Ухвала
від 05.02.2018 по справі 404/7458/17
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 404/7458/17

Номер провадження 1-кс/404/240/18

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 лютого 2018 року м. Кропивницький

Слідчий суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, внесене у кримінальному провадженні №12017120020012488 від 07.11.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до суду із клопотанням про надання дозволу слідчому Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 та за дорученням працівникам Департаменту захисту економіки Національної поліції України на проведення тимчасового доступу до речей та документів, а саме: договори на постачання вершкового масла, накладні, сертифікати відповідності, зразки продукції, документація конкурсних торгів, цінова пропозиція, декларації виробників, протоколи конкурсних торгів, кваліфікаційні вимоги та документи про сплату за одержану продукцію в ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ).

На обґрунтування клопотання зазначено, що 07.11.2017 року Кропивницьким ВП ГУНП в Кіровоградській області відкрите кримінальне провадження №12017120020012488 за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України за фактом неправомірних дій групи осіб, які з метою власного збагачення, маючи на меті привласнити державні грошові кошти у великих розмірах займаються постачанням фальсифікованої продукції до інтернатів на території Кіровоградської області.

Відповідно до укладених договорів поставки ОСОБА_4 та ОСОБА_5 постачають вершкове масло до ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яке не відповідає технічним та якісним характеристикам, що заявлені безпосередньо в тендерній документації.

В ході проведення заходів було встановлено, що ОСОБА_4 постачає вершкове масло до інтернатів, яке не відповідає ДСТУ, низької якості, тобто фальсифікат.

В ході досудового розслідування також було встановлено, що ФОП « ОСОБА_4 » уклала договір постачання вершкового масла № 25 від 10.02.2017 року з Онуфріївським геріатричним пансіонатом. Проте в порушення вимог проведеної закупівлі та умов укладеного контракту, ФОП « ОСОБА_4 » постачає інтернатам товари, що не відповідають технічним та якісним характеристикам.

ФОП « ОСОБА_4 » брала участь в процедурах закупівлі та укладала прямі договори з юридичними особами.

Під час досудового розслідування встановлено, що в 2017 році ФОП « ОСОБА_4 » мала договірні відносини з наступними юридичними особами, а саме: ІНФОРМАЦІЯ_5 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ); ІНФОРМАЦІЯ_6 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_2 );

Після укладання договорів з вищевказаними юридичними особами ФОП « ОСОБА_4 » проводила постачання продукції, масла вершкового, надаючи при цьому відповідні документи, сертифікати якості, накладні та інші документи, що стосуються продукції, що постачається.

Враховуючи вищевикладене, дії ОСОБА_4 та ОСОБА_5 призвели до порушення Закону України «Про молоко та молочні продукти» в частині постачання молочних продуктів з вмістом жирів та білків не молочного походження.

З метою встановлення усіх обставин кримінального провадження, осіб, які вчинили дане правопорушення, форму їх вини, вид та розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, відшукування речових доказів, документи, що підтверджують фінансово-господарські операції з закупівлі і реалізації вершкового масла та проведення відповідних експертних досліджень у слідчого органу виникла необхідність для доступу до вищевказаних документів.

До початку судового розгляду слідчий подав письмову заяву, відповідно до якої вказав, що підтримує клопотання в повному обсягу, просить його задовольнити, а також провести судовий розгляд без його участі.

Таким чином, відповідно до ч. 4ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

За правилами ч. 2 ст. 163 КПК України, виклик володільця документів не проводився, оскільки існує реальна загроза зміни або знищення документів.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до ч. 2 ст. 91 КПК України доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, зокрема і подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення). При цьому, положеннями ст. 92 КПК України регламентовано, що обов`язок доказування обставин, передбачених ст. 91 цього Кодексу покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках, - на потерпілого.

Тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку) ч. 1ст. 159 КПК України.

Матеріали клопотання містять достатні дані про здійснення досудового розслідування зазначеного вище злочину, а також дані про те, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у цьому кримінальному провадженні.

Відповідно до положень ст. 9 КПК України слідчий зобов`язаний всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя вважає, що матеріали клопотання містять достатні дані щодо необхідності надання тимчасового доступу до вищевказаних документів,які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ,адреса: АДРЕСА_1 ), проте до вилучення підлягають лише договори на постачання вершкового масла торгових марок « ІНФОРМАЦІЯ_7 » та « ІНФОРМАЦІЯ_8 », накладні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », сертифікати відповідності вершкового масла торгових марок « ІНФОРМАЦІЯ_7 » та «Червоноградське», зразки продукції вершкового масла торгових марок « ІНФОРМАЦІЯ_7 » та « ІНФОРМАЦІЯ_8 » у кількості необхідної для проведення експертизи, документація конкурсних торгів, цінова пропозиція, декларації виробників, протоколи конкурсних торгів, кваліфікаційні вимоги та документи про сплату за одержану продукцію торгових марок « ІНФОРМАЦІЯ_7 » та « ІНФОРМАЦІЯ_8 ».

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.132, 160, 163-165, 166, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів задовольнити частково.

Надати слідчому Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до наступних речей та документів, з можливістю ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх, а саме: договори на постачання вершкового масла торгових марок « ІНФОРМАЦІЯ_7 » та « ІНФОРМАЦІЯ_8 », накладні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », сертифікати відповідності вершкового масла торгових марок « ІНФОРМАЦІЯ_7 » та « ІНФОРМАЦІЯ_8 », документація конкурсних торгів, цінова пропозиція, декларації виробників, протоколи конкурсних торгів, кваліфікаційні вимоги та документи про сплату за одержану продукцію торгових марок « ІНФОРМАЦІЯ_7 » та « ІНФОРМАЦІЯ_8 ». Нати слідчому Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ з можливістю вилучення зразків продукції вершкового масла торгових марок « ІНФОРМАЦІЯ_7 » та « ІНФОРМАЦІЯ_8 » у кількості необхідної для проведення експертизи. Зазначені речі і документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ,адреса: АДРЕСА_1 ).

В іншій частині вимог - відмовити.

Строк дії ухвали визначити до 05.03.2018 року.

Роз`яснити, що відповідно до ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухва ла може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Кіровоградської області протягом 5 днів з дня її оголошення в частині дозволу вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших речей і документів, за відсутності яких юридична особа позбавляється можливості здійснювати свою діяльність.

Суддя Кіровського

районного суду

м.Кіровограда ОСОБА_1

СудКіровський районний суд м.Кіровограда
Дата ухвалення рішення05.02.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу72094073
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —404/7458/17

Ухвала від 05.02.2018

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

Ухвала від 05.02.2018

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

Ухвала від 22.11.2017

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

Постанова від 22.11.2017

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

Ухвала від 22.11.2017

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

Ухвала від 22.11.2017

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні