РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2018 року справа № 823/2346/17
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гаращенка В.В.,
секретаря - Савости С.В.,
за участю:
представника позивача: не з'явився;
представника відповідача: не з'явився;
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Черкаській області до сільськогосподарського приватного-орендного підприємства Агро-Шанс про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДФС у Черкаській області звернулось до суду з позовною заявою до СПОП Агро-Шанс в якому просить стягнути з ТОВ Агро-Шанс (20634, Черкаська область, Шполянський район, с. Лебедин, вул. Нахімова, 38, код ЄДРОПУ 36036974) з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, кошти на користь бюджету через Головне управління ДФС у Черкаській області податковий борг в сумі - 24340 грн. 46 коп.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач має непогашений податковий борг на загальну суму 24340 грн. 46 коп., який позивач просить стягнути в судовому порядку.
Сторони повідомлені про час, дату та місце судового засідання, проте в судове засідання не з'явились, про причину своєї неявки не повідомили.
Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
З огляду на вимоги ч. 1 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
В зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, на підставі ч. 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд встановив.
Сільськогосподарське приватного-орендноге підприємство Агро-Шанс зареєстроване, як суб'єкт підприємницької діяльності 08.08.2008, ідентифікаційний код юридичної особи 36036974. Перебуває на обліку в Смілянській об'єднаній державній податковій інспекції ГУ ДФС у Черкаській області, як платник податків з 11.08.2008 року.
Як вбачається з матеріалів справи, СПОП Агро-Шанс має непогашений податковий борг перед бюджетом у сумі 24367 грн. 46 коп., що виник в зв'язку з результатами камеральної перевірки порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних №651/23-00-12-0506/36036974 від 05.07.2017 та податкового повідомлення-рішення №0006241205 від 06.07.2017.
Вказані документи надіслані засобами поштового зв'язку та 19.07.2017 отримані представником відповідача, про що свідчить поштове повідомлення про вручення наявне в матеріалах справи.
На виконання вимог ст.59 Податкового кодексу України позивачем направлена податкова вимога форми Ю від 15.08.2017 року №26084-23, яка направлялась відповідачу засобами поштового зв'язку та отримана 08.09.2017 представником відповідача.
Належних доказів оскарження в адміністративному чи судовому порядку зазначеного податкового повідомлення-рішення, податкової вимоги відповідачем не надано.
Таким чином, сума податкового зобов'язання є узгодженою та відповідачем у встановленому порядку не сплачена.
Надаючи правову оцінку правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Частиною першою статті 67 Конституції України закріплено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (надалі - ПК України).
У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України поняття вживаються в такому значенні:
- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
- податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності (підпункту 14.1.157 пункту 14.1);
- податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).
У відповідності до п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно п.п.20.1.34 п.20.1 ст.20 ПК України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу (п.57.3 ст. 57 ПК України).
Відповідно до п.59.1 ст.59 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно п.59.3 вказаної статті, податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. (п.59.5 ст.59 ПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Оскільки СПОП Агро-Шанс у встановлені законом строки податкове повідомлення-рішення не оскаржило, суму податкового боргу на загальну суму 23340 грн. 46 коп. не сплатило, суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог Головного управління ДФС у Черкаській області та вважає їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 6, 9, 14, 241-246, 255, 293 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з сільськогосподарського приватно-орендного підприємства Агро-Шанс (20634, Черкаська область, Шполянський район, с. Лебедівка, вул. Нахімова 38, код ЄДРПОУ 36036974) на користь бюджету через Головне управління Державної фіскальної служби у Черкаській області, що зареєстровано за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код 39392109, податковий борг на загальну суму 24340 (двадцять чотири тисячі триста сорок) грн. 46 коп.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана з врахуванням особливостей закріплених п. 15.5 Перехідних положень КАС України протягом тридцяти днів з дня ухвалення рішення суду.
Суддя В.В. Гаращенко
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2018 |
Оприлюднено | 05.02.2018 |
Номер документу | 71999960 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
В.В. Гаращенко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні