Рішення
від 31.01.2018 по справі 686/8669/17
ДУНАЄВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дунаєвецький районний суд Хмельницької області

Справа № 686/8669/17

Провадження № 2/674/115/18

ЗАОЧНЕ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2018 року м.Дунаївці

Дунаєвецький районний суд

Хмельницької області

в складі: головуючого - судді Артемчук В. М.

за участі:

секретаря Мудрицької Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дунаївці, в порядку ч.2 ст.247 ЦПК України, цивільну справу за позовом Кредитної спілки "Арована" м.Хмельницький до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором (ціна позову 2939,83 грн.),

В С Т А Н О В И В:

10 травня 2017 року позивач, КС Арована , звернулася до суду із позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором №120-І від 15 лютого 2017 року в сумі 2939 грн 83 коп. та понесених судових витрат, посилаючись на те, що відповідач, отримавши кредит в сумі 1700 грн. під 60 відсотків річних, зобов'язувався повернути його до 15 серпня 2017 року, однак взяті на себе зобовязання за умовами договору не виконав, внаслідок чого існує заборгованість перед Кредитною спілкою, яку ОСОБА_1 в добровільному порядку погасити відмовляється.

Вказує, що боржник, з часу укладення договору, жодного разу не проплатив по кредитному зобов'язанню, чим порушив п. п. 2.1., 2.3, 3.1. Кредитного договору № 120-І, а тому, позивач змушений був застосувати штафні санкції, які передбачені кредитним договором.

Відповідно до п. 9.2. договору за прострочення по сплаті тіла кредиту та/або процентів за користування кредитом (недотримання графіка проплати ) позичальник несе спеціальний вид цивільно-правової відповідальності у вигляді додаткових 60 % річних за неналежне виконання грошового зобов'язання, на суму залишку кредиту.

Оскільки, обставина прострочення з повернення частин кредиту за п. 3.2. кредитного договору настала, відповідачу нараховано проценти, виходячи із фактичної кількості днів користування простроченими кредитними коштами - 60 % річних, та застосовано відповідальність згідно ч. 2 ст. 625 ЦПК України у розмірі 60 % річних за п. 9.2. кредитного договору, а у відповідності до п. 9.3. договору відповідачу було застосовано штраф у розмірі 10 % від суми залишку кредиту за кожен випадок порушення графіку проплати, штраф становить 340 грн. від суми отриманого кредиту за кожен випадок прострочення.

Таким чином, утворилася заборгованість, що станом на 15.08.2017 р становить 2939 грн. 83 коп., з яких: 340 грн. - штраф, 899 грн. 83 коп. - проценти за кредитним договором, 1700 грн. - залишок по тілу кредиту.

Представник позивача ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася, однак подала до суду заяву, в якій просить справу розглядати в її відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, проти заочного розгляду справи не заперечує.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце судового засідання повідомлялася належним чином, про що свідчать поштові повідомлення, причин неявки суду не повідомив, заяв про розгляд справи в судовому засіданні у його відсутності не подавав.

Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.ст.280-287 ЦПК України.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення.

Так, судом встановлено, що 15 лютого 2017 року між КС Арована та ОСОБА_1 було укладено кредитний договір № 120-I, згідно якого останній отримав кредит в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. під 60 % річних, строком на шість місяців, тобто до 15 серпня 2017 року.

КС Арована виконала свої зобов'язання по договору та видала відповідачу ОСОБА_1 грошові кошти у розмірі 1700,00 грн., що підтверджується заявою - анкетою на отримання кредиту, копією чеку від 15.02.2017 року, на умовах строковості, зворотності, платності та забезпеченості у відповідності до умов кредитного договору. У зв'язку з чим, відповідач ОСОБА_1 зобов'язаний був погашати кредит та проценти за користування кредитом згідно графіка проплати, який є невід'ємною частиною договору № 120-I, згідно п.п. 3.2. даного договору, де проплата встановлювалась щомісячно у встановлені дні згідно графіка погашення, проте відповідач сплату по кредиту не здійснював, що підтверджується розрахунком заборгованості.

Відповідно до п.п. 3.2, 3.3 кредитного договору, платежі по кредиту сплачуються позичальником в терміни, що встановлені графіком погашення, через касу кредитодавця готівкою, або шляхом перерахунку на поточний рахунок. У випадку існування заборгованості на момент закінчення дії договору, нарахування і сплата процентів за користування кредитом проводиться на залишок заборгованості за кредитом та здійснюється до моменту повного розрахунку позичальника з кредитодавцем.

Позичальник зобов'язаний використовувати кредит за цільовим призначенням і забезпечити повернення одержаного кредиту та оплату нарахованих відсотків згідно графіку вказаного у Додатку № 1 до договору (п. 5.1 кредитного договору).

У відповідності до п.п. а) п. 8.2. кредитного договору, у випадку створення простроченої заборгованості більше ніж за один календарний місяць по сплаті суми кредиту та/або процентів за користування кредитом, Кредитор має право достроково стягнути заборгованість за Договором повністю та проценти за користування ним за весь термін, передбачений п. 2.1. Договору.

Боржник з часу укладення договору ні разу не здійснив проплату по кредитному зобов'язанню, чим порушив п. п. 2.1., 3.2. Кредитного договору № 120-I, а тому, утворилася заборгованість.

У відповідності до п. 9.2, 9.3 Кредитного договору № 120-I за прострочення по сплаті позичальником тіла кредиту та/або процентів за користування кредитом (недотримання графіка проплати) позичальник несе спеціальний вид цивільно-правової відповідальності у вигляді додаткових 60% (процентів) річних за неналежне виконання грошового зобов'язання, на суму залишку кредиту.

Оскільки, обставина прострочення з повернення частин кредиту за п. 3.2. Кредитного договору - настала, то КС Арована нараховано проценти виходячи із фактичної кількості днів користуванні простроченими кредитними коштами - 60% річних (фіксована ставка процентів за кредитом), а також, застосовано відповідальність у розмір 60% річних (річні проценти за порушення грошового зобов'язання) за п. 9.2 Кредитного договору.

У відповідності до п. 9.3. Кредитного договору № 120-1 за прострочення по сплаті боргу та недотримання графіка проплати позичальнику було застосовано штраф у розмірі 10% від суми залишку кредиту за кожен випадок порушення графіку проплат, штраф становить 340 грн.

07.04.2017 року кредитною спілкою Арована направлявся лист-попередження відповідачеві ОСОБА_1, проте відповідач заборгованість не погасив.

Таким чином, станом на 15.08.2017 року загальна сума заборгованості відповідача становить 2939 грн. 83 коп., з яких: 1700 грн. - залишок по тілу кредиту; 899 грн. 83 коп. - проценти за кредитним договором; 340 грн. - штраф.

Відповідно до статті 1 Закону України Про кредитні спілки - кредитна спілка це неприбуткова організація, заснована фізичними особами, професійними спілками, їх об'єднаннями на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об'єднаних грошових внесків членів кредитної спілки. Кредитна спілка є фінансовою установою, виключним видом діяльності якої є надання фінансових послуг, передбачених цим законом.

У відповідності до ст.1 п. 3; статті 5 ч. 3; ст. 34 ч. 1 п.п. 3; ст. 4 Закону України Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг фінансовим кредитом є кошти, які надаються у позику юридичній чи фізичній особі під процент. Надавати фінансові кредити за рахунок залучених коштів має право на підставі відповідної ліцензії лише кредитна установа. Уповноважений орган у межах своєї компетенції видає ліцензії для здійснення фінансовими установами надання фінансових кредитів за рахунок залучених коштів , діяльності з надання будь-яких фінансових послуг, що передбачають пряме або опосередковане залучення фінансових активів від фізичних осіб.

Згідно вимог статті 2 частини 2 Закону України Про ліцензування певних видів господарської діяльності діяльність з надання фінансових послуг підлягає ліцензуванню. Позивач має таку ліцензію на надання фінансових послуг за рахунок залучених коштів.

Згідно зі ст. ст.526, 527, 530 ЦК України зобов'язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк відповідно до умов договору та вимог закону.

Згідно до статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Згідно із статтею 599 ЦК України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

За змістом ст.ст. 525, 526 ЦК України зобов'язання мають виконуватися належним чином згідно з умовами договору та у встановлений строк. Одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускається.

Відповідно до вимог статті 527 Цивільного кодексу України боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок за договором та погасити заборгованість перед кредитором.

Статтею 536 ЦК України передбачено, що за користування чужими грошовими коштами боржник зобов'язаний сплачувати проценти, при цьому розмір процентів за користування чужими грошовими коштами встановлюється договором.

Відповідно до ч.1ст.546 та ст.549 ЦК України виконання зобов'язання забезпечується, зокрема, неустойкою, яка визначається як пеня та штраф і є грошовою сумою або іншим майном, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення зобов'язання (п.3ч.1ст.611 ЦК України).

Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема зміна умов зобов'язання.

Відповідно до ст. 1048 ЦК України, позикодавець має право нараховувати відсотки за користування кредитними коштами до дня повернення позики.

Відповідно до ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Згідно зі статтею 1046 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

У відповідності до частин першої та третьої статті 1049 ЦК України позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Позика вважається повернутою в момент зарахування грошової суми, що позичалася, на його банківський рахунок або реального повернення коштів позикодавцеві.

З матеріалів справи видно, що відповідачем ОСОБА_1 не виконуються умови договору щодо виконання зобов'язань, а тому суд задовольняє позов і стягує з ОСОБА_1 заборгованість по кредитному договору в сумі 2939 грн. 83 коп.

Відповідно до ст.141 ЦК України, з відповідача на користь позивача підлягають стягненню понесені судові витрати по оплаті судового збору в сумі 1600 грн.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 76, 141, 263, 265, 268 , 281-287 ЦПК України, ст.ст. 526, 530, 549, 554, 1049, 1050, 1054 ЦК України, суд -

УХВАЛИВ :

Позов Кредитної спілки "Арована" м.Хмельницький до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором (ціна позову 2939,83 грн.) задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_1 (ідент. номер НОМЕР_1) на користь Кредитної спілки "Арована" (код ЄДРПОУ 26215703, р/р №2650201000924 в ПАТ Оксі Банк , МФО 325990) заборгованість за кредитним договором № 120-І від 15 лютого 2017 року в розмірі 2939 (дві тисячі дев'ятсот тридцять дев'ять) грн. 83 коп., що складається із: 1700 грн. - залишок по тілу кредиту; 899 грн. 83 коп. - проценти за кредитним договором; 340 грн. - штраф, а також 1600 грн. судового збору.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд- якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в загальному порядку до апеляційному порядку.У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Заочне рішення суду набирає законної сили , якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Позивач - Кредитна спілка "Арована", місцезнаходження: 29000 м.Хмельницький вул.Подільська,85 оф.18, код ЄДРПОУ 26215703.

Відповідач - ОСОБА_3, зареєстрований: ІНФОРМАЦІЯ_1 км. з/д, Дунаєвецького району Хмельницької області, інд. номер НОМЕР_1.

Головуюча:/підпис/

Вірно:

Суддя Дунаєвецького районного суду В. М. Артемчук

СудДунаєвецький районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення31.01.2018
Оприлюднено02.02.2018
Номер документу71943725
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —686/8669/17

Рішення від 31.01.2018

Цивільне

Дунаєвецький районний суд Хмельницької області

Артемчук В. М.

Ухвала від 31.01.2018

Цивільне

Дунаєвецький районний суд Хмельницької області

Артемчук В. М.

Ухвала від 16.01.2018

Цивільне

Дунаєвецький районний суд Хмельницької області

Артемчук В. М.

Ухвала від 27.11.2017

Цивільне

Дунаєвецький районний суд Хмельницької області

Артемчук В. М.

Ухвала від 13.09.2017

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Логінова С. М.

Ухвала від 23.05.2017

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Логінова С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні