ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
30 січня 2018 р. Справа № 918/922/17
Господарський суд Рівненської області у складі судді Марач В.В.,
при секретарі судового засідання Ярощук О.П., розглянувши справу в загальному позовному провадженні
за позовом Дочірнього підприємства "Старокостянтинівський молочний завод"
до відповідача ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "БіоОбладСервіс"
про примусове виконання обов'язку за договором в натурі
за участю представників сторін:
від позивача: представник ОСОБА_2
від відповідача: не з'явився.
ВСТАНОВИВ:
Дочірнє підприємство "Старокостянтинівський молочний завод" (надалі - Позивач або ДП "Старокостянтинівський молочний завод") звернулося в Господарський суд Рівненської області з позовом до ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "БіоОбладСервіс" (надалі - Відповідач або ТОВ "БіоОбладСервіс") в якому просить: зобов'язати виконати в натурі роботи згідно Договору купівлі - продажу № 7/1/15 від 15.08.15, а саме завершити пусконалагоджувальні роботи та здати в експлуатацію технологічне обладнання Енергетичний комплекс 5-10 МГВТ, що знаходитья за адресою: вул. Франка, 47, м. Старокостянтинів, Хмельницької області за ОСОБА_3 ведення Обладнання в експлуатацію; провести навчання персоналу по роботі і обслуговуванню технологічного обладнання Енергетичний комплекс 5-10 МГВТ, що знаходитья за адресою: вул. Франка, 47, м. Старокостянтинів, Хмельницької області за ОСОБА_3 про проведення навчання; оформити відповідно до вимог законодавства та договору проектну документацію по проектуванню технологічного обладнання Енергетичний комплекс 5-10 МГВТта передати ДП "Старокостянтинівський молочний завод" за ОСОБА_3 приймання - передачі.
Свої вимоги Позивач мотивує тим, що на підставі Договору купівлі - продажу № 7/1/15 від 28.08.2015 року (укладеному між ТОВ "БіоОбладСервіс" та ТОВ "Блок Майстер Україна") відповідачем частково не виконано роботи, які він зобов'язався виконати за договором, які характерні підряду. Разом з тим, на підставі Договору про відступлення права вимоги (цесії) № 1 від 10.10.2017 року, укладеним між Позивачем та ТОВ "Блок Майстер Україна", Позивач набув права вимоги за Договором № 7/1/15 від 28.08.2015 року в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, а саме права вимоги в частині виконання робіт.
Представник позивача в судовому засіданні 30.01.2018 року позовні вимоги підтримав, з підстав зазначених у позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання повторно не з'явився, відзиву на позов не надав, до господарського суду повернулися ухвали суду від 28.12.2017 року про відкриття провадження у справі та від 16.01.2018 року про відкладення розгляду справи, які направлялися на адресу відповідача, вказану в позовній заяві, з відміткою поштового відділення "За закінченням терміну зберігання".
Разом з тим, з Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань станом на 27.12.2017 року вбачається, що місцезнаходження Відповідача є - 35809, Рівненська область, Острозський район, с. Бадівка, вул. Ватутіна, буд. 2-А.
До повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи.
Водночас законодавство України, в тому числі ГПК, не зобов'язує й сторону у справі, зокрема позивача, з'ясовувати фактичне місцезнаходження іншої сторони (сторін) у справі (якщо воно не співпадає з її місцезнаходженням, визначеним згідно із згаданою статтею 93 Цивільного кодексу України) та зазначати таке фактичне місцезнаходження в позовній заяві чи інших процесуальних документах.
В разі коли фактичне місцезнаходження юридичної особи - учасника судового процесу з якихось причин не відповідає її місцезнаходженню, визначеному згідно з законом, і дана особа своєчасно не довела про це до відома господарського суду, інших учасників процесу, то всі процесуальні наслідки такої невідповідності покладаються на цю юридичну особу.
Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК. У разі присутності сторони або іншого учасника судового процесу в судовому засіданні протокол судового засідання, в якому відображені відомості про явку сторін (пункт 4 частини другої статті 81 1 ГПК), є належним підтвердженням повідомлення такої сторони (іншого учасника судового процесу) про час і місце наступного судового засідання. За змістом зазначеної статті 64 ГПК, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. Доказом такого повідомлення в разі неповернення ухвали підприємством зв'язку може бути й долучений до матеріалів справи та засвідчений самим судом витяг з офіційного сайту Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" щодо відстеження пересилання поштових відправлень, який містить інформацію про отримання адресатом відповідного поштового відправлення, або засвідчена копія реєстру поштових відправлень суду.
Аналогічна правова позиція викладена в п. 3.9.1 постанови пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26 грудня 2011 року "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції".
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що Відповідач належним чином повідомлений про час та місце розгляду спору та можливість здійснювати розгляд справи за відсутності його уповноваженого представника.
Розглянувши документи і матеріали, які подані учасниками судового процесу, заслухавши пояснення представника позивача, давши належну оцінку доказам, які мають значення для справи, господарський суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню. При цьому господарський суд керувався наступним.
28 серпня 2015 року між ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "БіоОбладСервіс" (Продавець) та ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Блок Майстер Україна" (Покупець), було укладено Договір купівлі - продажу № 7/1/15 (надалі - Договір).
Відповідно до п. 1.1. та п. 1.2. Договору, Продавець зобов'язується виконати роботи, пов'язані з проектуванням та поставкою Покупцю технологічного обладнання, що забезпечить досягнення на котлі ДКВР 6,5-13 (зав. № 31383, рег. № 690,1983 р. в., висновок експертизи 68.02.9.10.19812 від 14.02.2012р.) економічного ефекту в частині зменшення від двух до чотирьох разів витрат вартості палива на приготування пару порівняно з приготуванням пару на газу, за рахунок використання обладнання призначеного для спалювання тріски, стружки, гранули з вологістю 10-55% і споживанні палива 180-250 кг на одну тону пара з регульованою потужністю 5000-10000 кВт. Продавець зобов'язується встановити обладнання, що забезпечить гранично допустимі викиди забруднюючих речовин згідно наказу № 309 від 27.06.2006 року Міністерства охорони навколишнього природного середовища України.
Послідовність виконання робіт: не пізніше 100 (сто) календарних днів з моменту оплати, згідно п. 3.1.1. даного Договору поставити обладнання на адресу Покупця товар - "енергетичний комплекс 5-10 МГВТ", далі - Обладнання, у складі, відповідно до Специфікації (Додаток № 1), який є невід'ємною частиною цього Договору); не пізніше 25 (двадцяти п'яти) календарних днів з моменту першої оплати, згідно Графіку оплат (Додаток 3), що є не від'ємною частиною даного Договору передати Покупцю проектну та робочу документацію на будівельні роботи; не пізніше 50 (п'ятдесяти) календарних днів з моменту другої оплати, згідно Графіку оплат (Додаток 3), що є не від'ємною частиною даного Договору провести всі монтажні роботи, згідно проектної документації, відповідно до Специфікації (Додаток 1); не пізніше 20 (двадцяти) днів після проведення будівельних та монтажних робіт, ввести Обладнання у промислову експлуатацію та надати Покупцю проектну документацію, технічні паспорти, інструкції по експлуатації, погодження та дозволи з органами державного контролю (Держгірпромнагляд, міністерства охорони навколишнього природного середовища) та гарантійні талони на обладнання (надалі - технічна документація). Технічна документації передається за ОСОБА_3 приймання-передачі. До моменту передачі технічної документації Покупцю зобов'язання Продавця по поставці Обладнання за цим договором вважаються не виконаними. Загальний термін виконання робіт і запуск в експлуатацію - 170 (сто сімдесят) календарних днів з моменту оплати згідно пункту 3.1.1., відповідно Графіку виконання робіт (Додаток 2), що є невід'ємною частиною цього договору (п.п. 1.3.1., п.п. 1.3.2., п.п. 1.3.3., п.п. 1.3.4. та п.п. 1.3.5. п. 1.3. Договору).
Згідно з п. 3.1. Договору, з урахуванням додаткової угоди № 3 від 23.06.2016 року до договору купівлі - продажу № 7/1/15 від 28.08.2015 року, сума договору становить 4 190 400,00 (чотири мільйони сто дев'яносто тисяч чотириста) гривень 00 коп., в т.ч. ПДВ 698 400 грн. 00 коп. та підтверджується Додатком 1, що є невід'ємною частиною цього Договору.
У відповідності до п.п. 3.1.1. Покупець зобов'язується здійснити оплату у строки визначені Графіком оплат (додаток 3), який є невід'ємною частиною договору.
Пунктами 5.1. - 5.6 Договору, сторони узгодили, що монтаж, пусконалагоджувальні роботи та введення Обладнання в експлуатацію здійснюється Продавцем за адресою м. Старокостянтинів, Хмельницької області, вул. Франка, 47. Монтаж та введення Обладнання в експлуатацію вважається завершеним з моменту підписання акту введення Обладнання в експлуатацію. Продавець повинен провести навчання працівників Покупця по роботі і обслуговуванню Обладнання до моменту введення обладнання в експлуатацію. Покупець зобов'язаний надати Продавцю список своїх працівників для проведення інструктажу по роботі на Обладнані, що поставляється по цьому Договору. По закінченні навчання Продавець спільно з Покупцем проводить перевірку знань працівників, і у разі задовільного результату сторони підписують ОСОБА_3 про проведення навчання працівників Покупця. У випадку негативної перевірки знань працівників Покупця, Продавець зобов'язується продовжити навчання до досягнення працівниками відповідного рівня знань та навиків. По закінченню пусконалагоджувальних робіт Покупець перевіряє відповідність Обладнання технічних характеристикам, продуктивність обладнання. У випадку відсутності у Покупця претензій щодо якісних показників Обладнання та інших зауважень на протязі 10 днів безперервної роботи обладнання на максимальній потужності, Сторони підписують ОСОБА_3 ведення Обладнання в експлуатацію.
01.03.2017 року між ТОВ "БіоОбладСервіс", ТОВ "Блок Майстер Україна" та ТОВ "Будівельна компанія Будальянс"укладено додаткову угоду № 5 до договору № 7/1/15 від 28.08.2015 р., відповідно до якої сторони дійшли згоди залучити третю сторону - Підрядника для усунення недоліків, виявлених в ході введення в роботу Обладнання, поставленого Продавцем Покупцю на умовах Основного договору, які виключили можливість використання Обладнання для вказаної в Основному договорі мети (п. 1 Додаткової угоди № 5).
Пунктами 2 - 5 вищевказаної Додаткої угоди № 5, сторони узгодили, що загальна вартість робіт складає 340179,00 грн. 00 коп. з урахуванням ПДВ. Перелік робіт, ціна визначається ОСОБА_3 Локальним кошторисом, який являється додатком №1 до даної Додаткової угоди. Сторони погодили наступні етапи робіт та строки їх виконання: I - виготовлення металоконструкцій для первинного, вторинного, третинного повітря та рекуперації - з 01.03 по 30.03.2017 року; II - підготовчі роботи по теплогенератору - з 18.03 по 30.03.2017 року; III - монтаж вентилятора - з 15.03. по 16.03.2017 року; IV - монтаж повітрогазопроводів - з 01.04 по 30.04.2017 року; V - футеровка третинного повітря та перерозподіл первинного та вторинного повітря під колосниковою - з 01.04. по 30.04.2017 року; VI - пусконалагоджувальні роботи з 19.04 по 20.05.2017 року. Виконання робіт Підрядником здійснюється за адресою: м. Старокостянтинів, вул. Франка, 47. Підрядник несе відповідальність за якість виконаних робіт, правильність наданих його спеціалістами вказівок з експлуатації Обладнання. Гарантійний строк становить один рік з моменту введення Обладнання в роботу згідно підписаного ОСОБА_3 введення Обладнання в експлуатацію у відповідності до п. 5.6. Основной договору.
Відповідно до п. 9.1. Договору, даний Договір набирає сили з моменту його підписання ОСОБА_3 і діє до повного виконання зобов'язань.
Вказані Договір та Додаткові угоди підписані повноважними представниками сторін та скріплені відбитками печаток останніх.
Судом встановлено, що Постачальником (ТОВ "БіоОбладСервіс") передано Покупцю "Блок Майстер Україна" на виконання Договору № 7/1/15 від 28.08.2015 р., а останнім отримано товар згідно видаткової накладної № 1 від 10.10.2017 року на загальну суму 3 420 821,00 грн.
Проте, роботи, які Відповідач зобов'язався виконати за договором, які характерні підряду, ним виконані частково, що підтверджується ОСОБА_3 здачі приймання виконаних робіт від 10.10.2017 року на суму 152 959,00 грн.
Відповідно до Специфікації енергетичного комплексу 5-10 МГВ (Додатк № 1 до договору № 7/1/15 від 28.08.2015 р.) п. 1 визначено проектні роботи - призначення: проведення спектру робіт пов'язаних з проектуванням технологічного обладнання з прив'язкою на місцевості. Архітектурно - будівельна частина. Техніко - економічні показники, генплан, транспорт, технологічна частина, інженерно - технічний розділ. Здача об'єкта в промислову експлуатацію. Сертифікація виробництва. Авторський нагляд.
Пунктом 8 Специфікації сторони передбачили монтаж, пусконаладку, навчання персоналу, а саме проведення повного спектру монтажних, пусконалагоджувальних робіт, навчання персоналу на змонтованому обладнанні, на території замовника.
Проте, доказів виконання усіх робіт, які відповідно до умов Договору Продавець зобов'язався виконати та перелік яких сторони передбачили у Специфікації (Додаток 1), яка є невід'ємною частиною Договору, суду не надано. Зокрема, відповідно до умов вищезазначеного Договору ним не виконана належним чином частина робіт, а саме: не виконаний повний спектр проектних робіт, визначений у розділі 1 Специфікації енергетичного комплексу 5-10 МГВ, що є додатком № 1 до договору. Виконано та передано лише "Архітектуно-будівельна частина". Повний проект не переданий; не виконаний повний спектр монтажних робіт, згідно розділу 8 зазначеної Специфікації, пусконалагоджувальні роботи відповідно до умов договору не виконанні, навчання персоналу не проведено. Обладнання не введено в експлуатацію.
Відповідно до ст. 11 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Статтею 629 ЦК України визначено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського кодексу України (далі - ГК України), господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Частиною 1 ст. 179 ГК України визначено, що майново-господарські зобов'язання, які виникають між суб'єктами господарювання або між суб'єктами господарювання і негосподарюючими суб'єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов'язаннями.
Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку (ч. 1 ст. 509 ЦК України, ч. 1 ст. 173 ГК України).
Матеріалами справи встановлено, що Договір купівлі-продажу № 7/1/15 від 28.08.2015 року за своєю правовою природою є змішаним договором, оскільки містить одночасно умови, які регулюють відносини купівлі-продажу та підряду (проектні роботи, монтажні та пусконалагоджувальні роботи).
Відповідно до ст. 655 ЦК України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Продавець зобов'язаний передати товар покупцеві у строк, встановлений договором купівлі-продажу, а якщо зміст договору не дає змоги визначити цей строк, - відповідно до положень статті 530 цього Кодексу (ст. 663 ЦК України).
Згідно з ч. 1 ст. 837 ЦК України, за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
10.10.2017 року між ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Блок Майстер Україна" (Цедент), Дочірнім підприємством "Старокостянтинівський молочний завод" (Цесіонарій) та ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "БіоОбладСервіс" (Боржник) було укладено Договір про відступлення права вимоги (цесії) № 1 (далі - Договір № 1), за умовами якого Цедент передає, а Цесіонарій приймає на себе право вимоги, що належить Цеденту за Договором купівлі-продажу № 7/1/15 від 28.08.2015 року (далі - Основний договір), укладеним між Цедентом та Боржником на поставку Енергетичного комплексу 5-10 МГВТ в частині виконання робіт (п. 1.1.Договору № 1).
Пунктом 1.2. Договору № 1 сторони погодили, що за цим Договором Цесіонарій одержує право (замість Цедента) вимагати від Боржника належного виконання обов'язків за Основним Договором, а саме проведення повного спектру проектних робіт, пусконалагоджувальних робіт, навчання персоналу, введення в експлуатацію Енергетичного комплексу 5-10 МГВТ.
Цей Договір набирає чинності з моменту його підписання і діє до повного виконання ОСОБА_3 своїх зобов'язань за цим Договором (п. 5.1. Договору № 1).
Вказаний Договір підписаний повноважними представниками сторін та скріплений відбитками печаток останніх.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 512 ЦК України, кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Відтак, Позивач набув права вимоги за договором про відступлення права вимоги (цесії) № 1 від 10.10.2017 року в частині виконання робіт, зокрема, виконання обов'язків за Основним Договором, а саме проведення повного спектру проектних робіт, пусконалагоджувальних робіт, навчання персоналу, введення в експлуатацію Енергетичного комплексу 5-10 МГВТ.
Положеннями ст. ст. 525, 526 ЦК України, ст. 193 ГК України встановлено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Частиною 1статті 598 ЦК України встановлено, що зобов'язання припиняється частково або у повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом.
Зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином (ст. 599 ЦК України).
На час розгляду справи доказів виконання Відповідачем робіт за Договором купівлі-продажу № 7/1/15 від 28.08.2015 року в частині проведення повного спектру проектних робіт, пусконалагоджувальних робіт, навчання персоналу, введення в експлуатацію Енергетичного комплексу 5-10 МГВТ, матеріали справи не містять.
Крім того, 27.11.2017 року та 07.12.2017 року Позивачем на адресу Відповідача цінним листом з описом вкладення була надіслана претензія № 654 від 27.11.2017 року з вимогою приступити до виконання своїх обов'язків за Договором купівлі - продажу № 7/1/15 від 28.08.2015 року в частині виконання робіт, яка була залишена останнім без відповіді та задоволення.
Поняття і види доказів викладені у статті 73 ГПК України, згідно якої доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов'язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів (ст. 74 ГПК України).
Згідно з ст. 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Частиною 1 статті 77 ГПК України передбачено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
У відповідності до ст. 78 ГПК України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування (ст. 79 ГПК України).
Відповідно до ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
На підставі наведеного, суд вважає позовні вимоги Дочірнього підприємства "Старокостянтинівський молочний завод" про виконання в натурі робіт за Договором купівлі - продажу № 7/1/15 від 28.08.2015 року в частині проведення повного спектру проектних робіт, пусконалагоджувальних робіт, навчання персоналу, введення в експлуатацію Енергетичного комплексу 5-10 МГВТ обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати покладаються на Відповідача.
Керуючись статтями 129, 233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов Дочірнього підприємства "Старокостянтинівський молочний завод" задоволити.
2. ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "БіоОбладСервіс" (35809, Рівненська область, Острозський район, с. Бадівка, вул. Ватутіна, буд. 2-А, код ЄДРПОУ 37822511) виконати в натурі роботи згідно Договору купівлі - продажу № 7/1/15 від 28.08.15, а саме: завершити пусконалагоджувальні роботи та здати в експлуатацію технологічне обладнання Енергетичний комплекс 5-10 МГВТ, що знаходитья за адресою: вул. Франка, 47, м. Старокостянтинів, Хмельницької області за ОСОБА_3 ведення Обладнання в експлуатацію; провести навчання персоналу по роботі і обслуговуванню технологічного обладнання Енергетичний комплекс 5-10 МГВТ, що знаходитья за адресою: вул. Франка, 47, м. Старокостянтинів, Хмельницької області за ОСОБА_3 про проведення навчання; оформити відповідно до вимог законодавства та договору проектну документацію по проектуванню технологічного обладнання Енергетичний комплекс 5-10 МГВТ та передати ДП "Старокостянтинівський молочний завод" (31104, Хмельницька область, м. Старокостянтинів, вул. Франка, 47, код ЄДРПОУ 31952591) за ОСОБА_3 приймання - передачі.
3. Стягнути з ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "БіоОбладСервіс" (35809, Рівненська область, Острозський район, с. Бадівка, вул. Ватутіна, буд. 2-А, код ЄДРПОУ 37822511) на користь Дочірнього підприємства "Старокостянтинівський молочний завод" (31104, Хмельницька область, м. Старокостянтинів, вул. Франка, 47, код ЄДРПОУ 31952591) 1600 грн. 00 коп. (одну тисячу шістсот гривень 00 коп.) витрат по сплаті судового збору.
3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення господарського суду Рівненської області може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Рівненського апеляційного господарського суду в порядку встановленому ст.ст. 254, 256 - 259 Господарського процесуального кодексу України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено та підписано "01" лютого 2018 року.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://rv.arbitr.gov.ua.
Суддя Марач В.В.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2018 |
Оприлюднено | 04.02.2018 |
Номер документу | 71954366 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Марач В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні