ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
26 січня 2018 року Справа № 915/57/18
м. Миколаїв
Суддя Господарського суду Миколаївської області Давченко Т.М., розглянувши позовну заяву Снігурівської районної ради (вул.Центральна, 72, м.Снігурівка, Снігурівський район, Миколаївська область, ідентифікаційний код 25379101)
до Приватної виробничо-торгівельної фірми Агроділо в особі ліквідатора-арбітражного керуючого ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 54055 (адреса для листування: а/с 194, м.Миколаїв, 54001)
про визнання недійсним та скасування рішення про державну реєстрацію свідоцтва на право власності на нерухоме майно, свідоцтво на право власності на нерухоме майно та визнання права власності за територіальною громадою сіл, селищ, міст Снігурівського району,
ВСТАНОВИВ:
25.01.2018 Снігурівська районна рада звернулася до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою до Приватної виробничо-торгівельної фірми Агроділо в особі ліквідатора-арбітражного керуючого ОСОБА_1 про визнання недійсним та скасування рішення про державну реєстрацію свідоцтва на право власності на нерухоме майно, свідоцтво на право власності на нерухоме майно та визнання права власності за територіальною громадою сіл, селищ, міст Снігурівського району.
Відповідно до пунктів 2-5, 8-10 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону України від 03.10.2017 №2147-VІІІ, який набрав чинності з 15.12.2017, позовна заява повинна містити:
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) , а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються ;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні ; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позовна заява не містить повного найменування позивача, його поштового індексу, ідентифікаційного коду відповідача, не вказано правових підстав позову з посиланням на норми матеріального права, не зазначено наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, підтвердження позивача про те, що ними не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позивачем вказано ціну позову 100000,00 грн., але не обґрунтовано вказаний розмір.
Відповідно до частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону України від 03.10.2017 №2147-VІІІ, який набрав чинності з 15.12.2017, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: 1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; 2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі , або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно частини 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону України від 03.10.2017 №2147-VІІІ, який набрав чинності з 15.12.2017, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Таким чином, до позовної заяви не додано доказів надсилання копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві.
Крім того, позивач сплатив судовий збір у сумі 1762,00 грн., а просить задовольнити дві немайнові вимоги та одну майнову, тому позивачем не подано доказів сплати судового збору у встановленому розмірі.
Відповідно до частини 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону України від 03.10.2017 №2147-VІІІ, який набрав чинності з 15.12.2017, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до частин 1, 2, 4, 5 ст. 91 ГПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Згідно з нормами пункту 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна кожна сторінка документа з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи.
Додані до позовної заяви копії документів не засвідчені належним чином відповідно до вимог пункту 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003).
Крім того, з 15.12.2017 набув чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" №2147-VІІІ від 03.10.2017, котрим ГПК України викладено в новій редакції, а позивачем вказані норми ГПК України в редакції, чинній до 15.12.2017.
Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, позовну заяву Снігурівської районної ради за правилами частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України необхідно залишити без руху для усунення недоліків.
Керуючись ч.ч. 1, 2 ст. 174, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Снігурівської районної ради без руху.
2. Установити Снігурівській районній раді строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання Господарському суду Миколаївської області відомостей про повне найменування позивача, його поштового індексу, ідентифікаційного коду відповідача, вказати правові підстави позову з посиланням на норми матеріального права, зазначити наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, підтвердження позивача про те, що ними не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, надання належним чином засвідчених копій документів доданих до позовної заяви, обґрунтування ціни позову, докази сплати судового збору у повному обсязі (за розгляд двох вимог немайнового характеру у сумі 3524,00 грн. та за одну майнову вимогу про визнання права власності спірного майна відповідно до оціночної вартості спірного майна), обґрунтувати позов нормами процесуального права Господарського процесуального кодексу України в редакції, чинній з 15.12.2017 - протягом десяти днів з дня одержання цієї ухвали.
3. Направити Снігурівській районній раді разом з ухвалою суду акт Відділу документального забезпечення Господарського суду Миколаївської області від 25.01.2018.
4. Повідомити Снігурівську районну раду, що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява у відповідності до приписів ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України вважається неподаною та повертається заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя Т.М. Давченко
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 26.01.2018 |
Оприлюднено | 30.01.2018 |
Номер документу | 71860016 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Давченко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні