку №3 рішення №2207 від 26 червня 2015 року, в частині, що стосується ОСОБА_2, ОСОБА_3, визнання недійсними договорів про встановлення земельного сервітуту,
ВСТАНОВИВ :
26 грудня 2017 року представником Міністерства оборони України - Москаленком А. О. подано касаційну скаргу на рішення апеляційного суду Вінницької області від 4 грудня 2017 року.
15 грудня 2017 року набув чинності Закон України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів , за яким судом касаційної інстанції у цивільних справах є Верховний Суд (стаття 388 ЦПК України).
Згідно з частиною третьою статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
У зв'язку із цим касаційна скарга розглядається за правилами, що діють після набрання чинності цієї редакції Кодексу.
Згідно частини 3 статті 393 ЦПК України Касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 390 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, наведені нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строку або навести інші підстави для поновлення строку.
Касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду касаційним судом, оскільки подана з пропуском строку на касаційне оскарження і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку.
Крім того, подана касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду та вирішено питання про відкриття касаційного провадження, оскільки у порушення пункту 3 частини четвертої статті 392 ЦПК Українизаявником не сплачено судовий збір.
У своїй касаційній скарзі заявник просить відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення, оскільки процедура сплати судового збору за подачу скарги займає деякий час в частині необхідності погодження та проведення виплати через органи казначейства.
Ураховуючи, що касаційну скаргу подано після 15 грудня 2017 року, то застосовуються положення Закону України Про судовий збір у редакції від 15 грудня 2017 року, яким врегульовано питання щодо відстрочення сплати судового збору, а саме зазначено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: військовослужбовці; батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Проте, обставини, викладені в касаційній скарзі не є підставою для відстрочення сплати судового збору.
Відповідно до Закону України Про судовий збір (у редакції станом на 15 грудня 2017 року) судовий збір за подання касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду справляється у розмірі, що становить 200 відсотків ставки, яка підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги в розмірі оспорюваної суми .
Подані до суду позовні заяви чи заяви, а також зустрічні позовні заяви можуть містити кілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об'єктом справляння судового збору.
Якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше самостійних вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується окремо з кожної із таких вимог (або загальною сумою).
Ураховуючи, що позов Міністерства оборони України містить три немайнові вимоги (визнання незаконним та скасування рішення та визнання недійсними договорів укладених з ОСОБА_2, ОСОБА_3 т), то судовий збір за подання касаційної скарги у цій справі складає 9 600 грн 00 коп. (1600 грн 00 коп * 3 * 200%).
Судовий збір за розгляд касаційної скарги Касаційним цивільним судом у складі Верховного Суду має бути перераховано або внесено за такими реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі; код ЄДРПОУ - 38004897; банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві; МФО - 820019; рахунок отримувача - 31213207700007; ККДБ - 22030102; призначення платежу - 101, ідентифікаційний код, а за його відсутності у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються паспортні дані; судовий збір за подання касаційної скарги у справі за позовом
Порядок сплати судового збору визначено статтею 6 Закону України Про судовий збір . На підтвердження сплати судового збору необхідно суду надати документ, що підтверджує його сплату.
Ураховуючи наведене, касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням заявникові строку для усунення недоліків.
Керуючись статтями 185, 392, 393 ЦПК України,
УХВАЛИВ :
Касаційну скаргу представника Міністерства оборони України - Москаленка Андрія Олександровича залишити без руху та надати для усунення зазначених вище недоліків строк до 22 лютого 2018 року , але не більше десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали в частині подання заяви про поновлення строку на касаційне оскарження у відкритті касаційного провадження буде відмовлено.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали в частині сплати судового збору касаційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута заявникові.
Ухвала оскарженню не підлягає .
Суддя О. В. Ступак
Суд | Верховний Суд |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2018 |
Оприлюднено | 25.01.2018 |
Номер документу | 71780012 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Верховний Суд
Ступак Ольга В`ячеславівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні