Справа № 589/238/18
Провадження № 1-кс/589/112/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 січня 2018 року
Слідчий суддя Шосткинського міськрайонного суду Сумської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого Шосткинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого Шосткинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Шосткинської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до інформації про з`єднання споживачів телекомунікаційних послуг у зоні покриття базових станцій оператора комунікацій, а за необхідності можливість їх вилучити, які перебувають у володінні оператора телекомунікацій ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1 .
У судовому засіданні слідчий подання мотивує тим, що в провадженні СВ Шосткинського ВП ГУНП в Сумській області знаходиться кримінальне провадження № 12018200110000098 від 20.01.2018р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.
В зв*язку з тим, що для встановлення місцезнаходження розшукуваного виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів оператора мобільного зв*язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » слідчий просить задовольнити клопотання.
Суд перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку учасників кримінального провадження д і й ш о в т а к и х в и с н о в к і в :
З клопотання вбачається, що що 19.01.2018 близько 14-00 год., невстановлена особа, шляхом обману заволоділа грошовими коштами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 , чим спричинила останній матеральну шкоду на загальну суму 436000 грн.
З протоколу допиту потерпілого ОСОБА_5 вбачається, що він є власником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». 15.01.2018 йому на телефон подзвонив невідомий чоловік, який представився ОСОБА_6 , та запропонував придбати дизельне паливо. Пропозиція виявилася цільова, і він погодився на придбання в них дизельного палива, після чого 16.01.2018 на електронну адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » будо отримано договір від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». Після чого йому знову зателефонував ОСОБА_6 та повідомив, що на договорі, який він вислав необхідно поставити підпис та печатку. В подальшому так і було зроблено, після чого договір було скановано та відправлено на адресу, з якої надійшов договір. Після того, як машина з паливом прибула на територію ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », водій чекав команди на злив палива (розвантаження), коли грошові кошти будуть перераховані на рахунок постачальника. Після того, як кошти в сумі 436000 грн., були перераховані на вказаний в договорі рахунок, було встановлено, що фірма на рахунок якої було перераховано гроші не являється фірмою постачальника, а невідомий чоловік ОСОБА_6 , який телефонував йому, не є працівником їхньої фірми.
Слідчим в клопотанні зазначено, що номери мобільних телефонів з яких телефонував невідомий чоловік на ім`я ОСОБА_6 , НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 .
До моменту вчинення шахрайських дій у відношенні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та після нього особа, яка телефонувала ОСОБА_5 користувалась своїм телефоном, реєструвалась в мережах операторів стільникового зв`язку на території України, і якщо це так, підтвердження цього факту та встановлення з ким саме спілкувалась особа, яка телефонувала ОСОБА_5 , має значення у кримінальному провадженні для з`ясування обставин вчинення злочину та встановлення істини.
Згідно із ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідно рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі , документи :
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно п. 7 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок абонента.
Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч.5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Так клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів відповідає вимогам ст.160 КПК України.
В клопотанні зазначені речі та документи, до яких просить слідчий надати доступ.
Зазначені речі та документи не є речами, до яких заборонено доступ (відповідно до ст. 161 КПК)
Слідчим доведено, що вказані речі та документи, що містять потрібну інформацію відносно активності телефону в мережі оператору стільникового зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », вхідних, вихідних дзвінків із зазначенням приналежності номеру, дати, часу тривалості з`єднання, номеру ІМЕІ абонента з`єднання; номеру телефону, місце перебування абонента, який виходить на зв`язок з прив`язкою до базових станцій, що обслуговували цей номер мобільного телефону у час з`єднання, із зазначенням азимуту по мобільному телефону НОМЕР_4 за його номерами ІМЕІ та розшифровкою їх місцезнаходження в період часу з 00 год. 00 хв. 10.01.2018 по
00 год. 00 хв. 23.01.2018, можуть бути доказом у кримінальному провадженні, з метою встановлення об`єктивної істини в якому виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Отримання вищевказаної інформації, що міститься в речах і документах, у інший спосіб неможливо, оскільки згідно зі ст. 9 Закону України «Про телекомунікації» охорона таємниці телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються технічними засобами телекомунікацій, та інформаційна безпека телекомунікаційних мереж гарантуються Конституцією та законами України. Зняття інформації з телекомунікаційних мереж заборонене, крім випадків, передбачених законом. Оператори, провайдери телекомунікацій зобов`язані вживати технічних та організаційних заходів із захисту телекомунікаційних мереж, засобів телекомунікацій, інформації з обмеженим доступом про організацію телекомунікаційних мереж та інформації, що передається цими мережами.
За таких обставин, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню частково, так як інформація, що міститься в таких документах, може бути використана як доказ для встановлення обставин у кримінальному провадженні та іншими способами таку інформацію неможливо отримати; разом з тим наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації та, що вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів, слідчим не доведено.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 132, 159-164, 370, 372 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити частково.
Надати слідчому СВ Шосткинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області капітану поліції ОСОБА_3 , тимчасовий доступ до речей і документів, що містять інформацію про активність в мережі оператора стільникового зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », вхідних, вихідних дзвінків із зазначенням приналежності номеру, дати, часу тривалості з`єднання, номеру ІМЕІ абонента з`єднання; номеру телефону, місце перебування абонента, який виходить на зв`язок, з прив`язкою до базових станцій, що обслуговували цей номер мобільного телефону у час з`єднання, із зазначенням азимуту по мобільному телефону НОМЕР_4 за його номерами ІМЕІ, та розшифровкою їх місцезнаходження за період часу з 00 год. 00 хв. 10.01.2017 по 00 год. 00 хв. 23.01.2017, що перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 .
В задоволенні іншої частини клопотання відмовити.
Ухвала підлягає виконанню слідчим Шосткинського відділу поліції (м. Шостка) Головного управління Національної поліції в Сумській області ОСОБА_3 .
Строк дії ухвали 30 днів (не більше 1 місяця) тобто до 25 лютого 2018 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя Шосткинського міськрайонного суду
Сумської області ОСОБА_1
Суд | Шосткинський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 26.01.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2023 |
Номер документу | 71842833 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шосткинський міськрайонний суд Сумської області
Євдокімова О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні