Справа № 589/238/18
Провадження № 1-кс/589/118/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2018 року
Слідчий суддя Шосткинського міськрайонного суду Сумської області ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , з участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого СВ Шосткинського ВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Шосткинської місцевої прокуратури Сумської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1 .
У судовому засіданні слідчий подання мотивує тим, що в провадженні СВ Шосткинського ВП ГУНП в Сумській області знаходиться кримінальне провадження № 12018200110000098 від 19.01.2018р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.
Зважаючи на те, що необхідно прослідкувати рух грошових коштів по вказаному рахунку за весь час, що минув з моменту вчинення кримінального правопорушення, слідчий просить задовольнити клопотання.
Суд перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах: протокол допиту потерпілого, заслухавши думку учасників кримінального провадження
д і й ш о в т а к и х в и с н о в к і в :
Клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів відповідає вимогам ст.160 КПК України.
Згідно із ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідно рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі , документи :
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно п. 5 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, відомості які можуть становити банківську таємницю
В клопотання зазначені речі та документи до яких просить слідчий надати доступ.
Підставами вважати, що зазначені речі та документи знаходяться у володінні особи, вказаної у клопотанні є те, що рахунок № НОМЕР_1 відкритий АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Зазначені речі та документи не є речами, до яких заборонено доступ відповідно до ст. 161 КПК.
З матеріалів клопотання вбачається що 19.01.2018 близько 14-00 год., невстановлена особа, шляхом обману заволоділа грошовими коштами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 , чим спричинила останній матеріальну шкоду на загальну суму 436000 грн.
З протоколу допиту потерпілого ОСОБА_5 вбачається, що він є власником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». 15.01.2018 йому на телефон подзвонив невідомий чоловік, який представився ОСОБА_6 , та запропонував придбати дизельне паливо. Пропозиція виявилася цільова і він погодився на придбання в них дизельного палива. Після чого 16.01.2018 на електронну адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » будо отримано договір поставки від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (МФО НОМЕР_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), яке розташоване за адресою: АДРЕСА_3 . Після чого йому знову зателефонував ОСОБА_6 та повідомив, що на договорі, який він вислав необхідно поставити підпис та печатку. В подальшому так і було зроблено, після чого договір було скановано та відправлено на адресу, з якої надійшов договір.
Крім того була домовленість, що оплата відбудеться після того, як бензовоз приїде на місце поставки, тобто до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », де будуть відібрані зразки палива для проведення експертизи, після чого буде проведена оплата та почнеться розвантаження пального. 18.01.2017 в вечірній час бензовоз прибув на територію ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », але розвантаження перенесли на 19.01.2018. Вказаного числа були відібрані зразки для експертизи, впевнившись, що паливо якісне, він зателефонував бухгалтеру ОСОБА_7 , та повідомив, щоб вона перераховувала грошові кошти за пальне, на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », р/р НОМЕР_1 , який відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в сумі, яка вказана в договорі 436000 грн.
Відповідно до платіжного доручення № 221 від 19.01.2018, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » - банк платника АБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », перерахувала ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » р/р НОМЕР_1 - банк отримувач АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », 436000 грн.
Після того, як грошові кошти були перераховані на вказаний в договорі рахунок, було встановлено, що фірма ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », на рахунок якої було перераховано гроші не являється фірмою постачальника, а невідомий чоловік ОСОБА_6 , який телефонував йому, не є працівником їхньої фірми.
Згідно зі ст. 162 КПК України, документи, які зберігаються в банківських справах містять охоронювану законом комерційну та банківську таємницю.
Відповідно до п.п. 3.2, 4.1., 4.2. «Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці», затверджених постановою правління Національного банку України
№ 267 від 14.07.2006, банки зобов`язані виконувати рішення суду про розкриття інформації, яка містить банківську таємницю, у порядку, встановленому законодавством України. За рішенням суду про розкриття інформації, що становить банківську таємницю, банк розкриває інформацію в обсязі, визначеному рішенням суду. Вилучення (виїмка) речей і документів, які містять інформацію, що становить банківську таємницю, проводиться на підставі ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів (далі - ухвала) та в порядку і з дотриманням вимог глави 15 розділу II Кримінального процесуального кодексу України. Банк зобов`язаний надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі слідчого судді, суду речей і документів, які містять інформацію, що становить банківську таємницю, особі, зазначеній в ухвалі.
Слідчим доведено, що розгорнута інформація про рух коштів по рахунку № НОМЕР_1 , а також про власника даного рахунку, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можуть бути використані для встановлення особи, яка вчинила вище вказане кримінальне правопорушення, через що виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Отримання вищевказаної інформації, у інший спосіб неможливе.
За таких обставин, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів підлягає задоволенню, так як інформація, що міститься в таких документах, може бути використана, як доказ для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а іншими способами таку інформацію неможливо отримати.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 132, 159-164, 370, 372 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання - задовольнити
Надати слідчому слідчого відділення Шосткинського відділу поліції Головною управління Національної поліції в Сумській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою:
АДРЕСА_4 , а саме:
інформацію щодо руху коштів по рахунку № НОМЕР_1 за період часу з 00:00 год. 17.01.2018 по 23:59 год. 21.01.2018 включно;
інформацію про держателя рахунку № НОМЕР_1 (заяву про відкриття рахунку, копію паспорту, фотокартку з виданою карткою в руці);
дані фотофіксації осіб, що знімали кошти з рахунку № НОМЕР_1 за період часу з 00:00 год. 17.01.2018 по 23:59 год. 21.01.2018.
Строк дії ухвали до 28.02.2018 року включно.
У разі невиконання ухвали, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Шосткинського міськрайонного суду
Сумської області ОСОБА_1
Суд | Шосткинський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 72058974 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шосткинський міськрайонний суд Сумської області
Євдокімова О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні