Справа №295/1237/18
Категорія 2
2-з/295/13/18
УХВАЛА
05.02.2018 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Гумен Н.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Гаражного кооперативу Світанок про визнання неправомірним рішення від 02 грудня 2016 року, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про забезпечення позову, в якій просить заборонити Міській громадській організації Гаражний кооператив Світанок в особі голови правління ОСОБА_2 залучати сторонніх осіб (окремо бухгалтера Міської громадської організації Гаражний кооператив Простор ОСОБА_3) перевіряти фінансово - господарську діяльність Міської громадської організації Гаражний кооператив Світанок та вилучати її документи; заборонити бухгалтеру Міської громадської організації Гаражний кооператив Простор ОСОБА_3 перевіряти фінансово - господарську діяльність Міської громадської організації Гаражний кооператив Світанок та вилучати її документи.
Частино 1 ст. 153 ЦПК України встановлено, що заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).
Згідно частини 1 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Частиною 2 цієї статті передбачено, що забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Частина 1 ст. 150 ЦПК передбачає такі види забезпечення позову: накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії; встановленням обов'язку вчинити певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов'язання; зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам, які не мають інтересу в результаті вирішення спору; зупиненням митного оформлення товарів чи предметів; арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги; іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1-9 цієї частини.
Згідно ч.ч. 5, 6 ст. 153 ЦПК України залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково. Про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу.
Дослідивши заяву про забезпечення позову та додані до неї документи, а також подану позовну заяву, яку ОСОБА_1 просить забезпечити, суд дійшов наступного висновку.
До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Гаражного кооперативу Світанок , у якій позивач просить визнати неправомірним рішення Міської громадської організації Гаражний кооператив Світанок від 02 грудня 2016 року у формі заяви за підписом керівника гаражного кооперативу Світанок ОСОБА_4 про погодження будівництва Товариством з обмеженою відповідальністю АТТІ код 35265620, вул. Вільський шлях, 14, на суміжній з кооперативом земельній ділянці к.н. 1810136300:04:029:0021 площею 1,2646 га багатоквартирних будинків на відстані 6 (шість метрів) від стін гаражів кооперативу.
Частино 2 ст. 149 ЦПК України визначено, що забезпечення позову допускається, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
У заяві не обґрунтовано, яким чином співвідносяться заходи забезпечення позову, які ОСОБА_1 просить вжити, та вимоги позовної заяви, а також те, яким чином залучення сторонніх осіб до перевірки фінансово - господарської діяльності Міської громадської організації Гаражний кооператив Світанок та вилучення її документів та заборона бухгалтеру Міської громадської організації Гаражний кооператив Простор ОСОБА_3 перевіряти фінансово - господарську діяльність Міської громадської організації Гаражний кооператив Світанок та вилучати її документи може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що заява ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Гаражного кооперативу Світанок про визнання неправомірним рішення від 02 грудня 2016 року не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 149, 150, 153 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Гаражного кооперативу Світанок про визнання неправомірним рішення від 02 грудня 2016 року - відмовити .
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручене у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
У відповідності до п.п. 15.5 п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України , до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а саме Богунський районний суд м. Житомира.
Суддя
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2018 |
Оприлюднено | 09.02.2018 |
Номер документу | 72046869 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні