Справа № 466/8534/17
У Х В А Л А
08 лютого 2018 року , слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря с/з ОСОБА_2 , прокурора військової прокуратури Західного регіону України ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , розглянувши скаргу ОСОБА_5 на бездіяльність прокурора , за матеріалами кримінального провадження № 4201714040000103 ,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_5 звернувся до Шевченківського райсуду м. Львова зі скаргою, в якій просить визнати протиправною бездіяльність прокурора військової прокуратури Західного регіону України , яка полягає у невинесенні постанови про повернення скаржнику майна , вилученого у нього під час обшуку, який проводився за місцем його проживання 16.11.17 р. Свої вимоги мотивує тим, що на підставі ухвали слідчого судді від 15.11.17 р. за місцем його проживання було проведено обшук, в ході якого було тимчасово вилучене майно, перелік якого зафіксовано у протоколі обшуку. З вказаної дати йому, чи іншим особам які з ним проживають не оголошено про підозру у вчиненні будь-якого злочину. Вилучене у нього майно не було визнано і речовими доказами у кримінальному провадженні, розслідування по якому проводиться щодо інших осіб . Він звернувся до прокурора військової прокуратури Західного регіону України з заявою про повернення тимчасово вилученого майна, проте отримав лист з відмовою у задоволенні звернення. Вказану бездіяльність вважає протиправною та такою, що порушує його конституційні права, як громадянина України.
Представник скаржника у судовому засіданні , яке проводилось по розгляду скарги 02.02.18 р. підтримав вимоги, зазначені у скарзі та просив таку задовольнити з тих підстав, що наведені у скарзі. В подальшому, від скаржника поступила заява про продовження розгляду у його відсутності.
Прокурор військової прокуратури Західного регіону України ОСОБА_3 заперечив проти задоволення скарги та пояснив, що на даний час перевіряються джерела походження майна, яке було вилучене за місцем проживання скаржника в ході проведення обшуку, що проводився на підставі ухвали слідчого судді. Дійсно ні ОСОБА_5 , ні членам його сім`ї не оголошено про підозру у кримінальному провадженні № 4201714040000103 та вилучені речі та кошти не визнані речовими доказами. Проте вважає, що такі у визначені законом порядку зберігаються у органу досудового розслідування, оскільки перевіряється причетність скаржника, що є головою селищної ради, до незаконних дій щодо розподілу земель.
Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши зібрані письмові докази, що були надані суду , слідчий суддя приходить до висновку про наступне.
12.10.17 р. до ЄРДР були внесені відомості по кримінальному провадженню № 4201714040000103 за ознаками кримінальних правопорушень за ч. 3 ст. 307 та ч. 2 ст. 364 КК України.
15.11.17 р. слідчим суддею Шевченківського райсуду м. Львова було винесено ухвалу про проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_5 у АДРЕСА_1 . Як вбачається з протоколу обшуку від 16.11.17 р. за вказаною адресою було вилучено крім іншого, ноутбук ACER ASPIRE E1-571А, серійний номер NXM57EU007315175A43400, системний блок NEOM , дві коробки з документами ( без зазначення опису їх вмісту) .
У відповідності до частини першої та другої статті 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Обшук на підставі ухвали слідчого судді повинен проводитись в обсязі, необхідному для досягнення мети обшуку, що врегульовано ч. 5 ст. 236 КПК України. Суду не надано жодних доказів на підтвердження того, що вилучені за місцем проживання скаржника речі є знаряддям кримінального правопорушення чи здобуті в результаті його вчинення. Відтак, в розумінні ст.167,168 КПК України , вилучені речі є тимчасово вилученим майном.
А відтак, відповідності до вимог ст.170 КПК України слідчий повинен був звернутись до суду з питання накладення арешту на тимчасово вилучене майно, чого зроблено не було.
За повідомленням прокурора у даному судовому засіданні, згадані вище речі не визнавались речовими доказами вказаному кримінальному провадженні.
Враховуючи наведене, у відповідності до вимог ст. 16 КПК України тимчасово вилучене майно підлягає поверненню володільцю.
У ч. 2 ст. 9 КПК України передбачено, що прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
Оскільки скаржник зверталася первинно до прокурора з письмовою заявою про винесення постанови про повернення тимчасово вилученого майна, проте отримав лист-відмову на своє звернення, враховуючи вище наведене , вважаю, що скарга підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 16, 167, 168, 170, 303 КПК України, слідчий суддя,-
у х в а л и в :
Скаргу ОСОБА_6 задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність прокурора військової прокуратури Західного регіону України , яка полягає у невинесенні постанови про повернення ОСОБА_5 тимчасово вилученого під час обшуку за місцем його проживання - АДРЕСА_1 , майна.
Зобов`язати прокурора військової прокуратури Західного регіону України винести постанову про повернення ОСОБА_5 тимчасово вилученого у нього під час обшуку 16.11.17 р. за адресою с. Дийда Берегівського району Закарпатської обл. вул. Арпада, 177 майна , саме ноутбука ACER ASPIRE E1-571А, серійний номер NXM57EU007315175A43400, системного блоку NEOM , двох коробок з документами ( без зазначення опису їх вмісту).
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 72100893 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шевченківський районний суд м.Львова
Зима І. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні