233 № 233/405/18
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2018 року Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Мартиненко В. С.
присяжних: ОСОБА_1, ОСОБА_2
за участю секретаря Вареніченко В.А.
представника заявника ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Костянтинівка в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою комунальної лікувально-профілактичної установи Міський протитуберкульозний диспансер м. Костянтинівки , заінтересовані особи: ОСОБА_4, ОСОБА_5, про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу, -
В С Т А Н О В И В:
Заявник, комунальна лікувально-профілактична установа Міський протитуберкульозний диспансер м. Костянтинівки , звернулась до Костянтинівського мiськрайонного суду Донецької області з заявою про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу строком на 3 місяці ОСОБА_4, яка з 2017 року перебуває на диспансерному обліку в КЛПУ Міський протитуберкульозний диспансер м. Костянтинівки , на даний час є хворою на заразну форму туберкульозу, проте, з 14 грудня 2017 року ухиляється від лікування, чим порушує протиепідемічний режим.
В судовому засіданні представник заявника ОСОБА_3В заяву підтримала та просила її задовольнити, вказавши на небезпеку хвороби як для самого носія інфекції, так і для оточуючих, вказала на те, що ОСОБА_4 ухиляється від лікування, хоча медсестра закладу неодноразово телефонувала та відвідувала хвору дома.
Заінтересована особа - ОСОБА_5 в судовому засіданні пояснила, що її дочка ОСОБА_4 дійсно хворіє на туберкульоз та ухиляється від лікування, в зв'язку з чим не заперечує проти примусового направлення ОСОБА_4 на примусове лікування до протитуберкульозного закладу.
Заінтересована особа ОСОБА_4 повідомлялася про час та місце розгляду справи та можливість бути представленою у суді іншою особою відповідно до ч. 1 та ч. 9 ст. 128, ч. 3 ст. 130 ЦПК України, в судове засідання не забезпечила присутність свого представника.
Оскільки згідно даних протитуберкульозного закладу ОСОБА_4 становить загрозу розповсюдженню хвороби, розгляд заяви проводився за її відсутності згідно ч.1 ст. 345 ЦПК України.
Суд, з'ясувавши обставини справи, дослідивши докази, подані на їх підтвердження, встановив наступні обставини справи та відповідні їм правовідносини.
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, має зареєстроване місце проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується копією паспорту громадянина України.
ОСОБА_4 є дочкою ОСОБА_5, що підтверджується копією свідоцтва про народження VІ-НО 426601, виданого Костянтинівським міськвиконкомом (актовий запис №1331 від 20.12.1985 р.)
Судом встановлено, що згідно із витягом з амбулаторної карти №213 ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 перебуває на обліку в КЛПУ Міський протитуберкульозний диспансер м. Костянтинівки з 18.05.2017 року з діагнозом: Лікування після перерви (12.10.17) ВДТБ (05.17) легень (фіброзно-кавернозний) Д+ МБТ+ м+ МГ+ риф+ к+ резист1 (S) гіст0 Кат2 Ког4(2017р).
З 11.10.17 р. по 26.12.17 р. лікувалася в стаціонарному відділенні КЛПУ Міський протитуберкульозний диспансер м. Костянтинівки . Бактеріовиділення зберігається. Ухиляється від прийому протитуберкульозних препаратів з 14.12.17 р. Самовільно покинула відділення. Виписана з відділення через відсутність. Зловживає алкоголем. Дільнична медична сестра багаторазово телефонувала хворій, а також відвідувала хвору вдома, на що хвора обіцяла повернутися до лікування, але станом на 02.02.18 р. не стала до лікування.
Відповідно до висновку ЛКК КЛПУ Міський протитуберкульозний диспансер м. Костянтинівки від 02.02.2018 року ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, знаходиться на обліку в зазначеному закладі з 18.05.2017 року з діагнозом: Лікування після перерви (12.10.17) ВДТБ (05.17) легень (фіброзно-кавернозний) Д+ МБТ+ м+ МГ+ риф+ к+ резист1 (S) гіст0 Кат2 Ког4(2017р), тобто є хворою на заразну форму туберкульозу та становить небезпеку для оточуючих, проте не приймає протитуберкульозні препарати, ухиляється від відвідування протитуберкульозного закладу, та злісно порушує протиепідемічний режим і згідно Закону України Про протидію захворюванню на туберкульоз від 22.03.2012, розділ 3, стаття 11 - потребує примусового залучення на лікування через суд.
Відповідно до ч. 1 ст.293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Суд розглядає в порядку окремого провадження справи, зокрема, про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу (п.10 ч.2 ст. 293 ЦПК України). Справи про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу або про продовження строку примусової госпіталізації суд розглядає не пізніше 24 годин після відкриття провадження у справі. Особі має бути надано право особистої участі в судовому засіданні, за винятком випадків, коли за даними протитуберкульозного закладу така особа становить загрозу розповсюдження хвороби (ч.1 ст. 345 ЦПК України).
Відповідно до ст. 53 Закону України Про основи законодавства України про охорону здоров'я з метою охорони здоров'я населення органи і заклади охорони здоров'я зобов'язані здійснювати спеціальні заходи профілактики та лікування соціально небезпечних захворювань (туберкульоз, психічні, венеричні захворювання, СНІД, лепра, хронічний алкоголізм, наркоманія), а також карантинних захворювань. Порядок здійснення госпіталізації та лікування таких хворих, у тому числі і у примусовому порядку, встановлюється законодавчими актами України.
Згідно із ЗУ Про протидію захворюванню на туберкульоз у разі якщо хворі на заразні форми туберкульозу, у тому числі під час амбулаторного чи стаціонарного лікування, порушують протиепідемічний режим, що ставить під загрозу зараження туберкульозом інших осіб, з метою запобігання поширенню туберкульозу за рішенням суду вони можуть бути примусово госпіталізовані до протитуберкульозних закладів, що мають відповідні відділення (палати) для розміщення таких хворих. Заява про примусову госпіталізацію чи про продовження строку примусової госпіталізації хворого на заразну форму туберкульозу подається до суду представником протитуберкульозного закладу, що здійснює відповідне лікування цього хворого, протягом 24 годин з моменту виявлення порушення хворим протиепідемічного режиму. До заяви додається мотивований висновок лікаря, який здійснює або має здійснювати лікування цього хворого, про необхідність відповідно примусової госпіталізації до протитуберкульозного закладу чи про продовження строку примусової госпіталізації. Примусова госпіталізація осіб, стосовно яких судом ухвалено відповідне рішення, здійснюється з урахуванням висновку лікаря на строк до трьох місяців. Продовження строку примусової госпіталізації таких осіб здійснюється за рішенням суду на визначений ним строк з урахуванням висновку лікаря, який здійснює лікування нього хворого. Рішення про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу чи про продовження строку примусової госпіталізації хворих на заразні форми туберкульозу приймається судом за місцем виявлення зазначених хворих або за місцезнаходженням протитуберкульозного закладу та підлягає негайному виконанню. Органи Національної поліції за зверненням керівника протитуберкульозного закладу надають у межах своїх повноважень допомогу у забезпеченні виконання рішення суду. Примусова госпіталізація хворих на заразні форми туберкульозу, які страждають на психічні розлади, здійснюється в установленому цим Законом порядку з урахуванням законодавства про психіатричну допомогу. Невиконання рішення суду про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу чи про продовження строку примусової госпіталізації тягне кримінальну відповідальність відповідно до закону.
Оскільки ОСОБА_4 хвора на заразну форму туберкульозу, проте порушує встановлені законом обов'язки й становить загрозу та небезпеку для оточуючих громадян щодо розповсюдження нею вказаної хвороби, подальша відмова її від госпіталізації може призвести до поширення захворюваності на туберкульоз серед населення, що призведе до порушення права на безпечну санітарно-епідеміологічну ситуацію необмеженого кола осіб. А отже, суд дійшов до висновку про необхідність задоволення заяви КЛПУ Міський протитуберкульозний диспансер м. Костянтинівки про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного заклад ОСОБА_4 на строк 3 місяці.
Керуючись ст.ст. 3-5, 7-13, 17, 43, 49, 76 - 81, 259, 262, 264, 265, 268, 273, 345-346, 352, 354, 430, п.п.15.5 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Заяву комунальної лікувально-профілактичної установи Міський протитуберкульозний диспансер м. Костянтинівки , заінтересовані особи: ОСОБА_4, ОСОБА_5, про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного заклад, - задовольнити.
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстровану за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, примусово госпіталізувати до комунальної лікувально-профілактичної установи Міський протитуберкульозний диспансер м. Костянтинівки на строк - 3 (три) місяця з дня проголошення рішення суду.
Рішення підлягає негайному виконанню та є підставою для примусової госпіталізації особи в протитурбекульозний заклад на встановлений законом строк.
Після набрання законної сили рішенням суду про примусову госпіталізацію особи до протитуберкульозного закладу надсилати рішення до Костянтинівської міської ради для вжиття заходів щодо охорони майна особи, стосовної якої ухвалено рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Донецької області через Костянтинівський міськрайонний суд
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Заявник: комунальна лікувально-профілактична установа Міський протитуберкульозний диспансер м. Костянтинівки , місцезнаходження: Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Житомирська, буд. 25, ЄДРПОУ 05493272, заінтересовані особи: ОСОБА_4, зареєстроване місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_5, зареєстроване місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП НОМЕР_1.
Суддя
Присяжні
Суд | Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2018 |
Оприлюднено | 09.02.2018 |
Номер документу | 72051684 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
Мартиненко В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні