Верховний
Суд
УХВАЛА
25 січня 2018 року
м. Київ
справа № 914/1394/15
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Ткач І.В. - головуючий, Мамалуй О.О., Стратієнко Л.В.,
розглянувши касаційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі філії-Львівського обласного управління АТ "Ощадбанк"
на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 10.10.2017
(головуючий суддя - Галушко Н.А., судді - Данко Л.С., Орищин Г.В.)
та рішення Господарського суду Львівської області від 29.05.2017
(головуючий суддя - Щигельська О.І., судді - Мороз Н.В., Петрашко М.М.)
у справі № 914/1394/15
до Малого приватного підприємства "Гранат"
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: ОСОБА_4
про звернення стягнення на предмет іпотеки,
ВСТАНОВИВ:
30 жовтня 2017 року Публічне акціонерне товариство "Державний ощадний банк України" в особі філії - Львівського обласного управління АТ "Ощадбанк" звернулось до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 10.10.2017 та рішення Господарського суду Львівської області від 29.05.2017 у справі №914/1394/15.
Законом України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10.2017 № 2147-VIII, який набрав чинності 15.12.2017, викладено у новій редакції Господарський процесуальний кодекс України.
Підпунктом 11 пункту 1 Розділу ХІ "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України (в редакції, чинній з 15.12.2017) передбачено, що заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не порушено на момент набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суд встановив, що Публічним акціонерним товариством "Державний ощадний банк України" в особі філії - Львівського обласного управління АТ "Ощадбанк" касаційну скаргу подано до 15.12.2017 з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності новою редакцією Господарського процесуального кодексу України.
Водночас скаржником подано заяву про зупинення виконання рішення Господарського суду Львівської області від 29.05.2017 та постанови Львівського апеляційного господарського суду від 10.10.2017 до закінчення їх перегляду в порядку касації. В обґрунтування заяви про зупинення виконання оскаржених судових рішень Публічне акціонерне товариство "Державний ощадний банк України" в особі філії - Львівського обласного управління АТ "Ощадбанк" зазначає, що рішення Господарського суду Львівської області від 29.05.2017 набрало законної сили 10.10.2017, після його перегляду апеляційним судом, і з метою недопущення незаконного стягнення з державного банку 15055,54 грн просить зупинити його виконання, оскільки невжиття таких заходів може значно ускладнити поворот виконання рішення.
Абзацом 2 частини 4 статті 294 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що за наявності клопотання особи, яка подала касаційну скаргу, суд у разі необхідності вирішує питання про зупинення виконання рішення (ухвали) суду або зупинення його дії, якщо зупинити його виконання неможливо.
Частиною 1 статті 332 Господарського процесуального кодексу України визначено, що суд касаційної інстанції за заявою учасника справи або за своєю ініціативою може зупинити виконання оскарженого рішення суду або зупинити його дію (якщо рішення не передбачає примусового виконання) до закінчення його перегляду в касаційному порядку.
Вирішуючи питання про зупинення виконання судового рішення, суд враховує необхідність у цьому, зокрема, у разі ймовірності утруднення повторного розгляду справи внаслідок можливого скасування судового рішення, необхідності забезпечення збалансованості інтересів сторін, запобігання порушенню прав осіб, які брали участь у справі, а також осіб, які не брали такої участі, але рішенням суду вирішено питання про їх права, свободи чи обов'язки тощо.
Клопотання про зупинення виконання судових рішень має бути мотивованим, містити підстави для зупинення виконання судового рішення, підтверджені належними доказами. У клопотанні заявник повинен навести обґрунтування його вимог та довести, що захист його прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для відновлення порушених прав необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, або буде неможливим повернення виконання судових рішень у разі, якщо вони будуть скасовані.
Заява скаржника належних доводів щодо необхідності зупинення виконання оскаржених судових актів не містить, оскільки судовими рішеннями у справі відмовлено у задоволенні позовних вимог. Доказів на підтвердження відкриття виконавчого провадження за наказом Господарського суду Львівської області від 19.06.2017 про стягнення з відповідача 4262,04 грн судового збору за розгляд справи апеляційним судом, 4649,50 грн судового збору за розгляд справи касаційним судом та 6144,00 грн за проведення судової експертизи, не надано. Клопотання ґрунтується на припущеннях, які не можуть бути прийняті до уваги судом касаційної інстанції в якості підстави для зупинення виконання оскаржених судових рішень.
Зважаючи на викладене, суд касаційної інстанції дійшов висновку про відхилення заяви скаржника про зупинення виконання оскаржених судових рішень.
Згідно з частиною 4 статті 301 Господарського процесуального кодексу України перегляд рішень суду першої інстанції та постанов апеляційної інстанції у справах, ціна позову в яких не перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, здійснюється без повідомлення учасників справи, крім справ, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного провадження.
Відповідно до частини 13 статті 8 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Керуючись ст.ст. 8, 234, 235, 294, 301, 332 п.п. 11 п. 1 Розділу ХІ "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України, Суд
УХВАЛИВ:
1. Відкрити касаційне провадження у справі № 914/1394/15 за касаційною скаргою Публічного акціонерне товариство "Державний ощадний банк України" в особі філії-Львівського обласного управління АТ "Ощадбанк" на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 10.10.2017 та рішення Господарського суду Львівської області від 29.05.2017.
2. Здійснити розгляд касаційної скарги Публічного акціонерне товариство "Державний ощадний банк України" в особі філії-Львівського обласного управління АТ "Ощадбанк" у порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи.
3. Встановити учасникам справи строк для подання відзиву на касаційну до 08.02.2018.
4. Заяву Публічного акціонерне товариство "Державний ощадний банк України" в особі філії-Львівського обласного управління АТ "Ощадбанк" про зупинення виконання рішення Господарського суду Львівської області від 29.05.2017 та постанови Львівського апеляційного господарського суду від 10.10.2017 відхилити.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий І. Ткач
Судді О. Мамалуй
Л. Стратієнко
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2018 |
Оприлюднено | 26.01.2018 |
Номер документу | 71798570 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Ткач І.В.
Господарське
Львівський апеляційний господарський суд
Галушко Наталія Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні