Справа № 161/635/17
Провадження № 2/161/87/18
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
08 лютого 2018 року місто Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого судді Гриня О.М.,
при секретарі Муригіній А.І.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості та звернення стягнення на предмет іпотеки,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості та звернення стягнення на предмет іпотеки.
На адресу суду надійшло клопотання відповідача про призначення у справі судово-почеркознавчої експертизи, на вирішення якої просить поставити наступні питання:
- чи виконаний підпис у верхньому лівому куті на повідомленні про заміну кредитора ОСОБА_2?
- чи виконаний підпис у верхньому лівому куті на вимозі про усунення порушень від ОСОБА_2?
Клопотання обґрунтовано тим, що в наданих позивачем до позовної заяви копіях повідомлення про заміну кредитора у зобов'язанні та вимоги про усунення порушень, на яких у верхньому лівому куті наявний підпис - не є підписом відповідача. З приводу підробки її підпису ОСОБА_2звернулась до Луцького ВП ГУНП у Волинській області.
Учасники процесу в судове засідання не з'явились, хоча належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи.
За положеннями статті103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності умов, визначених у частині першій цієї статті, а саме: якщо для зясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, та якщо сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом, при цьому учасники справи мають право запропонувати суду питання, розяснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта.
З огляду на наведене, зважаючи на предмет позову з вимогою стягнення заборгованості та звернення стягнення на предмет іпотеки, заперечення відповідачем підписання повідомлення про зміну кредитора та вимоги про усунення порушень, суд вважає, що заявлене клопотання про призначення судової почеркознавчої експертизи відповідає вимогам і ґрунтується на підставах, передбачених частиною першою статті103 ЦПК України, оскільки викладені в ньому обставини потребують спеціальних знань у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, а сторонами не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань.
Зміст питань, що ставляться перед експертом, слід викласти з урахуванням орієнтовного переліку питань для вирішення почеркознавчої експертизи, зазначеного в пункті1.2 Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998р. №53/5 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.11.1998р. за №705/3145 (зі змінами).
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
З огляду на наведене та керуючись статтями 2, 3, 12, 13, 19, 23, 103, 104, 107, 109, 139, 252, 253, 258, 260, 352-355, підпунктами 8, 9, 15.5 пункту1 розділуXIII Перехідні положення ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Призначити в справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості та звернення стягнення на предмет іпотеки судову почеркознавчу експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
- чи виконаний підпис у верхньому лівому куті на повідомленні про заміну кредитора ОСОБА_2?
- чи виконаний підпис у верхньому лівому куті на вимозі про усунення порушень ОСОБА_2?
Проведення експертизи доручити експертам Волинського НДЕКЦ МВС України, що знаходиться за адресою: 43025, місто Луцьк, вулиця Винниченка, 43.
Надіслати до названої експертної установи копію ухвали про призначення експертизи разом з наданими вільними та експерементальними зразками підпису ОСОБА_2, а також оригінали повідомлення про зміну кредитора та вимогу про усунення порушень, на яких розміщені підписи, що є об'єктами почеркозначого дослідження.
Питання щодо надання експерту додаткових матеріалів необхідних для проведення експертизи вирішити за клопотанням експерта.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 КК України.
Витрати за проведення експертизи покласти на відповідача ОСОБА_2 (43025, м. Луцьк, проспект Соборності, 31а/37).
На час проведення експертизи провадження в справі зупинити.
Копію ухвали надіслати сторонам до відома.
Ухвала суду може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом пятнадцяти днів з дня її проголошення (підпункти 8, 15.5 пункту1 розділуXIII Перехідні положення ЦПК України).
Ухвала набирає законної сили після закінчення зазначеного строку подання апеляційної скарги, а в разі подання такої скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Луцького міськрайонного суду Гринь О.М.
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2018 |
Оприлюднено | 09.02.2018 |
Номер документу | 72106389 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Гринь О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні