Справа № 404/4944/17
Номер провадження 1-кс/404/226/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2018 року Слідчий суддя Кіровського районного суду міста Кіровограда ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши в залі Кіровського районного суду міста Кіровограда клопотання слідчого СВ Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні 12017120020006961 з попередньою кваліфікацією за ч.3 ст.191 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий, за погодженням з прокурором Кіровоградської місцевої прокуратури, звернувся до слідчого судді з клопотанням, про надання тимчасового доступу до речей та документів, - відомостей, що становлять банківську таємницю та перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), АДРЕСА_1 .
Вилучення документів обумовлено необхідністю здобути докази у кримінальному провадженні за фактом привласнення державних коштів під час здійснення фінансово-господарської діяльності підприємствами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 »,ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » в період 2016-2017 років, оскільки в інший спосіб одержати відомості, які містять банківську таємницю, в межах досудового розслідування, неможливо.
За правилами ч.4 ст.107 КПК України фіксування технічними засобами кримінального провадження в судовому засідання не здійснювалось в зв`язку з заявою слідчого про розгляд клопотання без його участі.
Виклик володільця речей і документів не проводився, оскільки існує реальна загроза зміни або знищення документів (ч.2 ст. 163 КПК України)
Згідно ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження крім обставин, передбачених ч.5 ст.163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах.
На підтвердження заявлених вимог, слідчий довів, що з метою викриття винних та причетних осіб до вчинення означеного кримінального правопорушення проведено ряд слідчих заходів, в результаті чого виникли обґрунтовані підстави вважати, що до вчинення кримінального правопорушення може бути причетна група осіб (анкетні дані яких містяться в матеріалах клопотання та зазначені в протоколах допиту свідків) одночасно із директором одного з вище зазначених підприємств, які зареєстрували фіктивні підприємства, з метою здійснення незаконної діяльності, що полягає у безпідставному переведенні безготівкових грошових коштів у готівку та наданні послуг по незаконному формуванню сум у складі податкового кредиту по податку на додану вартість реальнодіючим суб`єктам підприємницької діяльності, шляхом документального оформлення безтоварних господарських операцій. Підприємства з ознаками фіктивності не здійснюють підприємницьку діяльності, не мають законних прав на формування податкового кредиту і не мають прав у подальшому реалізовувати зазначений податковий кредит кінцевому «вигодонабувачу», а також реалізовувати доходи, шляхом конвертування готівкових коштів іншим підприємствам «вигодонабувачам».
Так, одним із підприємств у ланцюгу конвертації грошових коштів є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », яке має відкритий розрахунковий рахунок в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_2 .
Згідно п.2 ч.1 ст.162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, відносяться в тому числі і відомості, які можуть становити банківську таємницю.
На вимогу ч.1, 2 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку) та здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відома банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.
Згідно до положень Кримінального процесуального кодексу України для отримання чи огляду документів, працівник органу досудового розслідування зобов`язаний надати працівнику банківської установи, відповідальному за схоронність даних документів, оригінал ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів.
Враховуючи те, що в судовому засіданні доведені підстави вважати, що АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » може містити відомості по картковому рахунку № НОМЕР_2 (код валют 980), який був безпосередньо відкритий у вказаній установі, що в результаті надасть можливість органу досудового розслідування встановити особу, яка могла вчинити вказане кримінальне правопорушення, вважаю клопотання обґрунтоване та підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 99, 131, 132, 159-166, 309 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчому СВ Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), АДРЕСА_1 , а саме до:
- Документу про відкриття розрахункового рахунку № НОМЕР_2 (код валют 980);
- Відомостей чи підключено розрахунковий рахунок № НОМЕР_2 (код валют 980) до системи дистанційного керування каналами зв`язку. Якщо так, то надати інформацію про ІР - адреси, з яких здійснювалось управління зазначеним рахунком у період з 01.01.2016 по 19.12.2017;
- Карток зі зразками підписів, розрахункових документів, платіжних доручень, чеків на отримання готівки, а також відомостей щодо руху грошових коштів на паперовому носії та в електронному вигляді по розрахунковому рахунку № НОМЕР_2 (код валют 980) та документи по зняттю готівкових коштів, в тому числі переведення на інші рахунки даного клієнта із зазначенням дат, сум платежів, контрагентів (вказавши найменування контрагенту, його ідентифікаційний код, найменування і МФО банку, номер рахунку контрагента), призначення платежу, а також сальдо на початок та кінець кожного банківського дня у період з 01.01.2016 по 19.12.2017;
- наявних фото та відеозаписів з камер спостереження у відділеннях, філіях банку чи банкоматах, де здійснювалось зняття готівкових коштів з банківської карти № НОМЕР_2 , у період з 01.01.2016 по 19.12.2017.
Встановити строк дії цієї ухвали по 02.03.2018 року, включно.
Невиконання вимог ухвали слідчого судді, на тимчасовий доступ до речей і документів, є підставою для застосування положень ст.166 КПК України, - проведення обшуку (примусове вилучення).
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 72032489 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Завгородній Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні