номер провадження справи 16/1/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
Іменем України
29.01.2018 Справа 908/49/18
Господарський суд Запорізької області у складі судді Ніколаєнка Романа Анатолійовича, при секретарі Кричмаржевському Д.В., розглянувши в судовому засіданні матеріали справи №908/49/18
за заявою боржника - товариства з обмеженою відповідальністю „Запорізька автомобільна компанія" (код ЄДРПОУ 39134217; 69035, м.Запоріжжя, пр.Маяковського, буд.11)
про банкрутство,
Представники учасників:
від боржника - Мелькевич А.В., довіреність б/н від 08.11.2017
ТОВ „Запорізька автомобільна компанія" у відповідності до положень ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону від 22.12.2011 № 4212-VІ (далі - Закон "Про відновлення платоспроможності...") подано заяву про порушення справи про банкрутство товариства.
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 10.01.2018 заяву прийнято до розгляду, справі присвоєно номер провадження 16/1/18, засідання суду призначено на 18.01.2018.
На обґрунтування подання заяви боржник зазначив, що загальними зборами учасників товариства було прийнято рішення припинити діяльність та ліквідувати товариство у добровільному порядку, призначено голову ліквідаційної комісії. В ході ліквідаційної процедури в позасудовому порядку виявилася неможливість погасити наявну кредиторську заборгованість в розмірі 76000,00 грн., внаслідок чого на виконання вимог закону було прийнято рішення звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство.
Ухвалою від 18.01.2018 порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ „Запорізька автомобільна компанія", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, засідання суду для вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом призначено на 29.01.2018.
Представник боржника в судовому засіданні пояснила, що фактичні обставини, які склалися у боржника на момент подання заяви про порушення справи про банкрутство, на цей час не змінилися. Вважає, що існують всі підстави для застосування до боржника процедури банкрутства.
Судове засідання 29.01.2018, у відповідності до п. п. 17.7 п. 17 перехідних положень ГПК України, зафіксовано аудиозаписом за допомогою програмно-апаратного комплексу "Оберіг".
Судом під час розгляду справи у судовому засіданні були повно та всебічно з'ясовані обставини, що стали підставою для застосування до боржника ліквідаційної процедури, передбаченої Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", безпосередньо досліджені докази у справі, проміжний ліквідаційний баланс, матеріали справи про банкрутство, пояснення ліквідатора.
В судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено про те, що повний текст постанови буде виготовлено протягом трьох днів.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши представника боржника, суд
ВСТАНОВИВ :
13.03.2014 у встановленому порядку зареєстровано юридичну особу - ТОВ „Запорізька автомобільна компанія" за кодом ЄДРПОУ 39134217, місцезнаходженням якого на цей час являється: 69035, м.Запоріжжя, пр.Маяковського, буд.11.
Учасником ТОВ „Запорізька автомобільна компанія" прийнято рішення, зафіксоване протоколом загальних зборів учасників № 26/10/17 від 26.10.2017, припинити господарську діяльність та ліквідувати товариство, головою ліквідаційної комісії призначено Григорьєва Артема Анатолійовича, строк для заявлення вимог кредиторів встановлено у два місяці з дня внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців повідомлення про припинення.
Про прийняте рішення боржник повідомив органи ДФС, що підтверджено наданими копіями листа-повідомлення з доказами відправлення.
Відповідна інформація про припинення боржника була оприлюднена в газеті „Запорізька правда", випуск № 45 від 09.11.2017.
Згідно з положеннями ст.104 Цивільного кодексу України (ЦК України) юридична особа може бути припиненою шляхом ліквідації.
Відповідно до ч.1 ст.110 ЦК України юридична особа ліквідується, між іншим, за рішенням її учасників.
За вимогами ст.105 ЦК України учасники юридичної особи зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію.
За положеннями ч.3 ст. 105 ЦК України учасники юридичної особи призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється.
У відповідності до ч.5 ст.105 ЦК України строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.
Ч.2 ст.9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" встановлено, що в Єдиному державному реєстрі містяться дані про перебування юридичної особи у процесі припинення, у тому числі дані про рішення щодо припинення юридичної особи, відомості про комісію з припинення (ліквідатора, ліквідаційну комісію тощо) та про строк, визначений засновниками (учасниками) юридичної особи для заявлення кредиторами своїх вимог.
01.11.2017 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено відомості про прийняття учасником ТОВ „Запорізька автомобільна компанія" рішення про припинення товариства, відомості про голову ліквідаційної комісії та про визначений строк для заявлення вимог кредиторів.
Згідно з ч.1 ст.111 ЦК України з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи щодо ліквідації юридичної особи ліквідаційна комісія (ліквідатор) зобов'язана вжити всіх необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості юридичної особи, що ліквідується, та письмово повідомити кожного з боржників про припинення юридичної особи в установлені цим Кодексом строки.
У відповідності до ч.3 ст.111 ЦК України ліквідаційна комісія (ліквідатор) вживає заходів щодо інвентаризації майна юридичної особи, що припиняється, а також майна її філій та представництв, дочірніх підприємств, господарських товариств, а також майна, що підтверджує її корпоративні права в інших юридичних особах, виявляє та вживає заходів щодо повернення майна, яке перебуває у третіх осіб.
У встановлений строк із заявою про визнання грошових вимог вих.б/н від 03.11.2017 на суму 76 000,00 грн. до боржника звернувся кредитор - товариство з обмеженою відповідальністю „Карботекс", м.Запоріжжя.
Заборгованість перед вказаним кредитором виникла в зв'язку з невиконанням договору підряду на виконання робіт з ремонту приміщення б/н від 17.07.2017, згідно з яким кредитор здійснив попередню оплату боржнику на суму 76 000,00 грн., проте боржником в порушення умов договору роботи не були виконані.
Заявлені вимоги боржник визнав, про що повідомив кредитора листом вих.№10/11-1 від 10.11.2017.
За результатами проведеної інвентаризації, які відображено в інвентаризаційних описах від 02.01.2018, головою ліквідаційної комісії було з'ясовано відсутність активів боржника.
Боржником надано інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта - боржника, а також витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, якими підтверджується відсутність відомостей про майно боржника у реєстрах.
Також відсутність майна боржника підтверджено отриманими ним відомостями реєстраційних органів.
Згідно з ч.8 ст.111 ЦК України ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду.
Суду представлено проміжний ліквідаційний баланс ТОВ „Запорізька автомобільна компанія" на 03.01.2018, який відповідає встановленим вимогам та відображує кредиторську заборгованість в розмірі 76,00 тис.грн., відсутність дебіторської заборгованості.
Проміжний ліквідаційний баланс затверджено рішенням загальних зборів учасників та за результатами розгляду вирішено подати до господарського суду заяву про порушення справи про банкрутство згідно з вимогами ст.95 Закону "Про відновлення платоспроможності..." у зв'язку з недостатністю майна для задоволення кредиторських вимог (протокол № 1 від 04.01.2018).
За вимогами ч.3 ст.110 ЦК України якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа здійснює всі необхідні дії, встановлені законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.
Частиною 1 ст.95 Закону "Про відновлення платоспроможності..." встановлено, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Матеріалами справи підтверджено, що ТОВ „Запорізька автомобільна компанія" дотримано встановлених законом вимог щодо ліквідації юридичної особи за рішенням учасників, про що приведено вище. Також встановлено неспроможність боржника задовольнити вимоги кредиторів за недостатністю майна.
Згідно з ч.2 ст.95 Закону "Про відновлення платоспроможності…" за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.
У відповідності до положень ст.37 того ж Закону у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.
Встановлені обставини, матеріали справи, пояснення представника боржника свідчать про неспроможність ТОВ „Запорізька автомобільна компанія" , щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, виконати грошові зобов'язання, внаслідок чого слід визнати існування підстав для застосування до боржника процедури ліквідації у справі про банкрутство.
ТОВ „Запорізька автомобільна компанія" слід визнати банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру, призначити ліквідатора.
В заяві про порушення справи про банкрутство боржником заявлено клопотання про призначення ліквідатором у справі Григорьєва А.А., який виконував повноваження ліквідатора товариства з моменту прийняття рішення про припинення товариства. Доводи, надані представником з цього приводу в судовому засіданні, суд знаходить обґрунтованими з огляду на наступне.
Суд зауважує, що частиною 1 ст. 115 Закону "Про відновлення платоспроможності..." встановлено, що арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду.
Частиною 3 тієї ж правової норми визначено, що грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора складається з основної та додаткової грошових винагород. Основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до відкриття процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень ліквідатора. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.
В даному випадку дотримання приведених приписів Закону виявиться неможливим, оскільки, як підтверджується матеріалами справи, у боржника недостатньо коштів для оплати винагороди ліквідатора - арбітражного керуючого.
Встановлення джерела оплати послуг ліквідатора за рахунок кредитора (кредиторів) в даному випадку буде несправедливим та необґрунтованим, оскільки справу про банкрутство було порушено не за його (їх) ініціативою, а за заявою боржника, поданої на виконання встановленого Законом обов'язку, оскільки ч.5 ст.11 Закону "Про відновлення платоспроможності..." встановлено, що боржник зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі якщо під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі.
Матеріалами справи підтверджується, що у боржника відсутні будь-які активи - майно, майнові права та грошові кошти, за рахунок яких було можливо було б проводити виплату грошової винагороди ліквідатору та відшкодувати його витрати, пов'язані із здійсненням заходів у ліквідаційній процедурі.
Факт відсутності у боржника майна усуває необхідність у спеціальних знаннях в області банкрутства, зокрема стосовно виконання функцій з управління та розпорядженням майном банкрута, продажу майна у встановленому порядку тощо.
Крім того, Григорьєв А.А., який виконував повноваження ліквідатора у позасудовій процедурі ліквідації, є вже обізнаним у матеріально-фінансовому становищі боржника, що сприяє ефективності та раціональності у діях і під час проведення процедури ліквідації у судовій процедурі банкрутства.
Заперечень щодо призначення ліквідатором Григорьєва А.А. від будь-кого не надходило.
За таких викладених обставин, суд не знайшов за необхідне визначати кандидатуру ліквідатора з числа арбітражних керуючих за допомогою автоматизованої системи, і, натомість, знаходить за доцільне застосувати передбачені ч.2 ст.95 Закону "Про відновлення платоспроможності..." положення щодо можливості покладення обов'язків ліквідатора у спрощеній процедурі банкрутства боржника, що ліквідується власником, на ліквідатора у позасудовій процедурі ліквідації.
Обов'язки ліквідатора покладаються на ліквідатора у позасудовій процедурі ліквідації - Григорьєва Артема Анатолійовича (ідент.№ НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1).
За положеннями ч.3 ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності…" кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
З метою виявлення кредиторів слід здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1, 2, 7, 37, 40, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VІ, ст.ст.2, 13, 20, 233 Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VІІІ, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати товариство з обмеженою відповідальністю „Запорізька автомобільна компанія" (код ЄДРПОУ 39134217; 69035, м.Запоріжжя, пр.Маяковського, буд.11) банкрутом.
Відкрити ліквідаційну процедуру.
Ліквідатором банкрута призначити Григорьєва Артема Анатолійовича (ідент.№ НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1).
Зобов'язати ліквідатора здійснити ліквідаційну процедуру відповідно до закону.
Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Копії постанови надіслати банкруту, ліквідатору, відділу з питань банкрутства ГТУЮ у Запорізькій області, Вознесенівському ВДВС м.Запоріжжя ГТУЮ у Запорізькій області, Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради, Запорізькій ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області, ГУ ДФС у Запорізькій області.
Постанова господарського суду набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, визначеними ст. ст. 256-259 ГПК України, шляхом подання апеляційної скарги наразі через господарський суд Запорізької області.
Повний текст постанови буде складено протягом трьох днів.
Суддя Р.А.Ніколаєнко
Повний текст постанови, відповідно до ст.233 ГПК України, складено 29.01.2018
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2018 |
Оприлюднено | 30.01.2018 |
Номер документу | 71859533 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні