Ухвала
від 05.02.2018 по справі 295/1237/18
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/1237/18

Категорія 46

2/295/1131/18

У х в а л а

05 лютого 2018 року Суддя Богунського районного суду м. Житомира Гумен Н .В., вирішуючи питання про відкриття провадження по цивільній справі за позовною ОСОБА_1 до Гаражного кооперативу Світанок про визнання неправомірним рішення від 02 грудня 2016 року, -

ВСТАНОВИВ :

Позивач звернувся до Богунського районного суду м. Житомира з вказаною позовною заявою.

Вивчивши матеріали поданої позовної заяви, вважаю, що вона не відповідає вимогам цивільного процесуального законодавства України.

Частиною 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 Цивільного процесуального кодексу України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.

Статтею 175 ЦПК України визначено, що у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. Позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору. У разі пред'явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

Також, відповідно до частини 5 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). До позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Звертаючись з позовом до суду, позивач просить визнати неправомірним рішення Міської громадської організації Гаражний кооператив Світанок від 02 грудня 2016 року у формі заяви за підписом керівника гаражного кооперативу Світанок ОСОБА_2 про погодження будівництва Товариством з обмеженою відповідальністю АТТІ код 35265620, вул. Вільський шлях, 14, на суміжній з кооперативом земельній ділянці к.н. 1810136300:04:029:0021 площею 1,2646 га багатоквартирних будинків на відстані 6 (шість метрів) від стін гаражів кооперативу.

Водночас, у позові не обґрунтовано, у чому полягає неправомірність такого рішення та у чому полягає порушення, невизнанння або оспорювання прав, свобод чи законних інтересів позивача таким рішенням.

Також, позивачем не надано доказів права пред'явлення даного позову, оскільки не надано достатніх доказів членства у Гаражному кооперативі Світанок . Надана копія титульної сторінки розрахункової книжки № 945 не може бути таким доказом, оскільки з неї не вбачається за можливе встановити, станом на яку дату зроблена копія.

Також, не обґрунтовано доказами обставини, викладені у позовній заяві, а саме відсутні докази того, що відповідно Публічної карти земельна ділянка к.н. 1810136300:04:029:0021 площею 1,2646 га не зареєстрована та такої взагалі не існує та що визначений кадастровий номер фальсифікований ОСОБА_2; відсутні докази того, що міська громадська організація Гаражний кооператив Світанок та керівні органи на зборах не приймали офіційного рішення про погодження будівництва Товариством з обмеженою відповідальністю АТТІ код 35265620, вул. Вільський шлях, 14, на суміжній з кооперативом земельній ділянці к.н. 1810136300:04:029:0021 площею 1,2646 га багатоквартирних будинків на відстані 6 (шість метрів) від стін гаражів кооперативу; відсутні докази та обґрунтування того, що будівництво багатоквартирних будинків на відстані 6 (шість) метрів від стін гаражів кооперативу не відповідає нормам ДБН та яким чином таке будівництво порушує права та законні інтереси членів Міської громадської організації Гаражного кооперативу Світанок .

Крім того, у позові відсутнє підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, не зазначенно доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Крім того, слід зазначити, що частиною 1, 2 статті 13 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у цивільних справах не є обов'язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Частино 1 ст. 84 ЦПК України передбачено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись ст. ст. 81, 177, 185 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Гаражного кооперативу Світанок про визнання неправомірним рішення від 02 грудня 2016 року - залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків, що не перевищує п'яти днів з моменту отримання копії ухвали.

Копію ухвали невідкладно направити позивачу.

У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовну заяву буде визнано неподаною та повернуто позивачу зі всіма доданими документами.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Гумен Н .В.

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення05.02.2018
Оприлюднено09.02.2018
Номер документу72046886
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —295/1237/18

Постанова від 17.06.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Олійник Алла Сергіївна

Ухвала від 02.07.2018

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Коротун Вадим Михайлович

Постанова від 24.05.2018

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Григорусь Н. Й.

Постанова від 24.05.2018

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Григорусь Н. Й.

Ухвала від 05.05.2018

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Григорусь Н. Й.

Ухвала від 05.05.2018

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Григорусь Н. Й.

Рішення від 12.04.2018

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Гумен Н. В.

Ухвала від 06.03.2018

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Гумен Н. В.

Ухвала від 16.02.2018

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Гумен Н. В.

Ухвала від 13.02.2018

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Гумен Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні