Справа № 546/103/18
Провадження № 2/546/208/18
У х в а л а
"07" лютого 2018 р. м. Решетилівка
Суддя Решетилівського районного суду Полтавської області Горулько О.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Бурат-Агро про розірвання договору оренди землі та повернення земельної ділянки,-
В С Т А Н О В И В :
позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою, в якій просить розірвати договір оренди землі від 06.122002 року, укладеного між ОСОБА_2 та відповідачем стосовно земельної ділянки площею 4,0387 га, кадастровий номер 5324281900:00:004:0009, розташованої на території Лобачівської сільської ради Решетилівського району Полтавської області, та зобов'язати відповідача негайно повернути передати йому цю земельну ділянку.
Представником позивача ОСОБА_3, який від імені позивача підписав позовну заяву, в позовній заяві вказано, що вона не містить ціни позову.
Разом з тим суддя зазначає що в позовній заяві позивачем заявлено дві позовні вимоги - про розірвання договору оренди землі та повернення земельної ділянки, що за своєю правовою природою є вимогою про витребування земельної ділянки із чужого володіння.
Згідно п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Згідно п. 2 ч.1 ст. 176 ЦПК України у позовах про визнання права власності на майно або його витребування ціна позову визначається вартістю майна, якою відповідно до п. 9 цієї частини є дійсна вартість земельної ділянки.
Згідно п.8 ч.1 ст.176 ЦПК України у позовах про розірвання договору найму (оренди) ціна позову визначається сукупністю платежів за користування майном протягом строку, що залишається до кінця дії договору, але не більше ніж за три роки.
Згідно п.10 ч.1 ст.176 ЦПК України у позовах, що складаються з кількох самостійних вимог, ціна позову визначається загальною сумою всіх вимог.
В даному випадку ціна позову визначається загальною сумою сукупності орендної плати за землю за три роки та дійсної вартості спірної земельної ділянки.
Згідно п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення доказів, що підтверджують обставини, якими позивач обгрунтовує свої вимоги.
Згідно п. 9 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи.
Згідно п. 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано до іншого суду позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 175 ЦПК України якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
Згідно ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених законом порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем вимоги пунктів 3, 5, 9, 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України не виконані.
Стосовно сплати позивачем судового збору суддя зазначає, що позивачем до позовної заяви додано квитанцію про сплату судового збору у мінімальному розмірі, передбаченому ЗУ Про судовий збір без урахування загальної суми всіх вимог.
Більше того, ні позовна заява, ні матеріали справи не містять зазначення дійсної вартості належної позивачеві земельної ділянки станом на день подання до суду позовної заяви.
Таким чином дана позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175 і 177 ЦПК України.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 2 ЗУ Про судовий збір за подання фізичною особою до суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на день подання позовної заяви до суду становить від 704,80 грн. до 8810 грн.
Згідно ч.ч. 1,2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ч.ч. 1,2 ст. 185 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В :
позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Бурат-Агро про розірвання договору оренди землі та повернення земельної ділянки - залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк для усунення перелічених вище недоліків позовної заяви терміном десять днів з дня вручення йому копії цієї ухвали.
Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя:
Суд | Решетилівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2018 |
Оприлюднено | 09.02.2018 |
Номер документу | 72054532 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Решетилівський районний суд Полтавської області
Горулько О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні