Ухвала
від 25.01.2018 по справі 917/62/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

25.01.2018р. Справа № 917/62/18

Суддя Ореховська О.О., розглянувши матеріали

за позовом Приватного підприємства "ОРІОЛ-ОЙЛ" (пров. Лісний, 12, с. Копили, Полтавський район, Полтавська область, 38761, код ЄДРПОУ 38223185)

до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтервудтрейд" (вул. Монастирська, 8, м. Полтава, 36020, код ЄДРПОУ 37667517)

2. Публічного акціонерного товариства "Банк "Фінанси та Кредит" в особі уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ОСОБА_1 (вул. Січових Стрільців, 60, м. Київ, 04050, код ЄДРПОУ 09807856)

про зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство "ОРІОЛ-ОЙЛ" звернулось до господарського суду Полтавської області з позовною заявою від 19.01.2018р. за вих. № 19/01/18-1 (вх. № 68/18 від 22.01.2018р.) до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтервудтрейд", 2. Публічного акціонерного товариства "Банк "Фінанси та Кредит" в особі уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ОСОБА_1, в якій просить суд зобов"язати Публічне акціонерне товариство "Банк "Фінанси та Кредит" негайно подати державному реєстратору заяву про припинення в Державному реєстрі обтяжень нерухомого майна стосовно Приватного підприємства "ОРІОЛ-ОЙЛ", а саме обтяження, внесеного на підставі договору застави № 8695-90700/1114 від 07.11.2014р., реєстраційний номер 14624791 від 07.11.2014р., внесеного реєстратором Полтавської філії державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України, де об"єктом обтяження є основні засоби згідно переліку, наведеного у позовній заяві.

При дослідженні матеріалів позовної заяви суд встановив, що подана позивачем позовна заява не відповідає правилам пред'явлення позовних заяв до господарського суду з огляду на наступне.

Зміст та форма позовної заяви повинні відповідати приписам Господарського процесуального кодексу України.

Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви. За змістом зазначеної статті позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи підприємця (для фізичних осіб підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору у випадку, якщо законом встановлений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

В супереч приписам ст.162 Господарського процесуального кодексу України подана позивачем позовна заява не містить:

- попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи (п. 9 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України);

- підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цих самих відповідачів з тим самим предметом та з тих самих підстав (п. 10 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Згідно Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету міністрів України № 270 від 05.03.2009 р. (із змінами) підтвердженням надання послуг поштового зв'язку є розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв'язку, а підтвердженням переліку відправлених документів є опис вкладення встановленої форми.

Виходячи з викладеного, належним доказом відправлення учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів є саме опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (фіскальний чек, розрахункова квитанція тощо).

На підтвердження факту відправлення копії позовної заяви та доданих до неї матеріалів відповідачам, позивачем надано опис вкладення у цінний лист. При цьому, в позовних матеріалах відсутні документи, що підтверджують надання поштових послуг (фіскальний чек, розрахункова квитанція тощо).

Відповідно до ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку, що позовну заяву Приватного підприємства "ОРІОЛ-ОЙЛ" слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення виявлених недоліків.

Керуючись ст.ст. 162, 164, 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя,-

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву Приватного підприємства "ОРІОЛ-ОЙЛ" від 19.01.2018р. за вих. № 19/01/18-1 (вх. № 68/18 від 22.01.2018р.) без руху.

2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви 10 (десять) днів з дня вручення цієї ухвали.

3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

- подання попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи;

- подання до суду письмової заяви, яка буде містити підтвердження позивача, що ним не подано іншого позову (позовів) до цих самих відповідачів з тим самим предметом та з тих самих підстав;

- подання поштової квитанції або фіскального чеку, що підтверджують направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачам.

4. Копію цієї ухвали надіслати позивачу за адресою, зазначеною в її вступній частині.

5. Попередити позивача про те, що у разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду; інакше вважається неподаною та повертається особі, що звернулася з позовною заявою.

Примітка: Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду (ст. ст. 235, 255 ГПК України).

Суддя О.О. Ореховська

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення25.01.2018
Оприлюднено26.01.2018
Номер документу71797913
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —917/62/18

Ухвала від 31.10.2018

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 05.03.2018

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 25.01.2018

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 24.01.2018

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні